منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۷
شناسه خبر: 262507
گروه :خبر
13920908000061_PhotoA
 

دبیر کمیسیون عمران شورای شهر پیشنهاد داد

دریافت عوارض از تونل‌های تهران؛ نرخ پایه ۳۰۰ تومان

دبیر کمیسیون عمران شورای شهر تهران از دریافت عوارض برای تونل‌های شهری خبر داد و گفت: نرخ پایه در نظر گرفته شده ۳۰۰ تومان است ولی هنوز لایحه در شورای شهر تصویب نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یاسر نبی‌زاده در خصوص دریافت عوارض از برخی از معابر شهری گفت: سال گذشته لایحه‌ای به شورا ارائه شد مبنی بر اخذ عوارض از معابر خاص شهری اما چون از موعد قانونی آن گذشت از دستور جلسه خارج و مجددا امسال مورد بررسی قرار گرفت.

دبیر کمیسیون عمران شورای شهر ادامه داد: قرار است برای برخی از بزرگراه‌ها و تونل‌ها از جمله رسالت، نیایش، توحید و صدر عوارض‌هایی در نظر گرفته شود که مردم هنگام تردد این عوارض را پرداخت کنند.

وی افزود: کف نرخ در نظر گرفته 300 تومان است که البته ما در کمیسیون پیشنهاد دادیم که تونل حکیم که قرار است بزودی افتتاح شود مشمول این طرح شود و همچنین بر اساس مسافت و پیک ترافیک هزینه دریافت شود.

نبی‌زاده با تاکید بر این موضوع که با کلیات طرح موافق هستیم گفت: اما پیشنهاد تغییراتی در آن داده‌ایم.

دبیر کمیسیون عمران شورای شهر افزود: جدولی تهیه کرده‌ایم که بر اساس آن هزینه‌ها را در نظر گرفت‌ایم مثلا ساعات پیک که 7:30 تا 10 صبح و 17 تا 20 است هزینه بالاتر رود.

نبی‌زاده در پاسخ به این پرسش که قرار است این هزینه‌ها چگونه دریافت شود گفت: باید برای آن ساز و کار در نظر گرفته شود البته شهرداری گفته است بر اساس دوربین‌های که در این محدوده دارد این کار را انجام می‌دهد چرا که این دوربین‌ها قابلیت برداشت شماره پلاک را دارد.

وی افزود: پیشنهاد همان قیمت کف 300 تومان است ولی باز هم باید مواردی برای آن در نظر گیرد.

نبی‌زاده ادامه داد: بالغ بر 40 درصد ترددها در تهران پلاک‌های شهرستانی هستند که باید ساز و کاری برای آنها در نظر گرفته شود که اگر از این معابر استفاده می‌کنند هزینه آن را پرداخت کنند.

به گفته دبیر کمیسیون عمران شورای شهر پیشنهاد ما این بوده که هزینه‌های دریافتی در ساخت و ساز توسعه حمل و نقل ریلی و به خصوص مترو و نصب فیلتر دوده بر روی ناوگان اتوبوسرانی هزینه شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است