منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
شناسه خبر: 359803
گروه :خبر
fxb3w

زهرا سیاوش دبیر درس عربی مدارس متوسطه دخترانه رودان در جشنواره الگوهای برتر تدریس بعنوان برگزیده کشوری معرفی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ جشنواره الگوهای برتر تدریس هرساله شاهد حضور طرح ها و دستاوردهای ارزشمند معلمانی است که با تلاش و خلاقیت های خاص خود سعی دارند شیوه جدیدی در تدریس ارائه دهند تا دانش آموزان بتوانند ریشه ای و مفهومی مطالب درسی را به ذهن بسپارند و با تکرار روزمره فراموششان نشود.

زهرا سیاوش دبیر درس عربی مدارس متوسطه دخترانه رودان یکی از معلمان خلاقی است که با استفاده از گویش های محلی در تدریس درس عربی قواعد و گفتگو توانست در جشنواره الگوهای برتر تدریس در بخش تجارب تدریس، بعنوان برگزیده این جشنواره معرفی شود.

وی با اشاره به انگیزه بالای خود برای تدریس درس عربی و ارائه شیوه های نوین در آموزش این درس اظهار کرد: اراده، نخستین گام برای پیروزی است و هرکس بخواهد اهدافی متعالی و برای رضای خداوند را دنبال کند باید با اراده مصمم و استوار از هیچ تلاشی در جهت نیل به آرمانهایش فروگذاری نکند.

سیاوش هدف از بررسی و تحقیق در یادگیری الگوهای برتر تدریس را کمک به یادگیری مفهومی دانش آموزان در درس عربی عنوان کرد و افزود: با توجه به عدم علاقه دانش آموزان به یادگیری دقیق و مفهومی زبان عربی، باید نقشه راهی ترسیم می شد تا دانش آموزان بتوانند با استفاده از گویش های محلی و روزمره خود به محیط درس عربی وارد شوند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل استفاده از گویش های محلی در کنار زبان عربی، شاهد استقبال بی نظیر دانش آموزان از این شیوه تدریس بودیم که رفته رفته با جذابیت های بیشتری همراه شد و دانش آموزان زیادی به فراگیری دروس عربی و قواعد علاقه مند شدند.

زهرا سیاوش دبیر درس عربی مدارس متوسطه شهرستان رودان در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ در جشنواره الگوهای برتر تدریس، در بخش تجارب برتر که به میزبانی خراسان رضوی برگزار شد موفق شد در جایگاه الگوهای برگزیده کشوری قرار گیرند.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر