منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۶
شناسه خبر: 207555
گروه :خبر
13940504000219_PhotoA

دو گروه تروریستی تکفیری «داعش» و «جبهه النصره» از ارتش سوریه خواستند، اجازه خروج و عقب نشینی آنها از مناطقی در جنوب دمشق را بدهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «خالد عبد المجید»، دبیرکل ائتلاف نیروهای مقاومت فلسطینی افشا کرد که ارتش و نیروهای مسلح سوریه با درخواست عناصر مسلح وابسته به گروه‌های تروریستی تکفیری «داعش» و «جبهه النصره» مبنی بر عقب نشینی از اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک» و شهرک‌های الحجر الاسود و التضامن در جنوب دمشق به همراه سلاح‌ها و تجهیزات نظامی‌اشان مخالفت کرد.

دبیرکل ائتلاف نیروهای مقاومت فلسطینی پیش بینی کرد: این دو گروه تروریستی تکفیری بار دیگر درخواست خود را تکرار و بر آن پافشاری کنند، چون اوضاع آنها بسیار اسف‌بار و وخیم است.

عبد المجید که با روزنامه «الوطن» چاپ دمشق مصاحبه می‌کرد، گفت: تماس‌های غیر مستقیمی از سوی داعش و جبهه النصره با مقامات مسئول در نظام سوریه گرفته شد تا با آنها درباره عقب نشینی و خروج عناصر مسلح وابسته به این دو گروه تکفیری از اردوگاه یرموک و منطقه جنوب دمشق گفت‌وگو و مذاکره کند.

وی افزود: طرف میانجی و واسطه در این گفت‌وگوها سازمان آزادیبخش فلسطین است، چراکه این سازمان پیش‌تر نیز گفت‌وگوهایی با نمایندگان داعش و جبهه النصره برای خارج کردن عناصر مسلح‌اشان از اردوگاه یرموک داشت.

عبد المجید در ادامه با اشاره به اینکه مذاکرات و گفت‌وگوها تاکنون نتیجه‌ای درپی نداشته است، گفت: داعش و جبهه النصره خواستار خارج کردن و عقب کشیدن 110 عنصر مسلح خود به همراه سلاح‌ها و تجهیزات نظامی‌اشان از منطقه جنوب دمشق هستند که یرموک، حجر الاسود و التضامن را در برمی‌گیرد.

وی افزود: البته در این اواخر داعش وقتی با مخالفت‌ ارتش سوریه مواجه شد، راضی شده بدون سلاح عناصر خود را از این نقاط به منطقه «حوران» عقب بکشد، اما مذاکرات در این خصوص نیز به نتیجه نرسید و همین موجب شد، داعش حملات نظامی خود را در جنوب دمشق از سرگیرد و آن را تشدید کند.

با این حال عبد المجید اوضاع داعش و جبهه النصره در این مناطق را به خاطر در محاصره بودن سخت و دشوار و در عین حال اسفبار خواند.

وی درباره اهالی منطقه حجیره نیز گفت: پس از گذشت یک سال از آزادسازی منطقه الحجیره هم اکنون ارتش سوریه آن را به طور کامل پاکسازی کرده و بازگشت اهالی به خانه‌هایشان آغاز شده است، به گونه‌ای که تا روز چهارشنبه گذشته حدود 500 خانوار به خانه‌هایشان در این منطقه باز گشته‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند