منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵
شناسه خبر: 317979
گروه :خبر
1411489607520_Milad-Esmaeli-19

یکی از معلمان حق التدریس نسبت به وضعیت شغلی خود ابراز نگرانی کرده و میگوید: ما معلمان حق التدریس ماه های زیادی است که حقوق خود را دریافت نکردیم که پرسش وی با ابراز شرمندگی وزیر پاسخ داده میشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ هفته گذشته به مناسبت ایام شهادت شهید مطهری، وزیر آموزش و پرورش نیز دیدارهای مختلفی با معلمین کشور داشت.

 

طی دیداری که علی اصغر فانی با معلمان دبستان شهید تقی زاده واقع در منطقه کهریزک تهران داشت معلمان به طرح مشکلات خود با وزیر پرداختند که عمده این مشکلات، پیگیری وضعیت حقوقی معلمین حق التدریسی و بازنشسته های این وزارتخانه بود.

 

در این جلسه یکی از معلمان حق التدریس نسبت به وضعیت شغلی خود ابراز نگرانی کرده و گفت: ما معلمان حق التدریس ماه های زیادی است که حقوق خود را دریافت نکردیم که پرسش وی با ابراز شرمندگی وزیر پاسخ داده میشود.

 

یکی دیگر از مطالبی که در این دیدار از سوی معلمین بازنشسته مطرح میشود، پیگیری وضعیت مطالبات حقوقی فرهنگیان بازنشسته است که وزیر در پاسخ ، گفت: پرونده فرهنگیان بازنشسته در دست آموزش وپرورش نیست و آنها حقوق خود را از صندوق بازنشستگی کشوری دریافت میکنند اگرچه جلساتی در خصوص پیگیری امور مربوط به فرهنگیان بازنشسته با صندوق بازنشستگی داشتیم اما نمیتوانیم اقدام خاصی در این زمینه انجام دهیم.

 

فانی در ادامه به اخذ وام ۹۰۰ میلیاردی از بانکها برای پرداخت پاداش با این خدمت سال ۹۳ اشاره میکند و افزود: تمام مسئولیت این موضوع بر عهده بنده است اگرچه این پاداش ها پرداخت شد.

 

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۵ تصریح کرد: در لایحه بودجه سال ۹۵ ،۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در خصوص پرداخت پاداش بازنشستگان در بودجه تخصیص یافت که البته بخشی از این پاداشها از طریق آن ۹۰۰ میلیارد تومان وام پرداخت شد.

 

اما پرداخت نشدن معوقات فرهنگیان قصه جدیدی نیست و ماجرایی که حتی در اسفند ماه سال ۹۴ نیز شاهد بودیم که برخلاف وعده های وزیر، حقوق بازنشستگان در دو روز انتهایی سال به حساب آنها واریز شد.

 

در همین خصوص محمد فاضل مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت آموزش وپرورش گفت: معوقات طی دو هفته گذشته پرداخت شده است که شامل حق التدریس، حق امتحانات و پاداش بازنشستگان بود.

 

وی ادامه می دهد: اگرچه به دلیل تنگناهایی که وجود داشت این معوقات با تأخیر پرداخت شد اما درعین حال هفته گذشته همه معوقات پرداخت شد حالا اگر در استانی برای همکاری اشکال سیستمی در کارش بوده که پرداخت نشده باشد، این امر قابل پیگیری است اما درمجموع اعتبارات معوقه به استانها صادر و حقوق همکاران پرداخت شده است.

 

فاضل در خصوص معوقات نیروهای بازنشسته این وزارتخانه افزود: حقوق بازنشستگان به سازمان بازنشستگی کشوری مربوط میشود و وقتی همکاری بازنشسته شد ارتباط او با آموزش وپرورش قطع و همه پرداخت هایشان به سازمان بازنشستگی کشور مربوط میشود بنابراین اگر مشکلی دارند باید از طریق سازمان بازنشستگی کشور پیگیری کنند.

 

مدیرکل دفتر وزارتی وزارت آموزش و پرورش در خصوص انواع این معوقات گفت: برخی به حق الزحمه امتحانات و برخی به حق التدریس ها مربوط بوده که معوقات آنها نیز در طول سال تحصیلی متفاوت بوده است اما درنهایت همه معوقات همکاران فرهنگی پرداخت شده است.

 

فاضل با اشاره به چرایی این دیرکرد در پرداخت تصریح کرد: به طورقطع باید برای آموزش وپرورش تأمین اعتبارشده و پول در اختیار آن قرار بگیرد تا بتواند حقوق فرهنگیان را پرداخت کند، اگر اعتبارات در اختیار ما قرار گیرد حق همکاران را نگه نخواهیم داشت، این اعتبارات طی فرایندی تأمین شده در اختیار ما قرار میگیرد تا ما هم بتوانیم پرداخت کنیم، هیچوقت نخواستیم که مطالبات فرهنگیان نزد ما باقی بماند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است