منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۶
شناسه خبر: 253260
گروه :خبر
13940921000191_PhotoA

دادگاه تجدیدنظر، ادعای اشرفی‌اصفهانی، رئیس هیأت تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری را درباره تخلف رسایی رد کرد و حکم به تبرئه نماینده مردم تهران داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس اول کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی مطلبی را با عنوان «دادگاه تجدیدنظر ادعای اشرفی‌اصفهانی رئیس هیأت تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری درباره تخلف رسایی را رد کرد» در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

متن این مطلب به شرح ذیل است:

دادگاه تجدیدنظر ادعای اشرفی‌اصفهانی رئیس هیأت تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری درباره تخلف رسایی را رد کرد و حکم به تبرئه نماینده مردم تهران داد.

دادگاه شکایت رسایی از اشرفی‌اصفهانی به دلیل افترا و نشر اکاذیب توسط وی به زودی برگزار می‌شود.

به دنبال صدور یک رأی غیرکارشناسی و کاملاً با اغراض سیاسی برای محکومیت 5 سال انفصال از خدمت رسایی توسط هیأت تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری و صدور حکم تبرئه و منع تعقیب برای رسایی، هیأت تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری که تلاش‌های خود را بی‌ثمر می‌دید، نسبت به رأی صادره اعتراض کرد اما مجدداً در دادگاه تجدیدنظر، رأی برائت صادره تأیید و شکایت ناوارد دانسته شد.

اشرفی‌اصفهانی از آذرماه سال گذشته طی چند مصاحبه با سایت خبرآنلاین و روزنامه‌های شرق و اعتماد و …، ادعا کرده بود که رأی صادره توسط هیأت تخلفات نهاد ریاست‌جمهوری برای موضوعی که مربوط به دوره مدیریت رسایی در ارشاد قم (10 سال قبل) است، رسایی را که منتقد دولت است، ردّ صلاحیت خواهد کرد.

لازم به ذکر است که علاوه بر صدور این رأی، حمید رسایی با شکایت دیوان عدالت اداری و ارائه مستندات حکم صادره را نقض کرده بود. رسایی همچنین در بهمن ماه سال قبل اعلام کرده بود که ترکیب فعلی هیأت تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری در دولت یازدهم به دلیل عدم رعایت ضوابط قانونی، غیرقانونی است و کلیه احکام صادره آن طی 2 سال گذشته باطل است.

به دنبال این ادعای رسایی، سازمان بازرسی به بررسی موضوع پرداخت و نهایتاً ماه گذشته به صورت رسمی طی نامه‌ شماره 134981 به تاریخ 14/ مهر/ 94 به نوبخت رئیس هیأت عالی تخلفات اداری اعلام شد که اعضای هیأت تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری از جمله اشرفی‌اصفهانی، بدون رعایت بند 3 این قانون منصوب شده‌اند و ضمن لزوم تجدیدنظر در این انتصاب، همه احکام صادره آ‌نها غیرقانونی است.

در همین راستا حمید رسایی به دلیل نشر اکاذیب، توهین و افترا توسط اشرفی‌اصفهانی از وی شکایت کرد. به دنبال این خبر، اشرفی‌اصفهانی در نمایشگاه مطبوعات طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایرنا ادعا کرده بود : «اینکه رسایی بخواهد شکایت کند مسئله خنده‌داری است. ما علیه آقای رسایی شکایت کرده‌ایم و با جدیت آن را دنبال و پیگیری خواهیم کرد و در زمان مناسب پاسخ این اقدامات را نیز خواهیم داد. به وقت لازم معلوم می‌شود که این پرونده و ابعاد آن دامن چه کسانی را خواهد گرفت.» حالا دادگاه تجدیدنظر ادعای هیأت تخلفات اداری نهاد ریاست‌جمهوری را رد و رسایی را تبرئه کرده است اما پای اشرفی‌اصفهانی بابت ادعاهای کذب و افتراهایی که به نماینده تهران زده، گیر است. دادگاه محاکمه اشرفی‌‌اصفهانی بزودی برگزار می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند