منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۳
شناسه خبر: 309110
گروه :خبر
13940422000674_PhotoA

مسئول میز لبنان در سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به قدرت‌یابی بیش از پیش حزب‌الله لبنان و تبدیل شدن این گروه به تنها حامی لبنان اذعان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مسئول میز لبنان و سوریه در سرویس اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی، گفت: جنگ سوریه موجب شده است تا حزب‌الله لبنان در موقعیت برتری قرار بگیرد.

به گزارش شبکه المیادین، این مسئول اسرائیلی در این باره می‌گوید: حزب‌الله پس از مشارکت در جنگ سوریه، به تنها حامی لبنان تبدیل شده است.

وی اذعان کرد: نیروهای حزب‌الله در بیشتر درگیری‌هایی که در آن شرکت می‌کنند، پیروز می‌شوند و از سوی دیگر حزب‌الله علی رغم جنگ در سوریه، بنیه قدرت خود را برای مواجهه با اسرائیل حفظ کرده است.

این مسئول نظامی صهیونیستی افزود: جنگ سوریه، تجربه جنگاوری بالایی به حزب‌الله از جمله توانایی استفاده از پهبادها را داده است.

وی در مورد موشک‌های حزب‌الله نیز گفت: موشک‌های پیشرفته حزب‌الله، مانع از آغاز هر جنگی از سوی اسرائیل می‌شود.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مورد سوریه پرداخت و گفت: در حال حاضر سخن‌ها در مورد سوریه بر این اساس استوار است که این کشور به وضعیت سابق خود باز نگردد و ما تمام سعی خود را می‌کنیم تا مسیرهای انتقال سلاح ایران به حزب الله بسته شود.

وی اما به این نکته نیز اشاره کرد که حل سیاسی بحران سوریه بدون روسیه، ایران و حزب‌الله امکان‌پذیر نیست.

این مقام اسرائیلی با اذعان به پیروزی‌های ارتش سوریه، افزود: ارتش بشار اسد در مدت اخیر تواسته در سایه موفقیت‌های نظامی متعدد، موقعیت خود را برتری ببخشد.

این مسئول امنیتی صهیونیستی ادامه داد: اعلامیه‌ها و بیانیه‌های داعش و النصره، نشان می‌دهد که آن‌ها قصدی برای اقدام علیه اسرائیل ندارند؛ با اینکه ابزارهای آن را در اختیار دارند و احتمال بسیار کمی وجود دارد که آن ها از طریق جولان علیه ما اقدام کنند.

ائتلاف با عربستان علیه مقاومت

این مقام امنیتی اسرائیلی در هم پیمانی با عربستان نیز گفت: هر کسی علیه ایران اقدام کند، هر چند اسرائیل باشد او هم پیمان عربستان است و هر کسی علیه ایران باشد با سعود‌ی‌ها منافع مشترک دارد.

او ادامه داد: موضع عربستان در قبال ایران به گونه‌ای است که اسرائیل را در کنار خود قرار می‌دهد

مسئول بخش سوریه و لبنان در سازمان امنیت اسرائیل ادامه داد: عربستان از تمام ابزارهای ممکن برای مقابله با حزب الله لبنان در منطقه، استفاده کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است