منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: 234448
گروه :خبر

بنده برخی برنامه ها را در ارتباط با برجام که دنبال می کردم مشاهده کردم کمی از خط اعتدال به صورت یک جانبه عمل می شد، شاید بدون غرض بوده اما باید مدیران کلان و میانی بر این مسئله توجه کنند که عملکرد جناحی نداشته و در برنامه‌ها بی‌طرفی این نهاد محفوظ باشد و از جناح‌گرایی پرهیز شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ بنده برخی برنامه ها را در ارتباط با برجام که دنبال می کردم مشاهده کردم کمی از خط اعتدال به صورت یک جانبه عمل می شد، شاید بدون غرض بوده اما باید مدیران کلان و میانی بر این مسئله توجه کنند که عملکرد جناحی نداشته و در برنامه‌ها بی‌طرفی این نهاد محفوظ باشد و از جناح‌گرایی پرهیز شود.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با مدیران ارشد پژوهشی سازمان صدا و سیما که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، ضمن اشاره به اهمیت جایگاه این نهاد در کشور و توصیف آن به‌ عنوان یک دانشگاه گفت: این سازمان باید طبیب دوار باشد و در تمام عرصه‌های جامعه حضور داشته باشد تا بیماری‌ها را شناسایی و به مردم معرفی کند.

وی با بیان اینکه صداو سیما دارای رسالت‌ها و مسئولیت‌های متعددی است افزود: مرکز پژوهشی صداوسیما باید کارها را در بخش های گوناگونی همچون عقاید، شبهات، مسائل اخلاقی و فرهنگی و پاسخگویی به سؤالات تقسیم کرده و کمبودهای جامعه را برطرف کند.

استاد برجسته حوزه تصریح کرد: دشمنان دست‌ به‌دست هم داده‌اند تا تهاجم سنگینی علیه کشور اعمال کنند و با توجه به شکست آنها در تهاجم نظامی و اقتصادی در حال حاضر تهاجم فرهنگی را در اولویت قرار داده‌اند و وظیفه صدا و سیما ایستادگی تهاجمی نسبت به نقاط ضعف دشمنان است.

وی با اشاره به پژوهش یکی از پژوهشگران کشورهای خارجی در مورد گروهک تروریستی داعش عنوان کرد: دشمن برای معرفی این نیروهای تروریستی تلاش‌های بسیاری انجام می‌دهد اما بی‌اعتباری آن‌ها در مورد مبارزه با داعش و حقوق بشر برای همگان اثبات شده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: اخیرا در یکی از اخبار مشاهده کردم که عده ای از داعشی ها را در عراق اسیر کردند که اعترافات عجیبی انجام دادند، این افراد اعلام کردند آمریکا و عربستان انواع کمک های مالی و اطلاعاتی را نسبت به داعش انجام می دهند؛ از این جا معلوم می شود که این افراد در مسأله مبارزه با داعش دروغ می گویند.

وی با اشاره به واقعه خونین منا خاطر نشان کرد: حادثه عظیمی در منا صورت گرفت که در تاریخ اسلام بی نظیر بود، استکبار و رژیم سعودی با تزریق مالی کشورهای اسلامی را وادار به سکوت کردند و مجامع بین المللی و علمای اسلام و مسئولان کشورهای اسلامی نیز در این زمینه سکوت اختیار کردند که در این زمینه صدا و سیما وظیفه دارد این سکوت را ریشه یابی و علت آن را منتشر کند.

این مرجع تقلید در ادامه با تاکید بر لزوم هدف دار بودن برنامه‌های صدا و سیما بیان کرد: مشکلات جامعه زیاد است و به اندازه همان نیز مسئولیت صدا و سیما نیز افزایش پیدا می‌کند که باید در این زمینه به رسالت خویش عمل کند.

وی با اشاره به برنامه‌های صدا و سیما برای اقشار و گروه‌های مختلف جامعه، گفت: ساخت برنامه‌های فرهنگی نیز باید به همین شکل و با در نظر گرفتن گروه‌ها و سنین مختلف باشد و باید با انجام پژوهش‌های مختلف نیازها گروه‌ها را شناسایی و بر این اساس به ساخت برنامه اقدام کرد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: صدا و سیما باید در عرصه‌های مختلف جامعه اسلامی گردش کرده و بیماری‌ها و درمان‌ها را بررسی کند تا بتواند به موفقیت برسد؛ شرایط کنونی کشور نشان می‌دهد که مردم نسبت به صدا و سیما اعتماد دارند.

وی عنوان کرد: متأسفانه اخیرا تفکری پدید آمد که باید سطح اینترنت ها را افزایش دهیم که تفکری تجاری محسوب می شد و افراد به دنبال درآمد بیشتر بودند اما اکنون چشم آن ها باز شده و می بینند که کنترل صحیح برآن نشده، آثار سوئی بر جامعه داشته و انحرافات گسترش پیدا کرده است.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر لزوم مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن اظهار داشت: نباید فرهنگ رسانه ای غرب به صورت ناآگاه در مسئولان صداو سیما نفوذ کند و رسانه ملی به تقلید از رسانه‌های غربی به تولید محتوا و برنامه بپردازد.

وی با اشاره به اینکه کلیه تولیدات صدا و سیما از طنز تا برنامه‌های ویژه کودکان باید دارای غنای فرهنگی و توجه به مسائل اخلاق و انقلابی باشد گفت: نباید تنها سرگرمی و خنداندن مردم را در نظر گرفت بلکه در ذیل تمامی برنامه‌ها باید اهداف فرهنگی را دنبال کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که تجربه نشان داده که اگر صداوسیما همه جانبه در مسأله ای ورود کند اثر گذار است، ابراز داشت: مسائلی همانند انتخابات و راهپیمایی ها نشان می دهد که مردم گوش شنوایی نسبت به صداوسیما دارند، تا جایی که می توان باید ریشه های رسانه های دشمن را سوزاند.

وی با بیان اینکه اخیرا افرادی در برخی مسائل گلایه هایی را مطرح کردند خاطرنشان کرد: بنده برخی برنامه ها را در ارتباط با برجام که دنبال می کردم مشاهده کردم کمی از خط اعتدال به صورت یک جانبه عمل می شد، شاید بدون غرض بوده اما باید مدیران کلان و میانی بر این مسئله توجه کنند که عملکرد جناحی نداشته و در برنامه‌ها بی‌طرفی این نهاد محفوظ باشد و از جناح‌گرایی پرهیز شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود