منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۹
شناسه خبر: 266877
گروه :خبر
42_full

دانشکده سما شهرستان بندرعباس با بخش نامه های سلیقه ای و خلاف قانون فعالیت های بسیج دانشجویی را محدود کرد این در حالی است که این اقدام دانشکده سما با رسالت دانشگاه وتعالی دانشجویان درتضاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در خصوص سخت گیری بر تشکلهای انقلابی در دانشگاه فرمودند: که به‌هیچ‌وجه نگذارید افرادی که کلیدهای کار دستشان است، بر تشکّلهای انقلابی و تشکّلهای اسلامی سخت‌گیری کنند. مطلقاً اجازه‌ی این کار داده نشود و فضا را تنگ نکنند؛ بگذارند تشکّلهای اسلامی و تشکّلهای انقلابی [کار کنند] اجازه بدهید تشکّلهای دانشجویی، تشکّلهای انقلابی و اسلامی -بخصوص روی تشکّلهای انقلابی من تکیه دارم- دست‌وبالشان باز باشد، امکانات داشته باشند، محدودشان نکنند.

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تشکّلهای دانشجویی برای رسیدن به آرمانها بوجود می آیند که فراتر از مساله به قدرت سیاسی رسیدن  حکومت را یه دست گرفتن است هدف اصلی تشکلهای همان چیزهایی است که بر روی طاق بلند جنبش دانشجویی نوشته شده است ضدیت با استکبار، کمک به پیشرفت کشور، به اتحاد ملی و پیشرفت علم، حضور و شرکت در مبارزه و پیکار همگانی ملت ایران برای غالب آمدن بر توطئه ها و بر دشمنی هاست لذا این اهداف نباید فراموش شود.

فضای دانشگاه محیط چند صدایی و طرح اندیشه هایی است که باید به صورت آزادانه مطرح شوند و دانشجو  باید آزادی بیان داشته باشد و بتواند نظرات خود را صریح بیان کند اما دچار سیاسی کاری نشود.

اینکه دانشکده سما بخواهد با بخش نامه های سلیقه ای و خلاف قانون بسیج دانشجویی را محدود کند مخالف رسالت دانشگاه  با بیانات مقام معظم رهبری است که تعالی فکری و علمی دانشجویان را بر عهده دارد می باشد.

طبق بخش نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی که به تصویب مجلس رسیده است فعالیتهای بسیج دانشجویی در راستای اهداف انقلاب بوده لذا نیازی به هماهنگی با ریاست و مسئولین دانشگاه ندارد بلکه باید از فعالیت این تشکل حمایت کنند.

از آنجا که دانشکده سما زیرمجموعه و وابسته به دانشگاه آزاد می باشد به دنبال ایجاد محدودیت در فعالیتهای بسیج دانشجویی و به تبع آن با راه اندازی گسترده تشکل های اصلاح طلب موازی و مقابل بسیج قصد دارد با فعالیتهای بسیج دانشجویی مقابله کند.

مسئولین دانشکده سما با قرار دادن اشتباه یکی از دانشجویان بسیجی در کارنامه سایر بسیجیان با این تشکل همکاری لازم را نداشته بلکه با فعالیتهای گسترده این تشکل مخالف بود تا جایی که  برای رفع تعارضات مسئولین با این تشکل به مسئول بسیج دانشکده در جلسه شورای فرهنگی اجازه شرکت را نداده اند.

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مبنی بر اینکه بسیج دانشجویی باید در دانشگاه فعال باشد  و به هیچ وجه فعالیتشان را محدود نکنند لذا این واکنش مسئولین دانشکده سما پذیرفتنی نیست لذا  این اقدام ناشی از سوء نیت دانشگاه آزاد و برنامه ای از پیش طراحی شده است.

مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) بر اینکه آزاد اندیشی در فضای دانشگاه برقرار و دانشجو از تهدیدات سیاسی مطل باشد تاکید داشته اند لذا با شرایط موجود در این دانشکده که دانشجویان با محدودیت فعالیت مواجه هستند این مسئلهمهم هرگز تحقق نخواهد شد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است