منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۷
شناسه خبر: 256776
گروه :خبر
13940929000443_PhotoA

مستند «داستان سمیر» با موضوع مبارزه مسلحانه علیه رژیم صهیونیستی توسط جبهه آزادی بخش فلسطین یکشنبه 29 آذرماه از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، این روزها خبر شهادت مردی در لبنان مخابره شد که داستان پر تلاطم زندگی او را بسیاری به خاطر دارند؛ مبارزی که عنوان قدیمی ترین زندانی سیاسی در رژیم صهیونیستی را یدک می کشید و در دادگاه به بیش 500 سال زندان محکوم شده بود.

«داستان سمیر» مستندی است درباره «سمیر قنطار» که معتقد به عملیات نظامی علیه اشغالگران صهیونیست بود.

او در سال 1962 در منطقه جبل کشور لبنان چشم به جهان گشود؛ خانواده او وضعیت مادی خوبی داشتند و به مسائل سیاسی وارد نمی شدند ولی این جوان پر شور لبنانی ظلم و ستم صهیونیست ها را نمی توانست تحمل کند به همین دلیل با فلسطینی هایی آشنا شد که می خواستند گروهی برای مبارزه نظامی با صهیونیست ها تشکیل دهند.

برای سمیر تفاوتی نمی کرد وارد کدام گروه شود بلکه فقط هیجان مبارزه با صهیونیست ها بود که او را در این مسیر به دنبال خود می کشاند.

سمیر طی یکی از عملیات ها علیه اسرائیل و در قالب جبهه آزادی بخش فلسطین، اسیر شد در حالیکه به شدت زخمی بود؛ قاضی سمیر را به 542 سال زندان محکوم کرد اما بعدها با اقداماتی که حزب الله لبنان انجام داد او و چند تن دیگر از زندانیان لبنانی آزاد شدند.

او طی گفت وگویی عنوان کرده بود اگر به همان روزها بازگردم، بدون شک همان مسیر را مجددا انتخاب خواهم کرد.

به مناسبت شهادت این مبارز لبنانی، مستند «داستان سمیر» برای پخش از شبکه افق در نظر گرفته شده است.

هادی طراد مدیر تولید این مستند بوده و سعید فرجی نیز تهیه کنندگی اثر را بر عهده داشته اند.

«داستان سمیر» ساعت 22 از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم برای پخش در ساعت های 11.30 و 15.30 روز بعد در نظر گرفته شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است