منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵
شناسه خبر: 249397
گروه :خبر
13921001000558_PhotoA

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: دشمن از توسعه و گسترش اسلام می‌ترسد و ایجاد گروه‌های تکفیری داعش و بوکوحرام در راستای جلوگیری و بازدارندگی گسترش اسلام و اثرات انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، آیت‌الله العظمی حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار صمیمی با مدیران و نخبگان استان کردستان در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج با تسلیت اربعین حسینی و ابراز خوشحالی از حضور در جمع مردم کردستان، اظهار کرد: یکی از ارزش‌های اسلام، شناخت زمان و داشتن تاریخ است که انسان‌های دانشمند باید بتوانند رویدادهای تاریخی را تجزیه، تحلیل، ارزیابی و ریشه‌یابی کنند و به علل و عوامل رویدادها در طول تاریخ توجه نمایند.

به گفته این مرجع عالیقدر، انقلاب اسلامی ایران یکی از رویدادهای بسیار مهم جهانی است که تحولی در کل جهان ایجاد کرد و لذا لازم است که این رویداد با دقت تحلیل و تجزیه شود.

وی تحلیل انقلاب اسلامی را در گرو آشنایی به تاریخ اسلام دانست چون انقلاب ایران یک انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله نوری‌همدانی در زمانی که دنیا تاریک و گرفتار جهل بود و در کل دنیا و حتی اروپا یک کتابخانه، یک مرکز علمی و یک دانشمند نداشت، اسلام توانست در مدت کوتاهی دانشمندانی چون ابوریحان بیرونی، ابن‌سینا، زکریای رازی و جابر ابن حیان‌ها را پرورش دهد و کتابخانه‌های غنی در نیشابور، بغداد و قاهره برپا کند.

این مرجع تقلید یادآوری کرد: تمامی علوم مورد نیاز جامعه بشری در دنیا را اسلام به وجود آورده است و بعدا آمریکا و اروپا از این پیشرفت‌ها استفاده کرده‌اند.

وی افزود: در آن زمان غرب در برابر اسلام تسلیم نشد و همیشه با چهره عداوت‌مابانه و کینه با اسلام برخورد کرده است، اما شرق در آن دوران تسلیم اسلام شد.

آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام در آن زمان از یک طرف با جنگ‌های سخت، نرم، اقتصادی و از طرفی دیگر، به دلیل اینکه سلاطین و مسئولان سرزمین اسلامی در آن زمان به دنبال خوشگذرانی و ساختن حرم‌سرا بودند، بر کشورهای اسلامی مسلط شدند و کم‌کم اسلام تضعیف شد.

وی یادآوری کرد: با پایان جنگ جهانی، اردوگاه شرق کمونیستی الحادی و اردوگاه غرب سرمایه‌داری ساخته شد و اسلام در این اثنا در حاشیه قرار گرفت و منزوی شد و در اسلام که میبایست مردم عزت و قدرت داشته باشند زیر سلطه شرق و غرب قرار گرفتند و تحقیر می‌شوند.

این مرجع عالیقدر اضافه کرد: در زمانی که شرق و غرب شعارهایی چون، دین از سیاست جداست، دین افیون ملت‌هاست و دین 1400 سال پیش به درد این دوران نمی‌خورد را می‌داد، ندایی پیامبرگونه از یک مرد فقیه که صدای محرومان را در سینه و غم مظلومان را در دل داشت، به میدان آمد و فرمود: “ما تصمیم گرفته‌ایم که ریشه‌های صهیونیستی و سرمایه‌داری را بسوزانیم، نظام‌های سلطه در جهان را براندازیم و نظام اسلامی را در جهان حاکم کنیم”.

وی گفت: مردم چون این صدا را از یک سلاله والاتبار حضرت ابراهیم(ع) شنیدند، به صحنه آمدند و دنیای استکبار اوایل فکر می‌کرد که یک رژیمی می‌رود و رژیم دیگری جای آن را می‌گیرد، اما چون برای آنها مشخص شد، تمام تلاش خود را بکار گرفتند تا جلو آن را بگیرند.

اسلام ناب، مردم و ولایت ارکان انقلاب هستند

آیت‌الله نوری‌همدانی ارکان انقلاب اسلامی را، اسلام ناب، مردم و ولایت خواند و تصریح کرد: کسانی که با امام راحل بیعت کردند در دفاع مقدس به جبهه‌ها رفتند و با اشتیاق و از دل و جان از کشور و نظام دفاع کردند و نظامی را تثبیت کرد که امروز در برابر استکبار می‌ایستد.

وی تصریح کرد: اهالی کردستان از پیشمرگان و پیش‌قدمان در این عرصه بودند که 5 هزار و 460 شهید، 800 آزاده و 9 هزار و 500 جانباز مصداق بارز این سخن است.

این مرجع عالیقدر یادآور شد: ایران در زمان طاغوت بستری برای جولان استکبار و استعمار بود که شماها ملت بزرگ توانستید ریشه آنها را قلع و قمع کنید و انقلاب اسلامی را به وجود آورید که امروز بسیار قدرتمند در دنیاست و هیچ جای دنیا کشوری وجود ندارد که به اندازه ایران امنیت داشته باشد.

وی گفت: این منفعت بسیار بزرگی است که براساس وعده الهی برای ما می‌ماند چون کشتیبانان این انقلاب هم بسیار قدرتمند هستند که این کشتی را در میان دنیای پرتلاطم هدایت می‌کنند.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: دنیای استکبار و غرب و در تلاش است تا در این برهه که جهان بیدار شده است با ایجاد داعش، بوک و حرام و گروه‌های تکفیر مسلمانان را به جان هم بیاندازند و خود را حفظ نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: کردستان منطقه‌ای بسیار مهم، مرزی و حساس است و از آنجایی که مردم این استان سهم بسیاری در انقلاب دارند لذا نیاز است مسئولان به مردم خدمت کنند و این توصیه و تاکید امام راحل است چون اگر مردم نبودند این انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.

دشمن از نقطه اختلاف نفوذ می‌کند

این مرجع عالیقدر اضافه کرد: دشمن از نقطه‌ای که اختلاف باشد نفوذ می‌کند لذا باید سعی کنید که این وحدت را بیشتر کنید.

وی همچنین افزود: مسئولان علاوه بر رعایت اخلاق فردی باید اخلاق اجتماعی نیز داشته باشند و افرادی که به عنوان ارباب رجوع به ادارات مراجعه می‌کنند، اگر نتوانستند مشکل آنها را هم حل کنند، با اخلاق خوب، آنان را راهنمایی کنند.

آیت‌الله‌ نوری‌همدانی تصریح کرد: در برخی ادارات و مراکز درب را می‌بندند و هرکس مراجعه می‌کند می‌گویند جلسه دارند و این صحیح نیست.

وی همچنین در بخش پایانی صحبت‌های خود، حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی نماینده ولی فقیه را نعمتی برای مردم کردستان خواند که متعهد و خدمتگزار است و توانسته است در بحث مدیریتی خوب کار کند که باید مدیران و نخبگان برای خدمات بیشتر، با ایشان وحدت داشته باشند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است