منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۳
شناسه خبر: 214705
گروه :خبر
13940321000103_PhotoA

درگیری‌های شدید بین رزمندگان قبایل یمنی با ارتش سعودی در نزدیکی شهر نجران جریان دارد و در همین حال یک منطقه راهبردی در استان مارب نیز پاک‌سازی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نیروهای قبیله‌ای یمن مواضع ارتش عربستان در نجران و مواضع نظامی ارتش امارات در یکی از مناطق نجران را هدف گرفتند.

این در حالی است که منطقه نجران شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای قبیله‌ای یمن با ارتش عربستان است که با کشته شدن شماری از نظامیان ارتش عربستان همراه بود.

یک عضو قبیله بنی الحارث به خبرنگار فارس گفت که این قبیله پنج هزار نیرو را برای کمک به کمیته‌های انقلابی به مناطق مرزی و سرکوب ارتش عربستان اعزام کرده است.

وی افزود: درگیری بین نیروهای قبیله‌ای با نظامیان ارتش عربستان با دستکم چهار کشته از نیروهای قبیله‌ای همراه بوده است.

این فرمانده نیروهای قبیله‌ای یمن گفت: نیروهای قبایل درصدد ورود به نجران هستند و در همین راستا درگیری بین آنها با نظامیان سعودی در اطراف شهر نجران ادامه دارد.

از سوی دیگر خبرنگار فارس از مرزهای یمن گزارش داد، صدای انفجارهای مهیبی از طرف فرودگاه نجران شنیده شد که 10 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد.

منابع موثق خبر دادند، ارتش و قبایل یمن فرودگاه نجران را با چندین فروند موشک بمباران کردند.

پاکسازی منطقه استراتژیک «قرود بفرضه نهم» در استان مأرب

از سوی دیگر رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی عصر دیروز سه‌شنبه منطقه قرود بفرضه نهم از توابع شهر مدغل در استان مأرب را پاکسازی کردند.

یک منبع نظامی از استان مأرب به خبرنگار فارس خبر داد: رزمندگان ارتش عصر دیروز همه کوه‌ها و تپه‌های مشرف به منطقه قرود را از وجود عناصر القاعده و مزدوران دشمن سعودی پاکسازی کردند.

وی افزود: عناصر مستقر در این مناطق با مسدود کردن جاده اصلی و فتنه انگیزی دردسرساز شده بودند که با کمک نیروهای مردمی کاملا تار و مار شدند و مابقی تحت تعقیب هستند.

این منبع از همه ساکنان منطقه قرود خواست با ارتش برای بازگشت امنیت و ثبات و رهایی از خشونت عناصر تروریستی همکاری کنند.

گروه‌های وابسته به القاعده و مزدوران دشمن سعودی در این منطقه جبهه جنگی را گشوده بودند تا مسیر مواصلاتی بین صنعا و مارب را با حمایت و پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی مسدود کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی