منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۷
شناسه خبر: 184599
گروه :خبر

«جان کری» از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواست تا به طرح بازنگری توافق هسته ای ایران که در سنا تصویب شده رای مثبت بدهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، پس از تصویب طرح بازنگری توافق هسته ای ایران در سنای آمریکا، وزیر امور خارجه این کشور خواستار تصویب آن در کنگره شد.

به گزارش رویترز، «جان کری» از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواست تا به طرح بازنگری توافق هسته ای ایران که در سنا تصویب شده رای مثبت بدهند.

همزمان با مطرح شدن این درخواست، ۱۵۰ نفر از نمایندگان کنگره آمریکا با ارسال نامه ای به «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، از مذاکرات هسته ای حمایت کرده اند.

حمایت این تعداد از نمایندگان دموکرات از سیاست اوباما در قبال مذاکرات هسته ای ایران، می‌تواند نشان دهد مخالفان احتمالی توافق اتمی، برای آنکه بتوانند جلوی وتوی رئیس‌جمهوری را بگیرند، به دو سوم آرای لازم دست پیدا نمی‌کنند.

در صورت مخالفت کنگره با توافق نهایی هسته‌ای، رئیس جمهوری آمریکا می‌تواند طی ۱۲ روز آن را وتو کند، پس از آن کنگره ۱۰ روز دیگر زمان دارد تا به آرای دو سوم نمایندگان در هر یک از مجالس کنگره، که قانونا وتوی رئیس‌جمهوری را بی‌اثر می‌کند، برسد.

روزنامه واشنگتن پست در این رابطه می نویسد: اکنون به نظر می‌رسد نماینده کافی در حزب دموکرات، برای آنکه بیش از یک سوم نمایندگان کنگره از توافق اتمی دولت اوباما و وتوی احتمالی او علیه مخالفان، حمایت کنند، وجود دارد.

نامه‌ای که جان شاکوسکی، به همراه «لوید دگت» و «دیوید پرایس» (هر سه از حزب دموکرات) آن را تنظیم کرده‌اند، قویا از مذاکرات اتمی دولت ایالات متحده با تهران حمایت کرده است.

در بخشی از نامه آمده است: «این مسئله فراتر از سیاست است. ریسک بالا و جایگزین‌ها ترسناک هستند. ما باید از هر راهی برای رسیدن به راه‌حلی دیپلماتیک، قابل راستی‌ آزمایی و اجرایی برای جلوگیری از ایرانی مسلح به سلاح هسته‌ای دست یابیم. اگر آمریکا به ترک مذاکرات دست زند یا موجبات فروپاشی آن را فراهم کند، نه تنها به شکلی مسالمت‌ آمیز جلوی مسلح شدن ایران به سلاح اتمی را نمی‌گیریم، بلکه احتمال آن را هم افزایش می‌دهیم.جنگ به خودی خود ما را امن‌تر نمی‌کند.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است