منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۹
شناسه خبر: 190300
گروه :خبر

کمیسیون آموزشی فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا (ECFMG) اعلام کرده است که روند تایید مدارک دانش‌آموختگان رشته‌های پزشکی در ایران را متوقف کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در حالی که حدود دو سال از روند مذاکرات هسته‌ای گذشته و طی توافق ژنو قرار بود تحریم جدیدی علیه ایران وضع نشود، کمیسیون آموزشی فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا (ECFMG) اعلام کرده است که روند تایید مدارک دانش‌آموختگان رشته‌های پزشکی در ایران را متوقف کرده است.

این کمیسیون دلیل توقف این روند را محدودیت‌هایی اعلام کرده که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی در وزارت دارایی آمریکا در ارتباط با تحریم‌های ایران وضع کرده است.

اطلاعیه‌ای که دیروز جمعه ۲۹ مه (۸ خرداد) در سایت ECFMG منتشر شد، می‌گوید این کمیسیون در حال “شفاف‌سازی محدوده مجاز برای ارتباط با نهادهای صدور مدارک و مجوزهای آموزشی، درمانی و پزشکی در ایران با هدف تایید مدارک صادرشده توسط این نهادهاست”.

پیش از این ECFMG برای تایید مدارک تحصیلی مستقیما با موسسات آموزشی ایران ارتباط برقرار می‌کرد.

معترضان به توقف روند تایید مدارک پزشکی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ایران، در طوماری اینترنتی خواهان پایان دادن به “سیاست‌های تبعیض آمیز” در این زمینه شده‌اند.

به دنبال این اتفاق، شورای پزشکی کانادا هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که تایید مدارک دانش‌آموختگان پزشکی در ایران را متوقف و دلیل این توقف را تصمیم نهاد مرجع تایید مدارک پزشکی در کانادا، یعنی همان ECFMG آمریکا اعلام کرده است.

اگرچه این تحریم جدید مشکلاتی را برای دانشجویان ایرانی به وجود می‌آورد، اما مسعود پزشکیان،وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور مدعی شده است که اگر مدارک پزشکی ما را تأیید نکنند اتفاقی نمی افتد چرا که تاکنون نیز در مورد تأیید و پذیرش دانشجویان ما سختگیری وجود داشته و به راحتی نمی توانستند برای تحصیل به آمریکا بروند.

وی افزود: کار تازه ای نیست، همچنین اگر سختگیری هم بیشتر شود اتفاقی نمی‌افتد چون ما در رشته پزشکی پیشرفته شده‌ایم و کار خود را ادامه می‌دهیم و این تصمیم اتفاق خاصی برای کشور ایجاد نمی کند.

این اقدام غیر قانونی در حاشیه مذاکرات اخیر حاکی از دبه جدید آمریکایی‌ها در طول مذاکرات بوده و نشان می دهد که آمریکایی ها غیر قابل اعتماد نیستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند