منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۸
شناسه خبر: 254928
گروه :خبر
image546736

سرمربی تیم فوتبال صبای قم با اشاره به دیدار این تیم برابر استقلال گفت: با توجه به تمریناتی که در روزهای گذشته انجام دادیم و هماهنگی که رسیده ایم برد برابر استقلال دور از دسترس نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار این تیم برابر استقلال در جمع خبرنگاران حاضر در سازمان لیگ گفت: با توجه به شرایط جدول بازی حساسی برابر استقلال پیش روی داریم. در این بازی تساوی به درد دو تیم نمی خورد و هر دو تیم بدنبال برد هستند. ما تمرینات خوبی را برگزار کردیم و با وجود اینکه شرایط آب و هوایی خوب نبود با این حال سعی کردیم تمرینات خوبی را برگزار کنیم.

وی در ادامه افزود: ما دوست داریم روند بردهای خود را ادامه دهیم. مطمئن هستیم در ورزشگاه آزادی کار سختی داریم ولی با توجه به اینکه بچه ها خوب کار کردند و به هماهنگی رسیده‌اند برد برابر استقلال دور از دسترس نیست. با تمام احترامی که برای مظلومی و هواداران استقلال قایلیم اگر بازیکنان ما همان بازی نیمه دوم بازی با ملوان و سیاه جامگان را انجام دهند و اسیر حاشیه نشوند برنده می شویم.

دایی در پاسخ به این سوال که آیا تصور می کردید صبا امسال این نتایج خوب را بگیرد؟ گفت: خیر، من پیش بینی نمی کردم ولی امیدوار بودم هم به خودم، هم به بازیکنان و هم به اعضای کادر فنی اعتقاد دارم. در ابتدای فصل از نظر بدنی آماده نبودیم ولی از نظر فوتبالی بازیکنان بااستعدادی داریم.

سرمربی تیم صبای قم افزود: حیف است اگر این روند را ادامه ندهیم. امیدوارم این نتایج مقطعی نباشد. قطعا تیمی که به اینجای جدول رسیده به فکر کسب سهمیه آسیایی هم هست و ما تمام تلاشمان را برای رسیدن به این هدف می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیم صبا در نیم فصل دوم تغییرات اساسی خواهد داشت، یا خیر؟ تصریح کرد: احتیاجی به تغییرات اساسی نداریم. تیم ما امسال بیش از ۶۰ درصد تغییر داشت و برای همین در نیم فصل نیازی به جابجایی های زیادی نداریم. فقط باید در بعضی از پست ها بازیکن جذب کنیم تا تیم تقویت شود.

دایی در ادامه صحبت هایش به ماجرای محرومیت فرید کریمی بازیکن این تیم اشاره کرد و مجددا مسئولان سازمان لیگ و کمیته انضباطی را به باد انتقاد گرفت.

وی در این خصوص گفت: این محرومیت جزء مسائلی است که فقط در مملکت ما اتفاق می افتد. آقایان آئین نامه هایی درست کردند که خودشان در آن مانده اند. مگر می شود، مگر داریم که قانونی تصویب کنیم و هر کسی درباره آن اظهارنظر کند!؟ به صراحت در آئین نامه آمده است که بازیکنان سرباز بعد از اتمام دوران خدمت خود می توانند به تیمشان برگردند. این چه معنایی می دهد که بازیکن ما را محروم کنند.

سرمربی صبا افزود: متاسفانه قوانین «من درآوردی» در فوتبال ما زیاد است. به عنوان مثال نیم فصل باید در هفته پانزدهم به اتمام برسد، ولی الان با توجه به برنامه سازمان لیگ، نیم فصل اول بعد از هفته هفدهم تمام می شود. خب وقتی در آن زمان بازیکن جذب کنیم یعنی اینکه آن بازیکن در یک نیم فصل در دو تیم متفاوت بازی کرده است. تفاوت این موضوع با داستان فرید کریمی چیست؟

دایی ادامه داد: متاسفانه هر فردی می رسد هر جور که دلش می خواهد نظر می دهد. بعضی ها برای خودشان رأی هم می دهند و این خنده دار است. اگر فیفا گفته است که یک بازیکن در یک نیم فصل نمی تواند در دو تیم بازی کند پس چرا در نقل و انتقالات نیم فصل این اتفاق رخ می دهد؟

 «انگار کار شاقی بوده که از روز دوشنبه که تشکیل جلسه داده‌اند رای فرید بهزادی نداده‌اند». وی با بیان این مورد اداکمه داد: چرا اعلام نمی‌کنند که این بازیکن نمی‌تواند بازی کند؟ باز هم سوال می‌پرسم چرا در نیم‌فصل دوم که 2 بازی باید بگذرد، بازیکن می‌تواند همزمان پیراهن دو باشگاه را بپوشد در واقع در نیم‌فصل دوم پس از 2 بازی بازیکنان می‌توانند جابه‌جا شوند؟

وی با اشاره به حضور بازیکنان سرباز در تیم‌های نظامی عنوان کرد: تیم‌ها روی بازیکنان‌شان سرمایه‌گذاری می‌کنند و در جایی که روی آنها حساب می‌کنند، می‌گویند که باید در تیم‌های نظامی بازی کنند. آقایان قوانین فیفا را در حالی مطرح می‌کنند که به یک مسئله مهم ورود نمی‌کنند، بازیکنی که در تیم‌های نظامی به میدان می‌رود، حقوق 150 هزار تومان در ماه را دریافت می‌کند آیا این پول کفاف رفت و آمد بازیکن، کفش فوتبال و جوراب او را می‌دهد؟ بازیکنی که 150 هزار تومان پول می‌گیرد نامش بازیکن حرفه‌ای نیست تمام قوانینی که آقایان در رابطه با مسائل حرفه‌ای فوتبال مطرح می‌کنند، کشک است.

دایی با اشاره به رسانه‌ها گفت: از شما رسانه‌ها می‌خواهم که به این مسائل دقت کنید چرا که این وظیفه بزرگی به روی دوش شما است. متاسفانه اکثر شما قرمز یا آبی هستید و به خاطر علاقه‌ای که دارید شاید دلتان نیاید در مورد این مسائل صحبت کنید اما ما باید مردم را آگاه کنیم. کجای دنیا بازیکن ماهی 150 هزار تومان پول می‌گیرد، ماهیانه بخواهیم آب مصرف کنیم 150 هزار تومان می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال صبای قم در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کند مردم قم با وجود نتایج خوب صبا با عدم حضورشان در ورزشگاه در حق این تیم کم‌لطفی می‌کنند، گفت: نه من چنین اعتقادی ندارم ما اول باید ببینیم چه شرایطی برای تماشاگران فراهم می‌کنیم، ورزشگاهی که ما در آنجا بازی می‌کنیم کیلومترها با قم فاصله دارد و هر تماشاگری که بخواهد به ورزشگاه بیاید باید هزینه کند آنچه که مشخص است آنهایی که عاشق فوتبال هستند بیشتر از قشر ضعیف جامعه هستند و مسلما آنها اگر در طول یک ماه بخواهند دو بار برای دیدن بازی ما به ورزشگاه بیایند از نظر مالی به آنها خدشه وارد می‌شود. باید شرایطی را فراهم کنیم که با کمترین هزینه به ورزشگاه بیایند، به هر حال استقبالی که از بازی‌های خانگی ما می‌شود خیلی تفاوت با بازی‌هایی که در خارج از خانه انجام می‌دهیم ندارد در واقع فقط بحث آشنایی ما با زمین برگزاری بازی‌هایمان است و با حمایت زیادی از سوی تماشاگران مواجه نیستیم.

انتهای پیام/

وی با بیان اینکه باشگاه صبا در انتقال فرید کریمی از تراکتورسازی قانونی عمل کرده است، گفت: ما روی فرید کریمی حساب کرده بودیم و برایش جای خالی نگه داشته ایم. با احترام به حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی که به شخصه او را دوست دارم، ایشان می گوید کمیته انضباطی می تواند در این ماجرا دخالت کند. سوال من این است که کمیته انضباطی چرا در این موضوع دخالت کرده؟ مگر در آئین نامه ذکر نشده که بازیکنان بعد از اتمام خدمت می توانند به تیمشان برگردند؟

سرمربی صبا یادآور شد: دوران خدمت فرید کریمی در تراکتورسازی شهریور ماه تمام شده بود ولی این باشگاه بازیکن ما را تا آبان ماه نگه داشت. اگر این کارها غیرقانونی است، چرا به آن رسیدگی نمی شود؟ جالب است که فرید کریمی در جام حذفی هم با تیم تراکتور برابر ما بازی کرد و تیم ما حذف شد. چرا به این مساله رسیدگی نمی شود؟ چرا تا الان کمیته انضباطی جواب نمی دهد. تیم من فردا بازی دارد و باید چکار کنم؟

دایی خاطرنشان کرد: من با حسن‌زاده صحبت کردم و به او گفته بودم شما می خواهید بازیکن ما جلوی ملوان بازی نکند. به حسن زاده گفتم مطمئن هستم اجازه نمی دهید فرید کریمی برابر استقلال هم بازی کند. سالی که من در تیم پرسپولیس بودم، پیام صادقیان را عین آب خوردن محروم کردم و برای او رای دادم ولی همان سال کرار جاسم «توی گوش داور گذاشت» ولی ۳ جلسه محروم شد، آیا شما فکر می کنید عدالت رعایت شده است؟

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان