منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۹
شناسه خبر: 204711
گروه :خبر
13930912000423_PhotoA

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مرزبانی با اشراف اطلاعاتی که در مرزبانی وجود دارد به تمام حرکات و فعالیت گروه‌ها اشرافیت دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار قاسم رضایی ظهر امروز ‌در نشست خبری با اشاره به اینکه مرزبانی در خط فرضی مرز در خط مقدم نیروهای امنیتی و دفاعی است، اظهار داشت: مرزبانی خودش را متناسب با تهدیدات تنظیم می‌کند.

وی افزود: نیروهای مرزبانی با اشراف اطلاعاتی که در مرزبانی دارند به تمام حرکات و فعالیت گروه‌ها اشرافیت کامل‌ داشته و نسبت به سال‌های گذشته تحرکات و تاکتیک‌های متفاوتی ارائه می‌کنیم.

رضایی بیان کرد: ‌ما کشور بزرگ و مرزهای طولانی داریم‌ و با 15 کشور همسایه هستیم و از جمله همسایگان ما کشورهای مسلمان و دوست مانند افغانستان و پاکستان هستند که اقدامات خیلی خوبی در سال‌های گذشته انجام شده است.

وی عنوان کرد: در بخشی از مناطق پاکستان و افغانستان با زمینه‌ای که وجود داشته و اخباری که به ما واصل شده، استکبار گروه‌هایی مانند داعش را فعال کرده و با اشرافیت اطلاعاتی که داریم، گمان نمی‌کنیم تفکری داشته باشند که به مرزهای ‌ما نزدیک شوند.

رضایی با اشاره به اینکه سال جاری بالغ بر 17 تن مواد مخدر در کشور کشف شده است، بیان کرد: بزرگترین مشکل ما در مرزها ورود مواد مخدر است.

وی با اشاره به اینکه انسداد در بخش شمالی منطقه مرزی سیستان بلوچستان انجام شده است، افزود: در جنوب سیستان و بلوچستان بخش ورود و فشار کاری ما است و پیش‌بینی تکمیلی انسداد این قسمت در دستور کار قرار دارد.

رضایی عنوان کرد: استکبار در‌ کشورهای افغانستان و پاکستان اقداماتی انجام داده و بخشی از این توطئه‌ها به مرز و مناطق مرزی ما کشیده می‌شود که از جمله آنها می‌توان به‌ مواد مخدر اشاره کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه موضوع موادمخدر یک مشکل جدی را برای کشور ایجاد می‌کند، گفت: ‌جمهوری اسلامی به عنوان یک وظیفه دینی به موضوع مبارزه با مواد مخدر نگاه می‌کند.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات ما در مرزها ‌علاوه بر مواد مخدر، گروهک‌های تروریستی هستند که توسط استکبار پرورش یافته و حمایت و تجهیز می‌شوند و در مرزها ایجاد مشکل می‌کنند.

رضایی تصریح کرد: بیش از 70 گروه اشرار مسلح، آدم‌ربا، سارق و فراری از قانون به پاکستان رفته‌اند ‌و در منطقه ‌بلوچستان پاکستان ساکن شده‌اند و بخشی از آنها را استکبار آموزش داده و تجهیز می‌کند و به عنوان تروریست فعال می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری مرزبانی کشور تاکنون 15 شهید را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است، گفت: 13 نفر آنها در غرب به شهادت رسیده‌اند، یک شهید در مبارزه با مواد مخدر بوده و یکی در عملیات تروریستی در جنوب شرق کشور بوده است.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در بحث کشورهای همسایه طبق پروتکل‌ها، نشست‌ها و اجلاس‌هایی که با کشورهای همسایه از جمله پاکستان داشتم، این امر را گوشزد کردیم و  از دولت و مردم پاکستان می‌خواهیم که به منطقه بلوچستان‌ خود توجه بیشتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: احتمال نمی‌دهیم اتباع بیگانه ساکن در کشور ما همکاری با داعش داشته باشند، نگاه مثبتی به این افراد داریم، البته ممکن است افرادی در بین آنها وارد شوند که آنها را کنترل و دستگیر می‌کنیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی