منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳
شناسه خبر: 320208
گروه :خبر
13950206001013_PhotoA

سخنگوی پنتاگون در جدیدترین اظهارات خود اعلام کرد: تکفیری‌های داعش کنترل نیمی از مناطق تحت تصرف خود را در عراق از دست داده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «پیتر کوک» سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه (دیروز) اعلام کرد که داعش همچنان در حال از دست دادن کنترل بر قلمروهای تحت تصرف خود در سراسر عراق و سوریه است.

 سخنگوی پنتاگون همچنین اعلام کرد که تکفیری‌های داعش تقریباً نیمی از مناطقی را که زمانی در عراق در دست داشتند را از دست داده‌اند.

طبق این گزارش، وزارت دفاع آمریکا پیش از این برآورد کرده بود که جنگجویان داعش حدود 40 درصد از قلمروهایی را که در عراق تحت تصرف داشته است، از دست داده و حدود 10 درصد از مناطقی را که در سوریه تحت کنترل داشته است را از دست داده است.

کوک تصریح کرد که این آمار در هفته‌های اخیر افزایش داشته است و گفت: «45 درصد از قلمروهایی که زمانی آنها در اختیار گرفته بودند، احیا شده است. این آمار در سوریه بین 16 تا 20 درصد است».

تکفیری‌های داعش در اوایل سال 2014، به بخش‌های اعظمی از عراق و سوریه حمله‌ور شدند و تا حد زیادی در این کشورها پیشروی کرده است و از ناآرامی‌های سوریه به نفع خود بهره‌برداری کرد.

از آگوست 2014 تاکنون، آمریکا هدایت ائتلاف بین‌المللی مقابله با داعش را برعهده گرفته است و حملات هوایی زیادی در سوریه و عراق علیه مواضع داعش صورت داده که البته موفقیت چشمگیری نداشته است.

طبق این گزارش، داعش کنترل رمادی و هیت در عراق را از دست داده است اما همچنان کنترل شهرهای موصل و فلوجه را در دست دارد.

در سوریه نیز، تکفیری‌های داعش همچنان کنترل «رقه» که پایتخت خلیفه خودخوانده داعش است را در دست دارند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی