منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۲
شناسه خبر: 192278
گروه :خبر

چند روزی هست که خبر ضرب و شتم یک شهروند شاندیزی به دست شهردار این شهرستان در شبکه های مجازی و برخی رسانه ها منتشر شد؛ حساسیت بیشتر زمانی ایجاد شد که مطلع شدیم این شهروند شاندیزی، پدر شهید است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، چند روزی هست که خبر ضرب و شتم یک شهروند شاندیزی به دست شهردار این شهرستان در شبکه های مجازی و برخی رسانه ها منتشر شد؛ حساسیت بیشتر زمانی ایجاد شد که مطلع شدیم این شهروند شاندیزی، پدر شهید است.

داستان از این قرار است که شهرداری شاندیز بدون اطلاع و اخطار قبلی، اقدام به پلمپ درب منزل این خانواده کرده که اعتراض آنان به این اقدام را به دنبال داشته است، پیگیری های آنان و مراجعه به شهرداری شاندیز همانا و پاسخ قاطع شهردار نیز همان!

پس از منتشر شدن ابعاد این توهین شهردار شاندیز، افراد حقیقی و حقوقی بسیاری موضوع را پیگیری کرده و خواهان پاسخگویی و عذرخواهی فرد خاطی شدند

در ادامه واکنش رسانه ای به این عمل شهردار شاندیز، گزارش ها، مصاحبه ها و اخبار گوناگونی منتشر کردند.

روزنامه شهرآرا در شماره امروز خود با بازتاب این خبر تحت عنوان« شهردار شاندیز و میتی کمونِ رسانه» به پوشش این اتفاق پرداخت؛ این روزنامه با ناامیدی از رسیدگی به موضوع شهردار شاندیز و ضرب و شتم پدر شهید، حصول نتیجه در این اتفاق را منوط به پیگیری رسانه ها دانست.‎

نگارنده این مطلب، سیر طویل رسیدگی به شکایات و احقاق حقوق را آن قدر طولانی دانسته که فرد از حق خود گذشته و از پیگیری آن منصرف می شود، البته این امر یک مشکل جدی در ساختارهای اداری، قضایی و دادرسی پرونده های مشابه است.

مشکل پیچیدگی و دشواری بروکراسی برای احقاق حق از آن مسائلی است که کسی به آن فکر نکرده است و در روزمرگی‌های ادارت کمتر شاهد خلاقیت‌هایی هستیم که مردم را امیدوار کند و راه‌های تازه‌ای پیش پای مردم بگذارد.

سال‌ها پیش، مجموعه پویانمایی «میتی‌کمون» از تلویزیون پخش می‌شد و همیشه نماینده مخصوص حاکم بزرگ، در نهایت روند پیچیده دادرسی را کوتاه می‌کرد و حق را به حق‌دار می‌رساند؛ اما وقتی بزرگ‌تر شدیم فهمیدیم که هیچ میتی‌کمونی در ادارات شلوغ پیدا نمی‌شود تا علیه ستم‌های پنهان و آشکار، کاری بکند؛ البته قدم اول اصلاح ساختارها و گزینش درست نیروهاست.

در همین خصوص، مسعود حکم آبادی در مطلبی که روز گذشته در خبرآنلاین خراسان رضوی منتشر کرد، به تشریح این موضوع از زبان خانواده فرد مضروب پرداخت.

ماجرای درگیری «جواد رجب‌زاده» شهردار شهرستان شاندیز با یکی از شهروندان این منطقه، حکایت تلخ اما شنیدنی دارد.

شهرداری که پیش از این هم در حالی که شهروندان بسیاری از نحوه ساخت و ساز پروژه «پدیده شاندیز» انتقاد داشتند، با حمایت از این پروژه، موضع مقابله با شهروندانش را به رخ کشیده بود.

داستان پلمب درب یکی از منازل مسکونی منطقه و نحوه پاسخگویی شهردار به ارباب رجوع که «بتول‌السادات معراجی» درباره آن به «خبرآنلاین» توضیح داده است.

درب خانه پلمب شد!

وی گفت: صبح ششم خرداد ماه بود که همسایه‌ها به ما اطلاع دادند درب ورودی خانه‌مان توسط شهرداری پلمب شده است. اولش باورمان نشد، اما رفتیم و دیدیم بدون هیچ اطلاع و بدون اینکه حتی زنگ خانه را بزنند، از بیرون پلمب کرده‌اند.

وی افزود: به هرشکلی بود با پدرم از خانه بیرون آمده و راهی شهرداری شدیم و سراغ کسی که درب را پلمب کرده بود گرفتیم، که کسی پاسخگو نشد تا اینکه معاون شهردار از طریق تلفن فرد پلمب‌کننده را پیدا کرد و از قول او به ما گفت که شخص شهردار دستور این کار را داده، چون ما حق نداشتیم از اینجا برای خانه‌مان درب بگذاریم.

