منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۷
شناسه خبر: 201339
گروه :خبر

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: دریافت وجه هنگام ثبت نام در مدارس دولتی به هیچ وجه قانونی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این پرسش که «آیا دریافت وجه هنگام ثبت نام از والدین دانش‌آموزان قانونی است؟»، اظهارداشت: دریافت وجه در هنگام ثبت نام در مدارس دولتی به هیچ وجه قانونی نیست.

وی ادامه داد: متأسفانه گزارشاتی می‌رسد که بعضی مدارس دولتی این اقدام خلاف قانون را انجام می‌دهند و باید وزارت آموزش و پرورش با این مدیران متخلف با جدیت بیشتری برخورد کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سلیمی افزود: به نظر می‌رسد یک نوع مماشات با این مدیران مدارس صورت می‌گیرد و همین مماشات باعث شده آنها روز به روز بر دایره اقدامات خود بیفزایند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد: برای نمونه دانش‌آموزی داوطلب مدرسه‌ای است و مدیران مدرسه ممکن است با بهانه‌هایی برای وی دردسر ایجاد کنند؛ مانند اینکه ظرفیت مدرسه پر شده است یا برای ثبت نام دیر آمده‌اید و با هزار بهانه دیگر، اولیاء را مجبور به پرداخت وجه می‌کنند و اسم آن را اقدام داوطلبانه می‌گذارند و اولیاء دانش‌آموزان مجبور به پرداخت وجه هستند.

وی اضافه کرد: برخی مدیران در دادن کارنامه دانش‌آموزان نیز به اسم هدیه و شیرینی وجوهی را از اولیاء دانش‌آموزان طلب می‌کنند، یا کلاس‌های فوق برنامه که رایج شده است نوعی سرکیسه کردن اولیاء دانش‌آموزان است و معلم وظیفه خود را درست انجام نمی‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی گفت: برخی مدیران مدرسه در جلسات مشترک با اولیاء اعلام می‌کنند فرزندتان در درسی ضعیف است و باید کلاس جبرانی و فوق برنامه بگذاریم و این سرکیسه کردن اولیا دانش‌آموزان است و متأسفانه سرکیسه کردن اولیای دانش‌آموزان به یک امر رایج در مدارس تبدیل می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: معلم وظیفه قانونی خود که تعلیم دانش‌آموز در کلاس است را انجام نداده و وجوهی را بعد از ساعت درسی دریافت می‌کند و نام آن را سرویس‌دهی اضافه می‌گذارند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه این روش آرام آرام به عنوان یک رویه در مدارس جا می‌افتد؛ مانند بعضی از سرویس‌های دانش‌آموزی که در برخی  از شهرها مافیایی از آن شکل گرفته است و به دلیل عدم نظارت کافی تا آنجا که امکان دارد از جیب اولیاء دانش‌آموزان برداشت می‌کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان