منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۶
شناسه خبر: 340293
گروه :خبر
635840716435601359

رئیس دانشگاه آزاد جزیره هرمز اظهار کرد: تحصیل دو هزار دانشجوی فعال در دانشگاه آزاد هرمز زمینه شکوفایی و رونق اقتصادی و آموشی ساکنین جزیره هرمز را فراهم کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مسعود سالاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جزیره هرمز درگفتگو با خبرنگار هرمزپرس،با اشاره به اینکه زمان زیادی از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرمز می گذرد، گفت: دانشگاه آزاد هرمز در مدت سه یا چهارسال اخیر توانسته است زمینه های رشد و شکوفایی جزیره هرمز در عرصه های مختلف را فراهم کند و در حال حاضر ۲هزار دانشجوی فعال و ۲۴۰۰دانشجوی غیر فعال در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.

 

وی با اشاره به اینکه۷۰درصد دانشجویان دانشگاه کارمندان شاغل در ادارات می باشند، افزود: برنامه ریزی کلاسها در آخر هفته، پایین بودن هزینه ایاب و ذهاب و نیز نزدیکی این جزیره به مرکز استان از دلایل جذب دانشجو است.

 

رئیس دانشگاه آزاد هرمز اظهار کرد: با توجه به آمار سال ۱۳۹۰ جمعیت جزیره هرمز بالغ بر  ۵ هزار و ۷۰۰ نفر است هم اکنون نسبت جمعیت دانشجویی این جزیره در سطح بالایی قرار داد و  نود درصد از دانشجویان افراد خارج از جزیره می باشند.

 

سالاری با بیان اینکه تا حدودی کمبود امکانات در این جزیره رفع شده است، اظهار کرد: وجود دانشگاه از لحاظ اقتصادی و آموزشی در زندگی ساکنین این جزیره نقش بسزایی داشته است و زمینه تردد بیشتر به مرکز استان و اشتغالزایی برای اهالی این جزیره را فراهم کرده است.

 

وی ادامه داد: تردد راه دریایی به استان در ساعت های متعدد باعث افزایش دو یا سه برابری رانندگان تاکسی و افزایش تعداد مغازه های موجود، در رونق زندگی ساکنین و اشتغالزایی  تاثیر گذار بوده است.

 

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به حمایتهای مسئولان استانی و رضایت ساکنین جزیره هرمز گفت: با توجه به فعالیت 20 نفر از شاغلین دانشگاه شامل کارمندان و اساتید باعث شد شرایطی فراهم شود که دانشجویان بتوانند برخی از دروس را در ترم تابستان بگذرانند  و همچنین درصدد افزایش و تکمیل رشته های متعدد در دانشگاه هستیم.

 

سالاری بیان کرد: ایجاد شهرک فناوری آزاد همچنین انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد و صنعت و معدن باعث استقرار شرکت دانش بنیان در راستای حمایت از افرادی است که در عرصه تولید فعالیت می کنند.

 

وی با بیان اینکه جزیره هرمز در اثر نگاه ویژه مسئولان می تواند بعنوان منطقه ای استراتژیک و شهر دانشگاهی و گردشگری معرفی شود، خاطرنشان کرد: ایجاد شهرک گردشگری از دیگر برنامه های دانشگاه آزاد هرمز با هدف جذب گردشگر داخلی و خارجی می باشد.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است