منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۰
شناسه خبر: 207493
گروه :خبر
13940511000420_PhotoA

هیأت مدیره دانشگاه ملی بولیوی پس از تقدیر از خدمات ارزنده رهبر انقلاب کوبا به وی مدرک دکترای افتخاری این دانشگاه را اعطا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دانشگاه ملی بولیوی روز گذشته در ساختمان وزارت این کشور واقع در الات «پوتوسی»(مرکز بولیوی) ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده «فیدل کاسترو» رهبر تاریخی انقلاب کوبا و حمایت و همبستگی‌های وی با ملل ضعیف سراسر دنیا در برابر امپرالیسم جهانی، به وی مدرک دکترای افتخاری این دانشگاه را اعطا کرد.

«خوزه گیلرمو دالنسه» رئیس دانشگاه ملی بولیوی اذعان داشت که «فیدل کاسترو» تمام تلاش خود را برای ساخت مجدد کشور و ایجاد همبستگی در کوبا به کار گرفت و برای آسایش و رفاه مردم این کشور جنگید در واقع می‌توان گفت که وی از گذشته تا امروز سنگ بنای انقلاب سوسیالیستی کوبا بوده است.

وی همچنین ضمن اشاره به شاهکار تاریخی «کاسترو» پیش و پس از پیروزی انقلاب کوبا در سال 1959 (1338) گفت که همبستگی رهبر این کشور با مردم فقیر سراسر جهان و به‌ خصوص مردم آمریکای لاتین ستودنی است.
وی ضمن نقل‌ قول از برتولت برشت (شاعر آلمانی) اظهار داشت که ما همواره به مردانی همچون «فیدل کاسترو» که از تمام وجودشان برای نجات مردم فقیر می‌گذرند نیاز داریم؛ «کاسترو» کسی که در کوبا متولد شد، شغل وکالت را انتخاب کرد و به مارکیسم اعتقاد راسخی داشت همواره فرزند پرافتخار کوبا بوده؛ وی بزرگ ‌مردیست که با بی‌عدالتی جنگید و با بهره‌کشی‌های امپرالیسم از مردم فقیر سرزمینش مبارزه کرد.
مردم کوبا همواره به برکت وجود چنین مردانی همبستگی خاصی داشته‌اند که نمونه آن به زمانی برمی‌گردد که این کشور در راستای نجات جان درماندگان به سراسر جهان پزشک می‌فرستاد و یا زمانی که شرایط تحصیل جوانان غیر‌کوبایی را در کشور مهیا می‌کرد و یا حتی برنامه عملیاتی سوادآموزی این کشور که موجب شد بی سوادی در بولیوی ریشه‌کن شود.

«اریک والدس» سخنگوی سفارت کوبا در بولیوی به نوبه خود ضمن تشکر از هیئت مدیره این دانشگاه گفت که مطمئنا «کاسترو» از دریافت مدرک دکترای افتخاری این دانشگاه بسیار خوشحال خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت که مدرک دکترای افتخاری این دانشگاه معمولاً به افراد بزرگی همچون «فیدل کاسترو» که میراث ارزشمندی برای جهانیان محسوب می‌شوند تعلق می‌گیرد؛ مردانی که معنای واقعی همبستگی و کرامت و وفاداری به میهن را تداعی می‌کنند.

وی در ادامه افزود که «کاسترو» به ما یاد داد که برای دستیابی به سلامتی و شرایط مناسب تحصیلی باید تلاش کنیم؛ وی از جمله انسانهایی است که پایه‌های امپریالیسم را به لرزه درآورد و قلب فقیرترین انسان‌ها را به نور امید روشن ساخت.

دیپلم افتخار «فیدل کاسترو» توسط «آلوارو گارسیا لینرا» به «اریک والدس» تحویل داده شد تا به دست رهبر بزرگ کوبا رسانده شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است