منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۵
شناسه خبر: 282568
گروه :خبر
13941122000880_PhotoA

500 هزار کاربر اینترنت با امضای دادخواستی، از مقامات اروپایی خواستند فروش سلاح‌ به عربستان را تا زمان پایان حملات عربستان به یمن متوقف کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیش از 500 هزار کاربر اینترنت با امضای دادخواستی از مقامات اروپایی خواستند فروش سلاح به عربستان را متوقف کنند.

 این سند که در پایگاه اینترنتی avaaz.org قرار گرفته، خواستار توقف فروش سلاح به ریاض تا زمان پایان حملات عربستان به یمن و آغاز روند صلح شده است.

در این سند همچنین به 119 مورد نقض قوانین بین‌المللی انجام شده از سوی عربستان سعودی از جمله بمباران مدارس، بیمارستان‌ها و مراسم عروسی در جریان جنگ یمن اشاره و گفته شده است که تمامی این حملات با سلاح‌هایی که اروپا به عربستان فروخته، انجام شده است.

بر اساس این گزارش، مناقشه مسلحانه در یمن از ژوئیه سال 2014 تاکنون در جریان است.

درخواست 500 هزار کاربر اینترنت از اروپا برای توقف فروش سلاح به ریاض در حالی صورت می‌گیرد که مدیر بخش اسلحه و حقوق بشر سازمان جهانی حقوق بشر و رئیس «ائتلاف ذخایر خوشه‌ای» نیز چند روز پیش اعلام کرد که ائتلاف به رهبری عربستان در یمن از سلاح‌های خوشه‌ای که از آمریکا وارد شده است، استفاده می‌کند؛ سلاح‌هایی که ممنوعه محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: علی رغم تلفاتی که در بین شهروندان دارد، اما این‌گونه سلاح‌ها در مناطق مسکونی در یمن استفاده شده است؛ همچنین آن‌گونه که مشخص است، استفاده از این نوع سلاح‌ها، با معیارهای صادرات سلاح در آمریکا نیز منطبق نیست.

استیو گاس، از عربستان و هم پیمانانش خواسته است تا فورا استفاده از این نوع بمب‌ها را متوقف کنند.

بنا به این گزارش، پس از شلیک بمب‌های خوشه‌ای قطعه‌های انفجاری داخل آن در مزارع، کوهها و مناطق مسکونی پخش شده و به مرور موجب وارد آمدن تلفات به شهروندان عادی می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است