منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۴۰
شناسه خبر: 250719
گروه :خبر
2

فرماندار شهرستان سیریک گفت: 16 آذر ماه که به نام روز دانشجو نامیده شده فرصتی برای تبیین جایگاه دانشجو در پیشبرد اهداف کشور و نقش دانشجویان به عنوان نیروهای محرک و سازنده جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، سعیدالله مبارکی فرماندار شهرستان سیریک در جلسه هماهنگی گرامیداشت روز دانشجو شهرستان سیریک گفت : پویایی علمی است که جامعه ی آرمانی را شکل می دهد و راه تمدن نوین اسلامی حداقل از لحاظ زیرساخت های نرم‌افزاری از مراکز علمی حوزه و دانشگاه در جامعه اسلامی باید شکل و احیا شود.
فرماندار شهرستان سیریک تصریح نمود:دانشجو به عنوان یک جوان باید طالب علم و دانش و پویایی باشد برای اینکه آینده در دست اوست و کسی که آینده متعلق به اوست باید فردی با داشتن توانایی و نیروی جوانی، و پشتوانه علمی و کوله باری از علوم و فنون متنوع برای اداره آگاهانه و برنامه ریزی شده جامعه باید تصمیم بگیرد.
وی با بیان اینکه امروزه در هر نظامی دانشگاه محلی برای تولید علم و نوآوری است اظهار داشت: تولید علم یعنی پیمودن راه هایی که دیگران نرفته اند و دست یابی به آنچه تاکنون بشر به آن دست نیافته است و کشف ناشناخته های فراوان موجود از دیدگاه رهبر انقلاب یکی از وظایف دانشگاه ها، نو اندیشی علمی و تبدیل آن به انگیزه ای عام و مطالبه ای عمومی برشمرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: بدون تردید مهم ترین هدف در شکل گیری جامعه و حکومت، تلاش در راه تکامل بخشید به افراد جامعه است و رشد و پیشرفت هر جامعه در دو بعد مادی و معنوی است و جایگاه دانشگاه در جامعه حرکت دادن و هدایت افراد به سوی هر دو جنبه است که امروزه در جامعه اسلامی، مسیر هر دو حرکت باید آمیخته با معارف دینی و اسلامی صورت گرفته باشد.
مبارکی یادآور شد: اسلام تنها دینی است که جنبه های گوناگون زندگی انسان را در نظر گرفته و هدف دین را، کمال بخشیدن به مکارم اخلاقی دانسته در چنین مکتبی تعلیم و تربیت از جایگاه ویژه ای برخودار است و مباحثی چون ضرورت تربیت انسان، آموزش جهت دار علم و نیز تبیین علم الهی، علم نافع و علم نورانی نشان دهنده توجه اسلام به مسئله علم و فراگیر بودن آن برای بشریت است.
فرماندار شهرستان سیریک اذعان داشت:یکی از رویدادهای بزرگ بعد از انقلاب اسلامی، انقلاب فرهنگی در دانشگاه ها بود که با ایجاد دگرگونی در دانشگاه ها و نیز آماده سازی روند تکامل فکری و علمی، از جمله مسائلی بود که در شکل گیری انقلاب فرهنگی مد نظر قرار گرفت.
مبارکی اضافه کرد: بمناسبت روزدانشجو همایش گرامیداشت این روز با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ، هنری و علمی آموزشی با حضور مدیران ادارات و نهادها و دانشجویان دانشگاههای آزاد و پیام نور شهرستان در سالن غدیر برگزار می شود.
انتهای پیام/ق

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است