منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۰
شناسه خبر: 208819
گروه :خبر
image325847

بسیج دانشجویی 8 دانشگاه تهران با ارسال نامه‌ای به سردار حاجی زاده از وی درخواست کردند طرح برگزاری رزمایش موشکی در روند اجرای توافق را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، بسیج دانشجویی 8 دانشگاه استان تهران طی نامه ای به سردار حاجی زاده خواستار برگزاری رزمایش موشکی شد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

محضر سردار فرماندهی محترم نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سلام علیکم؛

با صلوات بر محمد و آل محمد و با احترام؛به استحضار میرساند با توجه به بند سه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل،ذیل بند 18 برنامه جامع اقدام مشترک که بر محدودیت برای جمهوری اسلامی ایران در ساخت و آزمایش موشک های بالستیک دلالت دارد، نگرانی های بسیاری موجب گردیده است که به این علت وظیفه انقلابی خود را در آن دیدیم که در این خصوص پیشنهادهایی را محضر جنابعالی ارائه دهیم باشد که در دفاع از حریم ولایت و رعایت خطوط قرمز مشخص شده از طرف مقام معظم رهبری مدظله العالی به وظیفه خود عمل کرده باشیم.

نظر به اظهارات سردار فرماندهی محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که فرمودند: آنچه برای من به عنوان یک مسئول نظامی بیش از هر چیز دیگر اهمیت دارد و ایستادگی و جدی و بدون ذره ای اغماض بر سر خط قرمز حیاتی یعنی حفظ و ارتقای توانمندی دفاعی ایران است،برخی از مواردی که در(قطعنامه) مندرج شده مشخصا مغایر و در تناقض با خطوط قرمز مهم جمهوری اسلامی بویژه در مورد توانمندی تسلیحاتی بوده و هیچگاه مورد پذیرش ما نخواهد بود و هر قطعنامه ای که در تضاد با خطوط قرمز کشورمان باشد هیچ اعتباری ندارد.

ما به عنوان بسیج دانشجویی به دلایلی که در ذیل به آن اشاره خواهد شد،خواهشمندیم طرح برگزاری رزمایش موشکی در روند اجرای توافق را مورد بررسی قرار دهید.

1-مقامات محترم دستگاه دیپلماسی کشورمان در این باره توضیحاتی را ارائه می کنند که اهم آن،تفوق قوانین داخلی کشورها بر قطعنامه ها،لازم الاجرا نبودن این بندها از توافق نامه و قطع نامه و مترادف نبودن نقض قطعنامه با نقض توافق میباشد. ولیکن با توجه به سابقه طرف مقابل در ارائه تفاسیر مطابق منافع خود و مصادره به مطلوب مفاهیم مشتبه دوپهلو و همچنین در هم تنیدگی توافق نامه و قطعنامه شورای امنیت به راحتی مورد سوء استفاده طرف مقابل برای عدم پایبندی به تعهدات خود قرار میگیرد.

2-متاسفانه اصل برگشت پذیری تعهدات جمهوری اسلامی ایران که مورد تاکید مقام معظم رهبری مد ظله العالی بوده است در توافق نامه رعایت نشده و اگر مدت عمل به تعهدات برای ایران طی شود،چندین تن مواد غنی شده

(ماحصل چندین سال غنی سازی)،قلب رآکتور اراک و زیرساختهای بسیاری را از دست داده و همچنین بر طبق توافق نامه و قرارداد با آژانس بین المللی انرژی اتمی، اطلاعات ارزشمندی از کل زنجیره تامین صنعت هسته ای کشور (راههای دورزدن تحریم ها) را در اختیار دشمن قرار داده ایم. بنابراین اگر تا قبل از طی تمام این مراحل کل توافق به این وسیله مورد راستی آزمایی قرار گیرد علاج واقعه قبل از وقوع خواهد بود.

3-دستگاه تبلیغاتی دشمن چندین هدف را به صورت موازی در کنار بحث توافق هسته ای پیگیری میکند که چند محور کلی را شامل میشود. نا امیدی دوستان جمهوری اسلامی و محور مقاومت در منطقه با مانور بر روی مسایلی مثل تحمیل محدودیت نظامی برای ایران. راضی کردن متحدان آمریکا در منطقه از جمله رژیم صهیونیستی و سعودی و دادن روحیه کاذب به آنها و مهمتر از همه بزک کردن و زیبا جلوه دادن چهره آمریکا در داخل ایران آنگونه که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان خیانت یاد کردند.حربه اصلی دشمن برای نیل به این هدف، فرسایشی کردن و وقت کشی در جریان مذاکرات و توافقات است به گونه ای که با گذشت زمان و با فشار تدریجی جامعه ما به مرور خط قرمزهای خود را یکی یکی فراموش کرده و فروگذارد حساسیت  خود را  نسبت به آن از دست بدهد. بنابراین راستی آزمایی فوری تعهدات دشمن با استفاده از نقاط مشتبهی مثل این موضوع و روحیه دادن به دوستان و هم پیمانان جمهوری اسلامی در منطقه امر مطلوب است.

البته قسمتهای دیگر قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل(بند5) موضوعاتی مثل نقل و انتقال تسلیحات و آموزشهای نظامی بین ایران و سایر کشورها هم ذکر گردیده که از حوصله این مرقومه خارج است.

لازم به ذکر است درکنار موضوع برگزاری این رزمایش موشکی ورود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عرصه تبلیغات رسانه ای بیشتر و روشنگری نیز بسیار لازم به نظر میرسد.

بسیج دانشجویی 8 دانشگاه استان تهران

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد شهر قدس

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد ورامین

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شرق

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد پرند

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تهران شمال

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد رودهن

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد شهرری

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است