منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۳
شناسه خبر: 181978
گروه :خبر

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: در قرآن همواره به کار در راستای خدمت به خلق اشاره شده است و تبلیغ نابجا بر اساس منطق قرآن عمل نادرستی است اما متأسفانه در حال حاضر شاهد هستیم که در ادارات تبلیغاتی در راستای منافع خودشان صورت می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا حسن رحیم‌پور ازغدی امروز در همایش تقدیر از فرماندهان و مدیران برتر بسیج ادارات خراسان رضوی که در سالن همایش‌های پست‌بانک خراسان رضوی برگزار شد؛ اظهار کرد: با توجه به اینکه بانک‌ها نقش مهمی در رشد یا نابودی تولیدکننده دارند، اصلاح بانک‌ها می‌تواند منجر به حل مشکلات جامعه شود.

 

وی با اشاره به تبلیغات سوء بانک‌ها که مغایر با مکتب قرآن و دین اسلام است؛ افزود: بانک‌ها با تبلیغات سوء در صدد کسب سودی رایگان برای خود هستند در حالی که در دین اسلام انسان مسلمان به کار و تولید دعوت می‌شود نه به  کسب سود آن هم از طریقی که بانک‌ها تبلیغ آن را می‌کنند.

 

رحیم‌پور ازغدی تصریح کرد: در قرآن همواره به کار در راستای خدمت به خلق اشاره شده است و تبلیغ نابجا بر اساس منطق قرآن عمل نادرستی است اما متأسفانه در حال حاضر شاهد هستیم که در ادارات تبلیغاتی در راستای منافع خودشان صورت می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه در خصوص صدقه هم به خاطر داشته باشیم که خداوند در قرآن فرمود« صدقاتتان را با منت و اذیت نابود نکنید» افزود: صدقه نشانی از صداقت هر فرد محسوب شده و هر نوع پرداخت مالی و خدمت به دیگران که همراه با ریا باشد صدقه به شمار نمی‌رود.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به ایام ولادت اهل بیت (ع) و گلبارانی که در این ایام می‌شود اشاره نمود و تأکید کرد: صرف چنین هزینه‌هایی جز اسراف نام دیگری ندارد چرا که تمام این هزینه‌ها می‌تواند صرف نیازمندان شود.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه بازاری که وقتی چیزی فروخته می‌شود به همان اندازه دقت در آن صورت گیرد که هنگام خرید انجام می‌شود یک بازار اسلامی و دینی نام دارد؛ گفت: جامعه‌ای که  در بازار آن قسم خوردن، دروغ گفتن و چانه‌ زدن رواج داشته باشد جامعه اسلامی نیست.

 

رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: متأسفانه اکنون در جامعه ما علیرغم اینکه به مراسم غم و شادی اهل بیت (ع) و ظواهر دیگر توجه بسیاری می‌شود اما در بازارها همه سر یکدیگر کلاه می‌گذارند، و این برای یک شیعه نه تنها صحیح نیست بلکه باید دانست که  شیعه علوی بودن در حکومت بسیار دشوار است چرا که هنگامی که سیره ما علوی و فاطمی نیست ۶ دهه فاطمیه برگزار کردن سودی در بر ندارد.

 

وی در ادامه با بیان تفاوت شیعه علوی و شیعه انگلیسی و اسلام آمریکایی نیز به حضور  صدها هزار شیعه در واقعه کربلا اشاره کرد و گفت: شیعیان انگلیسی در واقعه کربلا به ۷۰ نفر یاران امام حسین که به میدان رفتند اعلام کردند شما بروید و هنگامی که به شهادت رسیدید ما برای شما مراسم عزاداری برگزار خواهیم کرد و خود در حمایت از اباعبدالله به میدان نیامدند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین به رابطه میان مدیران با ارباب‌رجوعان اشاره کرد و یادآور شد: رفتار مدیران در جامعه اسلامی باید با مراجعین به گونه‌ای باشد که ارباب رجوع مدیر را از جنس خود دانسته و فاصله‌ای میان خود و مدیر احساس نکند.

 

وی با بیان اینکه در حکومت اسلامی و علوی یک مدیر نباید حتی ذره‌ای نسبت به مردم و مشکلات آنان بی‌اعتنا باشد؛ افزود: در اداره‌ای که ارباب رجوع ترس انتقاد از کارمند اداره‌‌ را داشته باشد مدیریت در آن اداره اسلامی نیست لذا باید در مدیران در ادارات فضایی را برای مراجعین فراهم نمایند تا ارباب رجوعان به راحتی بتوانند مشکلاتشان را با مسئولین مربوطه در میان بگذارند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است