منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴
شناسه خبر: 249744
گروه :خبر
IMG_0455

امام جمعه رودان با بیان اینکه محیط دانشگاه نباید محل پرخاشگری باشد، افزود: دانشجویان ما باید در زمینه سیاسی حرف رهبر انقلاب را مدنظر قرار دهند و هر نوع تندرویهای سیاسی دوری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد ،امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان کشورهای غربی که در 8 آذر ماه منتشر شد، گفت: این نامه، رسانه ها و افکار جهان را تحت تاثیر قرار داد و نشان از درایت، بصیرت و رهبر انقلاب نسبت به جهان امروز است.

 

تاج زاد اظهار کرد: معظم له برای حرف زدن با دنیای غرب ، بجای اینکه با دولت های سست عنصری که هیچ پشتوانه مردمی ندارند صحبت کند،به جوانان آن ها رجوع می کند، چون جوان ها صداقتشان بیشتر است و آینده ساز جامعه خودشان هستند، و این، آینده نگری رهبری انقلاب را می رساند، علما و دانشمندان ما باید این نکته را مورد بررسی قرار دهند.

 

امام جمعه رودان افزود:نامه رهبر انقلاب، آن خلاء تعامل با کشورهای غربی را جبران کرد، دیپلماسی کشور ما، آن نگاه به آینده و افق بلند جامعه اسلامی است.

 

خطیب نماز جمعه رودان ادامه داد: محور بیانات مقام معظم رهبری در نامه منتشر شده، آشنا کردن جوان های غربی با اسلام واقعی است، آنچه که کشورهای غربی، اسلام را تهدیدی علیه جهان معرفی می کنند، رهبر انقلاب تاکید می کند که جوان های غربی اسلام را بدون واسطه، خود شما بشناسید، پیغمبر ما را خود شما بشناسید، کتب اسلامی ما را خود شما بررسی کنید.

 

وی تصریح کرد: در نامه رهبر انقلاب خطاب به جوانان غربی آمده است، تروریست درد مشترک بین اسلام و غرب است، جوانان غربی بدانند، تروریست از اسلام نیست، تروریس یک خطر جهانی است، خود کشورهای غربی تروریست خوب و بد مطرح می کنند، اما اسلام هیچ نوع از تروریست را قبول ندارد.

امام جمعه رودان افزود: جوان های غرب بدانند، آمریکا، اسرائیل، انگلیس، فرانسه و چند کشور استکبار ستیز دیگر، گروه تروریستی داعش را تروریست خوب معرفی می کنند و از آن ها حمایت های مالی و تسلیحاتی می کنند، بخاطر اینکه چهره اسلام را خدشه دار کنند.

 

تاج زاد با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی که سالهاست در سرزمینهای اشغالی علیه فلسطینیان صورت می گیرد، گفت: اگر سردمداران کشورهای غربی، در یک حادثه هولناکی که از طرف داعش در فرانسه رخ می دهد اینقدر به جان افتادند و آن را محکوم می کنند، بدانید مردم فلسطین، نیم قرن است که با چنین حوادثی روبرو هستند، آن هم در بدترین نوع تروریست، صهیونیست جنایتکار که آمریکا از آن حمایت می کند.

 

امام جمعه رودان اظهار کرد: هر روز خون بی گناهانی روی زمین ریخته می شود، وحشتناک ترین حوادث توسط صهیونیست ها اتفاق می افتد، اما سران کشورهای غربی هیچ حرفی نمی زنند.

 

تاج زاد افزود: کشورهای غربی که ادعای حقوق بشر در جهان دارند، گروههای تروریستی نظیر داعش، طالبان و منافقین را حمایت می کنند، گروهک تروریستی منافقین که افتخار می کند 17 هزار جوان ایرانی را شهید کرده است، آمریکا حمایتهای همه جانبه از آن ها می کند.

 

وی از ابعاد بسیار ظریف نامه رهبری به جوانان غربی نام برد و ادامه داد: معظم له، هجوم نرم بدون خشونت به جامعه اسلامی و تحمیل فرهنگ غرب بر سایر ملتها و کوچک شمردن فرهنگ های مستقل را یک خشونت خاموش و بسیار زیانبار تلقی می کنند.

 

وی همچنین اضافه کرد:در توصیه به جوانان غربی آمده است که راه نجات دنیای غرب، اصلاح فکر و اندیشه خشونت زا است و از واکنش های عجولانه اجتناب کنند.

 

خطیب نماز جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به 16 آذر روز دانشجو، که در سال 32 تعدادی از دانشجویان که در اعتراض به سفر نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران به خاک و خون کشیده شدند، گفت: این واقعه تلخ اتفاق افتاد و جمعی از دانشجویان پیرو خط امام و ولایت به شهادت رسیدند، و رهبر انقلاب، 16 آذر را مال دانشجویی ضد آمریکا، ضد سلطه از آن یاد کرد، و هنوز هم دانشجویان این حرف را قبول دارند و شعارشان همچنان مرگ بر آمریکاست.

 

تاج زاد اظهار کرد: دانشجویان باید شرح صدر سیاسی داشته باشند، با بینشی دقیق و عمیق به اصول و رعایت جهت گیری دقیق، در عین حال شرح صدر سیاسی در خوشان بوجود بیارند.

 

امام جمعه رودان افزود: محیط دانشگاه نباید محل پرخاشگری باشد، دانشجویان ما باید در زمینه سیاسی حرف رهبر انقلاب را مدنظر قرار دهند و هر نوع تندرویهای سیاسی دوری کنند.

 

وی تصریح کرد: توقع رهبر انقلاب از دانشجویان، تبیین ایده اقصاد مقاومتی است، دانشجویان، مقاله های مفصل و تحقیقاتی دقیق درباره اقتصاد مقاومتی را به طور جدی دنبال کنند و این نکته هم باید مدنظر مسئولین دانشگاههای کشور قرار بگیرد، و اقتصاد مقاومتی را در کشور عملیاتی کنیم و کشورمان را از هر نوع وابستگی اقتصادی به کشورهای غربی بیمه کنیم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است