منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
شناسه خبر: 203277
گروه :خبر

بر اثر تیراندازی 12 ساعت گذشته بین نیروهای مرزی هند و پاکستان تعدادی از نیروها و مرزنشینان هر 2 کشور کشته و زخمی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، از شب گذشته بر اثر تیراندازی بین نیروهای مرزی هند و پاکستان تعدادی از مرزنشینان کشته و زخمی شدند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد براثر تیراندازی بی هدف نیروهای مرزی هند 3 شهروند پاکستانی کشته و بیش از 8 نفر زخمی شدند.

این گزارش می‌افزاید، نیروهای هندی منطقه مرزی چپرار سکتر و شهر سیالکوت را با سلاح‌های سنگین از جمله خمپاره و گلوله توپ هدف قرار دادند.

لحظاتی قبل، تکاروان ارتش پاکستان در اقدامی تلافی‌جویانه مناطق مرزی هند را هدف قرار دادند که بر اثر آن تعدادی از روستائیان زخمی شدند.

دی پارخ، یک افسر بلندپایه نیروی امنیت مرزی هند اعلام کرد: امروز سربازان مرزبانی پاکستان ابتدا به سوی یک سرباز شبه نظامی در یک پست مرزبانی در منطقه “پارگوال” تیراندازی کردند. پس از آنکه سربازان هندی تلاش کردند تا این سرباز را که شدیدا زخمی شده بود از محل خارج کنند مجددا هدف آتش شدید طرف پاکستانی قرار گرفته و دست به اقدامی تلافی‌جویانه زدند.

با این حال مقامات پاکستان نیز هند را متهم به استفاده از آتش بدون تحریک در این حادثه کردند.

نیروی تکاوران ارتش پاکستان در بیانیه‌ای گفت: نیروهای مرزبانی پاسخی مناسب به آتش نیروهای هندی دادند و فقط از خود دفاع کرده‌اند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد درگیری مرزی بین هند و پاکستان همچنان ادامه دارد و دو طرف با استفاده از سلاح‌های سنگین مواضع یکدیگر را هدف قرار می‌دهند.

درگیری مرزی بین دو کشور در حالی صورت می‌گیرد چندی پیش نواز شریف نخست وزیر پاکستان در حاشیه اجلاس شانگهایی با نارندرا مودی همتای هندی خود ملاقات و بر ادامه گفت و گوهای صلح تأکید کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری