منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۲
شناسه خبر: 261854
گروه :خبر
hormoz

نخست‌وزیر ترکیه ضمن تاکید بر اهمیت روابط آنکارا و مسکو باز هم از مواضع پییشین کشورش در سرنگونی جنگنده روسی حمایت و از عذرخواهی خودداری کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  احمد داووداوغلو، نخست‌وزیر ترکیه درباره احتمال بهبود روابط ترکیه و روسیه، ضمن تاکید بر اهمیت این روابط برای طرف ترک گفت: تعیین چارچوب زمانی برای کاهش تنش‌ها در روابط بین دو کشور بسیار دشوار است.

داوداوغلو ادامه داد: روابط با مسکو هم‌چنین برای منطقه بالکان و اروپا نیز حائز اهمیت است.

وی در ادامه اظهاراتش بار دیگر ادعا کرد، جنگنده سوخو 24 روسیه حریم هوایی ترکیه را نقض کرده بود.

نخست‌وزیر ترکیه درباره تبعات این حادثه گفت: ترکیه برای سرنگون کردن این جنگنده عذرخواهی نمی‌کند و نیروهای مسلح کشور به حفاظت از مرزهای آن ادامه می‌دهند.

روابط ترکیه و روسیه پس از حادثه 24 نوامبر در سرنگونی جنگنده روسی توسط اف16‌های ترکیه به شدت تیره و تار شده است. در حالی که ترکیه ادعا می‌کند هواپیمای روس حریم هوایی این کشور را نقض کرده بود، مسکو معتقد است جنگنده‌اش در حریم هوایی سوریه بوده است.

در پی این حادثه مسکو تحریم‌های اقتصادی متعددی را علیه آنکارا اعمال کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است