منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۹
شناسه خبر: 191396
گروه :خبر

بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، «حداکثر سقف واگذاری سیم‌کارت فعال به مشترکان حقیقی ۱۰ عدد است» و در عمل این طور معنا می‌شود که «بدون نگرانی از قطع سیم‌کارت، داشتن تا ۴۰ سیم‌کارت برای هر مشترک موبایل مجاز است».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، طرح ساماندهی سیم کارت‌های تلفن همراه مدتی است که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شده است.

طبق اعلام کمیسیون تنظیم مقررات قرار بود در مرحله نهایی این طرح، خطوط افرادی که بیش از 10 سیم‌کارت به نام آنها ثبت شده است، در صورت عدم تعیین تکلیف و انتخاب از سوی دارنده سیم کارت، قطع شود.

وزارت ارتباطات اعلام کرد: مشترکان دارای بیش از 10سیم‌کارت تا پایان خرداد ۹۴ فرصت دارند، به امور مشترکان اپراتور خود مراجعه کنند و درصورت عدم مراجعه، تمامی سیم‌کارت‌های این افراد از ابتدای تیرماه قطع می‌شود.

طبق آنچه که از سوی مسئولان و رسانه‌ها اعلام شده، بارها بر عبارت «10 سیم کارت به نام هر نفر» تاکید شده است؛ این امر بسیاری از مشترکان تلفن همراه را به اشتباه انداخته است و اکنون تصور اغلب مشترکان این است که حداکثر 10 سیم‌کارت باید به نام آنها ثبت شده باشد.

در این رابطه برخی مشترکان اعلام می‌کنند که سیم‌کارت‌هایی را از 3 اپراتور در اختیار دارند که برخی از آنها بی‌استفاده مانده، یا به دلیل ارز کم سیم‌کارتی را برای استفاده به شخص دیگری داده‌اند، یا نگران سوء استفاده از مدارک‌شان در ثبت نام سیم‌کارت هستند و در مجموع از قطع ناگهانی سیم کارتی که اکنون استفاده می‌کنند، نگران هستند.

طبق اعلام منابع رسمی، در حال حاضر 620 مشترک دائمی همراه اول و 35 هزار مشترک اعتباری همراه اول و یک هزار و 745 مشترک اعتباری ایرانسل، با بیش از 10 سیم‌کارت شناسایی شده‌اند.

به ویژه اینکه اپراتورهای تلفن همراه نیز پاسخی برای نگرانی مشترکان از این بابت ندارند، زیرا اگر مشترکی برای اطلاع از تعداد سیم‌کارت‌های ثبت شده به نامش با مرکز تماس اپراتورها تماس بگیرد، اپراتورها نمی‌توانند به او کمک کنند. اپراتورها می‌گویند مشترکان باید با مراجعه حضوری و پس از احراز هویت از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نامشان به ثبت رسیده اطلاع یابند.

در پیگیری فارس، اپراتورهای تلفن همراه اعلام کردند که از آنجا که به پایگاه داده اپراتورهای دیگر دسترسی ندارند، در نتیجه از تعداد سیم کارت‌هایی که در شبکه آنها به نام یک فرد به ثبت رسیده نیز اطلاعی ندارند؛ بنابراین ملاک عمل این است که هر مشترک در شبکه هر یک از اپراتورها بیش از 10 سیم کارت نداشته باشد.

اکنون با احتساب 3 اپراتور سراسری و اپراتور نیمه خاموش تالیا هر مشترک تلفن‌همراه می‌تواند 40 سیم‌کارت داشته باشد؛ با این شرایط به نظر نمی‌رسد مشترکان عادی از هر اپراتور بیش از 10 سیم‌کارت داشته باشند و در نتیجه لازم نیست نگران این موضوع باشند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان