منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۹
شناسه خبر: 186171
گروه :خبر
13930431000390_PhotoA

در پی انقضای مهلت قرارداد تحویل ناوهای فرانسوی میسترال به روسیه و عدم تحویل این ناوها، اختلاف میان پاریس و مسکو در خصوص شرایط لغو این قرارداد بالا گرفته و روسیه خواستار غرامت ۱.۱۶۳ میلیارد یورویی از سوی فرانسه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مهلت تحویل ناوهای فرانسوی میسترال به روسیه امروز (شنبه) 16 ماه می پایان یافت و مسکو هم اکنون خواهد توانست درخواست بازپرداخت مبلغ 890 میلیون یورو پرداختی بابت این ناوها به اضافه غرامت ناشی از عدم تحویل این ناوها را به فرانسه ارائه دهد.

به نوشته نشریه فرانسوی چلنج، دولت فرانسه اعلام کرده که آماده است تنها 785 میلیون یورو از مبلغ پرداختی روسیه بابت این ناوها را به آن بازگرداند؛ مشروط بر اینکه روسیه برای فروش آنها به طرف سوم مجوز کتبی صادر کند. این در حالیست که مسکو مبلغ مورد نظر خود برای صدور مجوز فروش مجدد آن‌ها را یک میلیارد و 163 میلیون یورو برآورد و اعلام کرده که پیش از بازپرداخت پول خود مجوز فروش مجدد آن‌ها را صادر نخواهد کرد.

بنابر اعلام نشریه روسی کامرسانت، اختلاف میان پاریس و مسکو در خصوص شرایط لغو قرارداد میسترال هم‌اکنون بالا گرفته و مقامات روس مبلغ پیشنهادی فرانسه در خصوص لغو این قرارداد را که منجر به تیره و تار شدن روابط آنها طی ماه‌های اخیر شده، ناکافی می‌دانند.

فرانسه سال گذشته با طرح ادعای نقش‌آفرینی روسیه در بحران اوکراین، تحویل ناوهای میسترال به روسیه را به دلیل بحران جاری در اوکراین متوقف و از اجرای این قرارداد 1.2 میلیارد یورویی (1.5 میلیارد دلار) خودداری کرد.

فرانسه در حالی از تحویل ناوهای جنگی «میسترال» به فرانسه خودداری کرده که از حجم تنش‌ها در اوکراین با برقراری آتش‌بس کاسته شده است.

قرارداد جنجالی تحویل چهار فروند ناو میسترال به نیروی دریایی روسیه اواخر ژانویه سال جاری امضا شده بود. فرانسه با امضای این قرارداد اولین کشور عضو ائتلاف ناتو بود که به روسیه ناو جنگی می‌فروخت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی