منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۲
شناسه خبر: 313999
گروه :خبر
13941211000731_PhotoA
 

هشدار رئیس مرکز امنیتی اطلاعاتی «آی‌اچ‌اس جینز»:

داعش حملاتش را به «غرب» منتقل می‌کند

رئیس یک مرکز اطلاعاتی غربی خبر داد که داعش منطقه درگیری‌های خود را به غرب انتقال خواهد داد و «از شاخه‌های چهارگانه و اصلی القاعده نباید غفلت کرد».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رئیس مرکز امنیتی اطلاعاتی «آی‌اچ‌اس جینز» اعلام کرد که احتمال دارد گروه تروریستی داعش در بازه زمانی کوتاهی حملاتش را در سراسر دنیا افزایش دهد اما با بیشتر شدن تلفات آن می‌توان از شدت حملات کاست.

«متیو هنمن» درپی انتشار گزارش جدید این موسسه طی مصاحبه‌ای با روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» (+) گفت که این افزایش حملات را می‌توان برای کوتاه‌مدت در نظر گرفت امکان تداوم آنها برای مدت طولانی آنهم با وجود تلفات انسانی سنگین و از دست دادن مناطق تحت اشغال وجود ندارد.

او با بیان اینکه داعش برای جبران شکست‌هایش منطقه درگیری را به غرب انتقال خواهد داد، اضافه کرد «درپی از دست دادن مناطق تحت تصرف شاهد روند صعودی تمایل داعش برای عملیات در سراسر دنیا هستیم اما تمرکز هنوز هم بر عملیات انتحاری در سوریه و عراق است».

رئیس بخش شورش و تروریسم آی‌اچ‌اس جینز توضیح داد که این گروه بعد از اینکه از چندین جهت مورد فشار قرار گرفته در حال پناه آوردن به خشونت‌ها و عملیات با کشته‌های بالا بوده و همچنین حملاتش را در لیبی طی سه ماهه اخیر افزایش داده است.

به گفته این کارشناس، بعد از یک دوره تقویت و آماده‌سازی، تروریست‌های داعش یک سری حملات بزرگ را به زیرساخت‌های حیاتی انرژی این کشور انجام دادند. هنمن همچنین افزود که داعش در منطقه قفقاز روسیه نیز به افزایش فعالیت‌هایش ادامه داده و حملات کوچکی در اواخر سال 2015 تایید شده بود.

وی درباره غفلت از چهار شاخه اصلی القاعده در منطقه (یمن، لیبی، نیجریه، افغانستان) نیز تاکید کرد درحالی که داعش تیتر اخبار و گزارشهای جهانی حول تروریسم را به خود اختصاص داده اما آن شاخه‌ها نیز تهدید قابل توجه و روبه گسترشی را در مناطق تحت تصرفشان بحساب می‌آیند که نباید آنها را دست‌کم گرفت.

پایگاه اطلاعاتی آی‌اچ‌اس جینز در تازه ترین گزارش خود از تشدید حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در سوریه و عراق در 3 ماهه اول سال 2016 خبر داده است (جزئیات بیشتر).

داعش در سه ماهه اول 2016، 891 حمله در سوریه و عراق انجام داده است که بیشترین میزان از سال 2014 طی همین بازه زمانی است. براساس این گزارش، این حملات منجر به کشته شدن 2150 نفر شده که در مقایسه با 3 ماهه قبل از آن 44 درصد افزایش داشته و بیشترین میزان در میان سه ماهه های یک سال است.

ارتش آمریکا تخمین میزند که داعش در عراق 40 درصد از مناطق تحت کنترل خود را در مقایسه با سال 2014 و حدود 20 درصد از مناطق تحت کنترل خود در سوریه را از دست داده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است