ملاقات با آقای شهردار

معراجی اضافه کرد: قاعدتا باید سراغ خود شهردار می‌رفتیم، با چند نفر دیگر وارد اتاقش شدیم که او کلا بی اعتنا به حاضرین سرش روی کاغذهای میزش بود، وقتی کار آن چند نفر تمام شد، من از شهردار پرسیدم که «ماجرای پلمب درب ورودی خانه ما چیست؟»

وی افزود: شهردار پاسخ داد که «شما اجازه نداشتید این درب را بگذارید و برای همین پلمب شده»، من هم گفتم «این درب ۶سال است که همین‌جاست اما یکبار حتی اخطاریه‌ای برای ما نیامده و این اصلا درست نیست که یک دفعه پلمبش کنید».

وی ادامه داد: شهردار بدون توجه به حرف من جلو آمد و من را با بی احترامی کنار زد و خواست از درب خارج شود که من دستم را روی درب گذاشتم و گفتم «تکلیف ما را روشن کنید»، پدرم هم زد روی شانه شهردار و گفت «شما می‌گویید ما چه کار کنیم؟» اما باز هم شهردار محل نداد تا اینکه پدرم گفت «درب خانه‌مان را ببندید، از روی دیوار ننه‌م که نمی‌توانم رفت و آمد کنم».

حمله آقای شهردار

وی گفت: اینجا بود که شهردار در حالی که داشت می‌رفت، برگشت و پدرم را محکم به یک طرف هل داد و بعد هم به سمتش رفت و با لگد توی شکمش زد، آنچنان که شالش از سرش افتاد و بعدش هم به او گفت «شما فکر کردید چون خانواده شهید هستید هر غلطی می توانید بکنید؟» بعد هم پشت سر‌هم شروع به فحاشی با الفاظ به شدت رکیک کرد و خوب شد دو نفر او را گرفتند، وگرنه همچنان پدرم را می‌زد.

معراجی گفت: شهردار به منشی‌اش گفت نامه اخطاریه‌ای که قبلا برای مان فرستاده‌اند را دوباره دستمان بدهند و با عصبانیت رفت. جالب اینکه منشی او هم در حمایت از شهردار به من گفت «شما که خانواده شهید هستید بیشتر باید این مسایل را رعایت کنید!» جالب اینکه در همین شلوغی‌ها خانم منشی، هرچقدر بین بایگانی و پرونده‌ها را گشت نامه‌ اخطاریه‌ای برای منزل ما پیدا نکرد.

بستری شدن در بیمارستان

این شهروند شاندیزی افزود: بلافاصله پس از این اتفاق با اورژانس تماس گرفتیم و پدرم به بیمارستان شریعتی منتقل شد. پدر من نزدیک به ۸۰سال سن و سابقه عمل قلب باز دارد. دکتر آرامش را به او توصیه کرده و ما اجازه نمی‌دهیم آب در دلش تکان بخورد.

وی ادامه داد: دکتر برای او سونوگرافی نوشت و بعد از بررسی، برای یک ماه پدرم دارو تجویز کرد و گفت اگر بعد از یک ماه به شرایط ایده‌آل نرسید، مجددا باید مورد عمل جراحی قرار بگیرد.

لاپوشانی مسئولین شهرستان

وی توضیح داد: بعد از این اتفاق، شوهرخواهرم به دفتر شهردار رفت و جالب اینکه وقتی از شهردار درباره رفتارش پرسید نه تنها پشیمان نبود که به او گفته بود «من پدر زنت را زدم، لازم باشه شما رو هم می‌زنم! اصلا اگر لازم باشد من این صندلی را می‌بوسم و می‌روم».

معراجی افزود: با این شرایط شنبه نهم خرداد ماه برای شکایت به دادسرا مراجعه کردیم و برگه پزشکی قانونی را بردیم که دادگاه ما را به پاسگاه ارجاع داد و باز پاسگاه گفت باید برگردیم دادگاه، خلاصه انقدر پاسکاری شدیم که یکی از مسئولین دادگاه گفت «ما فکر کردیم پرونده مختومه شده».

وی ادامه داد: با این حال دوباره شکایتمان را مطرح کرده‌ایم، اما همه دارند تلاش می‌کنند ماجرا را لاپوشانی کنند. دکتر پزشکی قانونی علنا به خود من گفت لگد شدید به شکم را تایید می‌کنم، اما در برگه‌ای که به دادگاه زده، چیزی را تایید نکرده است.

اظهارات دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی

اما در همین رابطه «سردار مولوی حقیقی» دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی به «خبرآنلاینِ خراسان رضوی» می‌گوید: من وقتی این خبر را شنیدم خیلی متاثر شدم، فارغ از بحث اینکه این‌ها خانواده شهدا هستند و به فرموده مقام معظم رهبری چشم و چراغ ملتند، آیا یک شهردار حق دارد روی یک شهروند دست بلند کند؟

وی افزود: یا شهردار مورد نظر بایستی رسما عذرخواهی کرده و مورد تنبیه واقع شود، یا اینکه نیروهای رزمنده و ارزشی و بچه‌های حزب‌اللهی منطقه به وظایف انقلابی خودشان عمل خواهند کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی