منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۲
شناسه خبر: 250177
گروه :خبر
13920922000358_PhotoA

سارقان مسلحی که ۸ نفر از پرسنل هلال احمر را به مدت سه ساعت به گروگان گرفته و با تهدید به کشتن آنها، خود را از اعضای [ گروهک تروریستی ] داعش معرفی کرده بودند با تلاش مأموران پلیس در کمتر از 6 ساعت شناسایی و سپس دستگیر شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ساعت 5 مورخه 12 آذر 94 وقوع یک فقره سرقت مسلحانه از ایستگاه سازمان هلال احمر، مستقر در کیلومتر 35 اتوبان تهران – قم به کلانتری 176 حسن آباد اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور رئیس شعبه 101 دادگاه عمومی فشافویه، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم مبارزه با سرقت مسلحانه پلیسی آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات پرسنل هلال احمر:

تعداد هشت نفر از پرسنل هلال احمر – هفت کارمند و یک نگهبان- که توسط پنج سارق مسلح و به مدت سه ساعت گروگان گرفته شده بودند، در اظهارات خود عنوان داشتند که در داخل ساختمان بودیم که ناگهان چند نفر مسلح به اسلحه کلاش و کمری وارد ساختمان شده و با تهدید به شلیک، همگی ما را روی زمین خوابانده و دست و پاهای همگی ما را بستند.

آنها در ادامه با تهدید به کشتن ما، خود را از اعضای [ گروهک تروریستی ] داعش معرفی و عنوان نمودند که قصد کشتن همه ما را دارند.

در ادامه پنج سارق مسلح تمامی تجهیزات مخابراتی و شبکه ای داخل ساختمان را تخریب کردند و پس از آن با گرفتن کلید انبار واقع در انتهای محوطه، اقدام به سرقت تمامی تجهیزات داخل انبار ( پیش بینی شده جهت استفاده در زمان بحران احتمالی ) کردند.

آنها علاوه بر سرقت تجهیزات داخل انبار، اقدام به سرقت دو دستگاه خودروی آمبولانس و پراید داخل محوطه نیز کرده و از داخل ایستگاه خارج شدند.

شناسایی مجرمان در کمتر از 6 ساعت:

با توجه به حساسیت ایجاد شده در پرونده، تیم ویژه ای در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شد و از همان دقایق اولیه ارجاع پرونده به این اداره، اقدامات پلیسی کارآگاهان جهت شناسایی هویت سارقان آغاز شد.

سرانجام با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان در کمتر از شش ساعت موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت بنام «مهدی . ق» شدند که تصویر وی از سوی پرسنل هلال احمر مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی مهدی . ق به عنوان یکی از 5 سارق مسلح، بلافاصله مخفیگاه وی در شهرستان شهریار – بخش امیریه مورد شناسایی قرار گرفت و این متهم تحت مراقبت پلیسی قرار گرفت تا سرانجام هویت چهار همدست وی بنام های رضا، محمد، خرم و بهزاد ( میانگین سنی : 22 تا 30 سال ) و همچنین مخفیگاه تمامی آنها نیز در شهرستان شهریار مورد شناسایی قرار گرفت.

دستگیری متهمان و اعتراف به سرقت:

با شناسایی همه سارقان در ساعت 1 بامداد روز جمعه مورخه 13 آذر 94 و در چندین عملیات همزمان، کارآگاهان موفق به دستگیری هر 5 متهم و کشف سلاح گرم استفاده شده در سرقت ها شدند.

با انتقال متهمان به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ و آغاز تحقیقات، هر پنج متهم صراحتا به مشارکت در سرقت مسلحانه از ایستگاه هلال احمر اعتراف و عنوان داشتند : طراحی سرقت در یک گاراژ خرید ضایعات واقع در شهرستان شهریار – ابتدای اتوبان امیریه صورت گرفت و اموال سرقت شده از داخل ایستگاه از جمله 400 کیلوگرم آلومینیوم را به قیمت تقریبی یک میلیون و 500 هزار تومان را نیز به شخصی بنام «مهدی . و» فروختیم.

در ادامه تحقیقات، متهمان در خصوص انگیزه سرقت خودرو آمبولانس و خودرو پراید گفتند: ما پنج نفر با یک دستگاه خودرو پیکان وانت متعلق به رضا . م به محل ایستگاه هلال احمر رفتیم؛ پس از انجام سرقت و به جهت انتقال اموال سرقت شده، تصمیم به سرقت خودروها گرفتیم و این دو دستگاه خودرو را پس از انتقال اموال مسروقه به گاراژ در منطقه فردیس رها کردیم .

سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به ادعای کذب و واهی متهمان دستگیر شده در خصوص وابستگی آنها به گروهک تروریستی داعش عنوان داشت: با انجام تحقیقات از تمامی متهمان مشخص شد که آنها هیچگونه وابستگی به این گروهک تروریستی نداشته و صرفا با انگیزه ایجاد مسیر انحراف در تحقیقات پلیس، اقدام به طرح این موضوع در زمان سرقت کرده اند اما پس از دستگیری تمامی متهمان مشخص شد که انگیزه سرقت مسلحانه صرفا مالی بوده که البته با توجه به تحصیل مبلغی کمتر از یک میلیون 500 هزار تومان از محل فروش اموال مسروقه به هرکدام از اعضای این گروه سارق مسلح مبلغی کمتر از 300 هزار تومان رسیده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: دو خودروی سرقت شده در منطقه فردیس کرج کشف شد و متهمان پرونده نیز با قرار قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان