منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
شناسه خبر: 240902
گروه :خبر
images

جانشین نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: اگر به رویه انتفاد ادامه یابد  مردم این موضوع را هضم نخواهند کرد و اگر در بحث های حزبی و گروهی پارا از شان خود فراتر نهند مردم پای آنها را قطع خواهند کرد برای  دست یافتن به عزت باید پشتیبان ولایت فقیه و فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله التعالی) باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس،حجت الاسلام والمسلمین سید عباس تقوی، جانشین نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در نماز جمعه این هفته با اشاره به رعات تقوی الهی و انصاف و خصوصبات امام جمعه، گفت: شرط انصاف برای ایراد خطبه مقتضی، سخن به دور از انصاف نشاید و قابل قبول نیست و  شجاعت خصوصیت دیگری است که امام جمعه  باید قدرت تحلیل و جرات بیان مطالب را داشته باشد لذا سخنانی که گفته می شود از سرانصاف و احساس تکلیف است.

 

 

تقوی ضمن تبریک به مناسبت ولادت امام موسی کاظم(ع) تصریح کرد: امام موسی کاظم(ع) فرمودند بهترین چیزی که شما را به خدا نزدیک می کند سه امر است: معرفت الهی و خداشناسی، نماز و بندگی خدا و نیکی به پدر و مادر که عین مدار خداست و ایشان مسلمانان را به ترک سه امر، حسد، عجب  و فخرفروشی نوصه کرده اند.

 

 

وی، یا اشاره به هفته کتاب و کتاب خوانی افزود: آمار مطلوبی در زمینه کتاب خوانی نداریم کتاب در سبب زندگی مردم جایگاه خاص دارد  دوستان  دست اندرکاران و مسئولین  برای ترویج کتاب خوانی تلاش بیشتری کنند چون هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد بنده منکر سرعت العمل نرم افزار در سایر علوم مختلف نیستم اما کتاب جایگاه خاص خود را دارد لذا در این زمینه هزینه ای اختخصاص داده شود.

 

 

جانشین نماینده ولی فقیه استان از بزرگداشت علامه سید محمد حسن طباطبایی یکی از برجسته ترین نویسندکان عالم انسانی که دقیق ترین قلم در عالم اسلام ، خاصه در عالم تشیع  داشتند را یاد کرد.

 

 

تقوی با اشاره وقوع سیل در استان،ضمن تشکر از دست اندرکاران و مسئولین که  آمادگی پیش بینی حوادث تلخ را فراهم آورده بودند افزود:  طبیعی است حجم باران با این شدت خساراتی را به بار می آورد که متاسفانه تعدادی از هم استانی ها در دام مزگ واقع و تسلیت عرض می کنند. ضمن تشکر از دست اندرکاران و استاندار و همه نیروهای حوزه خدمات شهری که آثار سیل را کاهش دهند لذا از مسئولین خواستار تلاش بیشتری برای جبران خسارت وارده را داریم.

 

 

وی بااشاره یه گزارش وزیر اطلاعات، بیان کرد: سربازان گمنام امام زمان(عج) که  تمام عمر و زندگی خود را صرف برقراری امنیت تظام می کنند و طبق گزارش وزیر اطلاعات موفق به دسنگیری تیم های مختلف تروریستی شدند و این مسئولین توطئه هایدشمنان را خنثی کردند و امن ترین کشور در منطقه هستیم لذا قدردان زحمات و تلاش سربازان امام زمان (عج) هستیم.

 

 

جانشین ولایت فقیه در استان با اشاره به بیانات مقام رهبری(مدظلهالتعالی) در چهارشنبه گذشته،گفت: اولین مسئله جدی، مسئولیت مسئولان دانشگاهی و غیردانشگاهی در برابر دانشگاه است رهبری گفتند ما هستیم و با دانشگاه چه کنیم؟ اظهار نگرانی و ترردید ایشان نسبت به فضای دانشگاه و خروجی دانشگاههاست.

 

 

تقوی با بیان اینکه  دانشگاه و دانشجو آماج هدف شمنان است اظهار کرد: مقام معظم رهبری(مدظلهالتعالی) ضمن تاکید بر رشد فزاینده علم که اساس اقتدار و توانایی جامعه است تصریح کردند هرکس مانع رشد علمی کشور شود بی انصاف است.

