منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹
شناسه خبر: 367947
گروه :خبر
%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b1%db%b1%db%b5_%db%b1%db%b0%db%b2%db%b0%db%b5%db%b4

رئیس مرکز دانشگاه علمی و کاربردی میناب نهادینه کردن باور اقتصاد مقاومتی در قشر دانشجویان بعنوان مولد اقتصادی جامعه مورد تاکید قرار داد و گفت: دانشگاه ها باید با راه اندازی مراکز دانش بنیان در ریل اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، سید ابراهیم موسوی در همایش کار آفرینی با موضوع نقش خانواده،آموزش و پرورش و دانشگاه در تحقق اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در جمع کارافرینان برتر این شهرستان گفت: دانشگاه ها باید با راه اندازی مراکز دانش بنیان در ریل اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.

رئیس مرکز دانشگاه علمی و کاربردی میناب نهادینه کردن باور اقتصاد مقاومتی در قشر دانشجویان بعنوان مولد اقتصادی جامعه مورد تاکید قرار داد و گفت: سازمان های متولی باید بستر فرهنگ کسب و کار در جامعه فراهم کنند.

وی نقش آموزش و پرورش،خانواده و دانشگاه بعنوان مولفه های اصلی جهت دهی اقتصادی کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی و کارافرینی نقش کلیدی دانست و افزود: از آنجایی که دانش آموزان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها بعنوان مولد اقتصادی می توانند در ترویج و تحقق چشم انداز اقتصادی کشور سهیم باشند باید ظرفیت و پتانسیل های موجود با جبران خلاء ها جهت شکوفاسازی و نهادینه کردن فرهنگ کسب و کار تلاش شود.

موسوی، عدم موافقت خانواده ها از ایجاد مشاغل خصوصی، عدم آشنایی و راهنمایی با مقررات سیستم بانکی و عدم راهکار برای راه اندازی مشاغل کسب و کار را دلیل عمده بیکاری اکثر به قریب فارغ التحصیلان دانشگاهی در جامعه برشمرد و اظهار داشت: لازمه ایجاد کسب و کار در جهت رفاه اجتماعی و تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم سازی بستری مناسب در راستای کار آفرینی است.

وی در جهت ایجاد فرهنگ کسب و کار نقش آموزش و پرورش را یک نقش کلیدی دانست و گفت: در بعد محتوایی دروس مدارس باید تغییر و تحول ایجاد شود و تجاری سازی ایده های بالفعل بعنوان محصول تئوری و عمل در تحقق اقتصاد مقاومتی و کار آفرینی  بعنوان یک مدل علمی گام موثری برداشته شود.

رئیس مرکز دانشگاه علمی و کاربردی میناب با بیان اینکه اقتصاد باید فرهنگ بستر باشد اذعان داشت: مدرسان آموزشی باید خلاقیت و نوآوری با شناسایی استعداد های  بالقوه  و به فعلیت درآوردن استعداد ها در دانش آموزان در جهت رشد و ترقی در حوزه های مختلف علمی و فناوری بکار گیرند.

وی با بیان اینکه تمامی فعالیت های اقتصادی،فرهنگی،اجتماعی و عمرانی باید یک پیوست فرهنگی و اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی داشته باشد گفت: تمامی زیر ساخت و معماری های دانشگاه ها باید نماد کارآفرینی باشد و با راه اندازی مراکز دانش بنیان دانشگاه ها باید در ریل اقتصاد مقاومتی قرار گیرند .

همایش کار آفرینی با موضوع نقش خانواده،آموزش و پرورش و دانشگاه در تحقق اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی به همت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه علمی کاربردی شهرستان میناب برگزار شد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است