منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۵
شناسه خبر: 269156
گروه :خبر
image490492

کاشف سیستانی داروی ضد سرطان با بیان اینکه به علت عدم استقبال از داروی ضد سرطان سیستانا در ایران این دارو را در آمریکا ثبت کردم، گفت: داروی دوم ضد سرطان سیستانین با کمبود بودجه روبرو است و حمایت مسئولین را می طلبد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، روز گذشته با حضور مسئولین شهرستان زابل از پروفسور رضا شیخ‌نژاد کاشف داروی ضدسرطان «سیستانین» تجلیل شد.
این پرفسور با بیان اینکه داروهای قبلی عوارض جانبی داشت و تنها برای مدت کوتاهی بیمار را زنده نگه می داشت، افزود: داروی ضد سرطان سیستانین به صورت هدفمند عمل می کند و عوارض جانبی ندارد
وی با بیان اینکه دانشمندان عقیده دارند اگر دارویی تهیه شود که فقط به سلول سرطانی حمله کند گلوله دارویی خواهد بود ، ادامه داد:
این کار ۲۰سال پیش انجام شد و حتی محققین و دانشمندان باور نمی کردند.

20 درصد سود حاصل از فروش دارو به سیستان اختصاص داده می شود
کاشف داروی ضد سرطان با بیان اینکه بعد از کشف داروی ضد سرطان جهت ثبت آن به کشور آمدم، اضافه کرد: اما هیچ مسئولی از این طرح استقبال نکرد و توجهی نشان ندادند به همین دلیل برای ثبت به آمریکا بازگشتم.
پروفسور شیخ نژاد با بیان اینکه داروی سیستانا را در آمریکا به ثبت رساندم، تصریح کرد: اکنون در حال تهیه داروی بهتری در ایران هستیم که عملکرد آن به مراتب بالاتر از سیستانا است و نام آن را سیستانین گذاشته ایم.

وی با بیان اینکه بودجه لازم جهت ساخت دارو هنوز تعلق نگرفته افزود: با پیگیری های زیاد بودجه ای به حساب دانشگاه واریز شد که آن هم به طور کامل در اختیار بنده قرار نگرفته تا بتوانیم کار را به اتمام برسانیم، اما بنده دست از تلاش بر نخواهم داشت.

پروفسور شیخ نژاد در پایان اظهار داشت: بر اساس قرارداد امضاء شده با شرکت دارویی داخلی مقرر شده ۲۰ درصد سود حاصل از فروش داروی ضد سرطان به منطقه سیستان اختصاص داده شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است