 

 

وی بااشاره به نگرانی مقام معظم رهبری(مدظله التعالی) از توقف رشد علمی تصریح کرد: اگر بناست که رسالت دانشگاه را تبیین کنیم طبق فرمایشات مقام رهبری دانشگاه وظیفه تولید علم و ماموریت محور و پژوهش محور است و پژوهش یابد جایگاه خود را حفظ کند.

 

 

تقوی با این که دانشگاه وظیفه تربیت جوانان را داراست، افزود: دانشگاه باید جوانان مومن،  انقلابی، متخلق به اخلاق اسلامی و  انقلابی، دوستدار کشو رو نظام ، دارای بصیرت و جرات ورود در عرصه های مختلف ررا تربیت کند که با این خصوصیات وظیفه مسئولان را دوچندان می کند.

 

 

وی،با بیان این نکته قوت دانشگاهها علم است و باید جایگاه وماموریت خود را انجامدهند،  بیان کرد: چرا نهادهای سیاسی و غیرسیاسی اندیشه های  حزبی و گروهی خود را به دانشگاهها دیکته می کنند لذا بچه مسلمتان ها باید توان اابراز وجود خود را داشته باشند دانشگاهها نباید برای تامین فضای شاد در  داتنشگاهها اردوهای مختلط و کنسرت را برگزار کنند این اتفاق تا جایی پیش رفته که مسئولان دانشگاه نگران برخورد بادانشگاهها هستند.

 

 

جانشین نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه “انقاد آری یا نه” گفت: ماهیت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و رویه های امام(ره)  و مقام معظم رهبری(مدظله التعالی) اقتضا ندارد انتقاد باید کرد اما با انتقاد نباید گفت که فرد ضد انقلاب است و متهم به بیسواد و تندرو بودن کرد اما بعد بگویند قوه قضاییه را باید انتقاد کرد و بعضی از اشخاص نظر دارند که امام مسلمین باید نقد شود در صورتی که انتقاد از خودشان را نمی پذیرند.

 

 

تقوی اظهار کرد:  عزت، انقلاب، وحدت،  8سال دفاع مقدس  و شکست دادن دشمنان به برکت ولایت فقیه بوده است و بعد از لطف الهی همه بصیرت ها و حماسه ملت در سایه ولایت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری(مدظلعالتعالی)  است  لذا دو خصوصیت از ازندگی امام(ره) در حوزه های شخصی و اجتماعی و زندگی مقام رهبری در حوزه های عمومی و شخصی در تیرراس نگاه دوست و دشمن قرار دارد اگر نکته خاکستری در زندگی این عزیران بود دسمنان به آن متوسل می شدند.

 

 

وی افزود: از تخریب این جایگاه و انتقاد چه سود خواهند برند اگر به رویه انتفاد ادامه دهند مردم این موضوع را هضم نخواهند کرد و اگر در بحث های حزبی و گروهی پارا از شان خود فراتر نهند مردم پای آنها را قطع خواهند کرد در این میان روشن فکران غرب و شرق، دانشگاه و حوزه ، سیاست مدار و غیر سیاست مدار فرقی ندارد و مردم برای خدا، دبن و اعتماد به مرجع تقلید و نائب امام زمان شهید داده اند تک تک جوانان فقط با اشاره امام به نبرد رفتند و هم اکنون هم به برکت ولایت فقیه است اگر عزت می خواهیم پشتیبان ولایت فقیه ووطبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید عمل کنیم  لذا مردم حق دارند در مورد برجام سوال کنند چون مسئله مهمی است لذا پس از تاید رهبری تباید کتمان کنند.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان با اشره به قرار گرفتن در اول ماه صفر خاطرنشان کرد: از امام صادق(ع) پرسیدند کربلا سخت تر است، شام یا کوفه که ایشان در پاسخ سه بار نام شام را  برا بر زبان آوردند  این سخن حاکی از آن است که اتفاقات ناگواری بر آل الله در شام افتاده است.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است