منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۹
شناسه خبر: 256746
گروه :خبر
13940206000747_PhotoA

مدیر موزه هنرهای معاصر ایران گفت: ارزش ریالی این تابلوها را نمی‌دانم؛ اما برای این آثار به صورت کارشناسی قیمت‌گذاری می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجید ملانوروزی در خصوص تحویل دادن 14 اثر هنری از دو هنرمند و معمار آمریکایی که در سال 1357 از سوی موزه هنرهای معاصر تهران خریداری شده بود، به موزه هنرهای معاصر ایران، اظهار داشت: این آثار در اوایل انقلاب از سوی موزه هنرهای معاصر ایران خریداری شد اما به دلیل برپایی نمایشگاهی و سپس پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این آثار به ایران ارسال نشد.

وی ادامه داد: در طول این سال‌ها برای دریافت آثار پیگیری شد که اسناد آن هم موجود است. حتی دولت‌های قبل هم برای گرفتن این آثار به دادگاه لاهه شکایت کرده بودند که اکنون این پیگیری‌ها به نتیجه رسید. ضمن اینکه دریافت این آثار ارتباطی به برجام ندارد.

مدیر موزه هنرهای معاصر ایران یادآور شد: این آثار که مربوط به «رابرت استرن» و «مایکل گریوز» بوده، ارزش تاریخی دارد و طی این سال‌ها در اختیار خود این هنرمندان قرار داشت.

وی در خصوص ارزش ریالی این آثار گفت: ارزش ریالی این تابلوها را نمی‌دانم؛ مبلغ آن مهم نیست بلکه احقاق حقوق و اموال کشورمان اهمیت دارد. با این حال برای این آثار به صورت کارشناسی قیمت‌گذاری می‌کنیم.

ملانوروزی درباره اصالت آثار بیان داشت: آثاری که به موزه تحویل داده می‌شود، اصل هستند و خانم جواهریان از کارشناسان معماری هم این کارها را دیده و تأیید کرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور