منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۲۱
شناسه خبر: 184842
گروه :خبر
images

بررسی جزئیات ماموریت هواپیمایی حامل کمک های مردمی به یمن و دیدار صداقت نیا خلبان این هواپیما با رهبر انقلاب و صادر نکردن فک شیت توسط تیم مذاکره کننده.

4اسفند88 ساعت1:34 بامداد، پایگاه نهم شکاری سه فروند فانتوم مسلح با معرف¬های دنای الفا،دنای براوو،دنای چارلی برای پرواز اماده هستند.دقایقی بعد بر صفحه رادار بندر عباس، حریم هوایی کشور با ورود هواپیمایهای بیگانه رصد شد. یکی به مقصد کابل و دیگری به مقصد کی یف.اما هدف چیز دیگریست بویینگ مسافربری به مقصد بیشکک باید توسط جنگنده¬ها شکار شود و به زمین نشانده شود.درخواست¬ها ی مکرر جنگنده¬ها هدف را از حریم هوایی کشور دور می کند.

هدف چشم انتظار گشت هوایی ناتو برای کمک است اما اینجا ایران است و خیال بیهوده اش منجر به روشن شدن اسمان ایران توسط تیرهای مسلسل فانتوم.لیما یانکی نوامبر454 این اخرین اخطار از سوی شکار نیروی هوایی است باید در بندرعباس به زمین بنشینید.

آری صدای نیروی شکاری سربازان انقلابی آنچنان ترسی بر دل خلبان قرقیزی انداخت که به زمین نشست و ریگی ملعون دستگیر شد.
اردیبهشت94حریم هوایی یمن،کاپیتان خلبان، صداقت نیا آسمان ایران را به مقصد یمن برای ارسال کمک¬های دارویی ترک کرد.

حریم هوایی یمن، جنگنده¬های سعودی شاهد هواپیمای ایرانی شده اند. تیک اف جنگنده¬های صعودی به سمت حریم هوایی یمن برای شکار هواپیمای ایرانی، هشدارهای مکرر برای بازگشت هواپیمای ایرانی بی فایده است.

خلبان صداقت نیا فقط یک چیز را می داند آن هم نشستن در فرودگاه یمن به هر قیمتی، او سربازی است که برای انجام این ماموریت انتخاب شده و به دنبال اتمام آن است.

هشدارها بی فایده است. این خلبان قرقیزی نیست و آنها هم شکارهای نیروی هوایی نیستند که بتوانند مانع بازگشت هواپیمای ایرانی شوند. اما در یک لحظه و در اقدامی ناجوانمردانه فرودگاه صنعا و برج مراقبت به آتش کشیده می شود.

امید صداقت نیا، نا امید می شود. به ناچار راه آسمان ایران را درپیش می گیرد. اما به همه نشان داد که یک سرباز انقلابی از تهدیدهای دشمن هیچ واهمه ای ندارد.

به تهران بازگشت و به محضر رهبر انقلاب مشرف شد. فک شیتش را هم به رهبرش ارایه داد و هم به ملت و گفت: خجالت می کشم از چشمان زیبای رهبرم که بازگشتم و رهبری در جوابش فرمود: کار به جایی کردید که بازگشتید اگر دوباره بخواهیم کمکی بفرستیم شما را می فرستیم.
فرق نمی کند که دیپلمات باشی،یا خلبان هواپیما وقتی از کشور خرج شدی به عنوان سرباز این انقلاب هستی و برای انجام ماموریت باید انقلابی باشی مانند خلبان صداقت نیا نه دیپلمات…
این داستان درس بزرگی است برای دیپلمات هایمان، وقتی از میدان بر می گردی باید مانند این سرباز جزییات ماموریت را برای رهبر و ملت بازگو کنی،
خجالت زده رهبر خویش بود که نتوانسته بود، کجایند آنهایی که خون احمدی روشن¬هاکه در رگ های هسته ای جاری شده بود و محرکه اصلی پیشرفت بود را عوض کردند.کجایند آنهایی که هر چه داشتیم را به ارزن نگرفته ای فروختند. کجایند درس انقلابی بودن را فرا بگیرند.
این سرباز زمانی میدان را ترک کرد که زمین بازی برایش عوض شد. زمانی که امیدش نا امید شد. و فرودگاه به آتش کشیده شد و راهی جز بازگشت نبود.
دارند و الکی دلها را به نقطه های خیالی سپرده اند.
انقلابی که باشی مانند صداقت نیا وقتی قاعده بازی عوض شد زمین را ترک می کنی، آن وقت رهبر این مملکت به تو می گوید کار بجایی کردین که بازگشتین،
چند وقتیست که قاعده بازی عوض شده و به سمت توهین و تحقیر و تهدید و تحریم رفته…
چند وقتیست که سربازانمان از ماموریت برگشتند و دوباره به ماموریت بعدی رفتند اما همچنان فک شیت ماموریت قبلی را نه رهبری میداند و نه ملت. باید صداقت نیا باشی تا فک شیت ماموریتت را ارایه بدی.
چند وقتیست که چاک دهان سیاستمداران امریکا و همقطارانش بیشتر باز شده و دلهایمان را آزرده کرده و فقط سربازی مثل صداقت نیا جایش در تیم مذاکره کننده خالی است.

 

 

 

 

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی