منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
شناسه خبر: 304425
گروه :خبر
13940928000578_PhotoA

دادگاه قانون اساسی پاریس اعضای شبکه تکفیری اعزام نیرو به سوریه را به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادگاه قانون اساسی پاریس یک شبکه تکفیری اعزام نیرو به سوریه برای پیوستن به گروه‌های تروریستی را به 10 سال زندان محکوم کرد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، این مجازات که بالاترین مجازات پیش‌بینی شده برای مشارکت در فعالیت‌های یک گروه تروریستی است، علیه 5 مردی که در حال حاضر در سوریه هستند و البته یکی از آنها احتمالا کشته شده است، اعمال شد.

بر اساس این گزارش، بسیاری از نشست‌ها و جلسات این شبکه تکفیری تحت اداره «مراد فارس» و «عمر دیابی» دو نفر از استخدام‌کنندگان برجسته نیرو برای اعزام به مناطق جنگی برگزار می‌شود.

طبق اطلاعات و آمار موجود تا پایان سال 2015 میلادی، حدود 1800 فرانسوی درگیر شبکه‌های تکفیری هستند که 600 نفر از آنها در سوریه و عراق حضور دارند و 250 نفر از آنها پس از عزیمت به این کشورها به فرانسه بازگشته‌اند.

فرانسه که همواره از حامیان تروریست‌های تکفیری بوده، هم‌اکنون با پدیده تروریسم تکفیری مواجه شده است.

بنابر اعلام دولت فرانسه، پدیده گسترش تمایل فرانسویان برای پیوستن به گروه‌های تکفیری طی ماه‌های گذشته به طور قابل توجهی افزایش داشته است و کشورهای غربی که خود تا پیش از این اقدام به تسلیح عناصر این گروه‌های تروریستی می‌کردند، هم‌اکنون از بیم بازگشت آنها به کشورهای متبوع خود و انجام اقدامات تروریستی، تدابیر ویژه‌ای را برای ممانعت آنها از ورود به کشورهایشان اتخاذ کرده‌اند.

به گفته کمیسر قضائی اتحادیه اروپا،تاکنون 5 تا 6 هزار اروپایی به گروه‌های تکفیری در سوریه که مشغول مبارزه با دولت بشار اسد هستند، پیوسته‌اند که بیش از 1500 نفر از این افراد را فرانسویان تشکیل می‌دهند.

کشورهایی نظیر فرانسه، بلژیک، هلند، دانمارک یا انگلیس بیشترین شمار نیروهای اروپایی عضو گروه‌های تکفیری را دارند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است