منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳
شناسه خبر: 346529
گروه :خبر
IMG_9721

امام جمعه پارسیان با اشاره به بی خیالی نسبت به ترک معروف ها در جامعه گفت:مسئولان فرهنگی امربه معروف ونهی از منکر را فرهنگ سازی و ترویج دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر؛حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان در نشست ستاد احیای امربه معروف ونهی ازمنکر با تبیین شیوه ها و رویکردهای جدید امر به معروف و نهی از منکر در مقایسه با گذشته، اظهار کرد: عامه مردم وظیفه اخلاقی، قانونی و شرعی دارند که امر به معروف و نهی از منکر را در مرحله تذکر لسانی انجام دهند و مراحل بالاتر آن بر عهده ضابطین و دستگاه های انتظامی و اجرایی مسئول است.

 

میرزایی با اشاره به طرح طلایه‌داران معروف که در آن نقش مردم پر رنگ‌تر شده است، اظهار کرد: پیش از این در بسترهای دیگر از نیروهای مردمی استفاده می‌کردیم و اکنون در این بخش با گزینش، آموزش، سازماندهی و بکارگیری نیروهای مردمی در قالب گروه‌های تذکر لسانی بهره‌ می‌گیریم.

 

امام جمعه پارسیان به نقش فرهنگسازی، تبلیغات محیطی و ارزیابی اشاره کرد و گفت: آموزش نیروها و فرهنگسازی با برنامه‌ریزی، توجیه افراد تأثیرگذار، جلسات با مسئولان استانی ارزیابی و نظرسنجی از عملکرد و نتایج کار گروه‌ها، وظایفی است که باید به نحو احسن انجام شود تا امر به معروف و نهی از منکر که جزو وظایف ذاتی پیامبران و ائمه اطهار(ع) است را به عنوان جانشینان خدا و ائمه (ع) بتوانیم تحقق ببخشیم.

 

وی به مسئله بی تفاوتی در جامعه اسلامی پرداخت و تشریح کرد: در جامعه اسلامی همه مسائل به همه افراد جامعه مربوط است وهیچ فردی نمی تواند بگوید هر اتفاقی افتاده رخ داد به من ربطی ندارد، یا اینکه اگر فردی نهی از منکر کرد، مخاطب بگوید به کسی ارتباط ندارد من چه عملی انجام می دهم, زیرا خداوند به همه مسلملنان فرمان داده است که نسبت به ستم وظلم وخطوط قرمز انسانیت وهرآنچه که منکر دانسته می شود، مسئول باشند.

 

در ادامه عباسی رئیس دادگستری پارسیان با بیان اینکه تحقق جامعه دینی تنها در سایه امر به معروف ونهی از منکر محقق می شود اظهارکرد: صلح،آزادی،رفاه،ارتقاء سطح معیشت مردم، دانش و… در سایه امربه معروف ونهی از منکر محقق می شود.

رئیس دادگستری پارسیان خاطرنشان کرد: در اصل هشتم قانون اساسی تأکید شده  که امر به معروف ونهی ازمنکر وظیفه همگانی است، اما متأسفانه امروز در کشور ما این فرضیه مهم کمرنگ است.

وی افزود:اگر درجایی امر به معروف انجام صورت می‌گیرد، باید به گفتن و رفتن اکتفا کرد و حق بحث وجدل کردن را با هیچ شخصی نداریم.

 

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد