منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹
شناسه خبر: 220893
گروه :خبر
13940622000756_PhotoA

سخنگوی وزارت خارجه عراق اعلام کرد که بغداد درخواست‌ها برای حضور زمینی نیروهای آمریکا و ائتلاف را برای مبارزه با داعش رده کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «أحمد جمال» سخنگوی رسمی وزارت خارجه عراق، اعلام کرد که برخی از مقامات نظامی آمریکایی و ژنرالها از ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به طور تلویحی بر ضرورت اعزام نیروهای زمینی خارجی به عراق برای مبارزه با داعش تاکید کرده‌اند.

وی افزود: اما عراق با ورود هرگونه نیروی زمینی از آمریکا یا کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی، به این کشور مخالفت می‌کند زیرا به حضور نظامی زمینی خارجی نیازی نیست و عراقی‌ها دوست ندارند نیروهای زمینی خارجی را در کشورشان ببینند و تجربه تلخ حضور نظامیان آمریکایی در عراق را بار دیگر بچشند.

جمال تصریح کرد که عراق به حمایت لوجستیکی آمریکا و کشورهای ائتلاف به ویژه، در بخش دریافت تسلیحات ضدزرهی نیاز دارد. علاوه بر آن، دولت ما به حمایت هوایی بیشتر ائتلاف و تبادل اطلاعات نظامی نیاز دارد.

وی افزود که مستشاران از کشورهای مختلف در عراق حضور دارند و به نیروهای عراقی، مشاوره می‌دهند.

این در حالی است که چندی پیش اعلام شد که 160 نظامی آمریکایی برای شرکت در عملیات الانبار از کویت وارد خاک عراق شدند و اکنون در پایگاه هوایی «الحبانیه» در الرمادی مستقرند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی