منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۰
شناسه خبر: 187185
گروه :خبر
13931206000570_PhotoA

دادگاه بحرین در پنجمین جلسه محاکمه دبیر کل جمعیت الوفاق، به تداوم بازداشت موقت وی تا 16 ژوئن (26 خرداد) رأی داد و جلسه بعدی را موعد صدور حکم وی اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دادگاهی در منامه چهارشنبه (امروز) در  پنجمین جلسه محاکمه شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق، به تداوم بازداشت تا 16 ژوئن (26 خرداد)، رأی داد و موعد بعدی را زمان صدور حکم دادگاه اعلام کرد.

«عبدالله الشملاوی» وکیل مدافع شیخ سلمان در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: جلسه محاکمه شیخ سلمان صبح امروز به پایان رسید و بدون اینکه بتوانیم دفاعیات خود را بیان کنیم، برای صدور حکم تا تاریخ 16/6/2015 به تعویق افتاد.

قرار بود در این جلسه،‌ تیم وکلای مدافع شیخ سلمان، دفاعیات خود در این پرونده را بیان کننده که قاضی دادگاه اجازه چنین کاری را به آنها نداد.

پنجمین جلسه محاکمه شیخ سلمان صبح امروز همانند جلسات سابق به ریاست قاضی «علی بن خلیفه الظهرانی» فرزند رئیس سابق پارلمان بحرین تشکیل شد.

به گزارش وبگاه خبری «مرآه البحرین»، پنجمین جلسه محاکمه شیخ علی سلمان 30 دقیقه بیشتر به طول نکشید که در ابتدا دادستانی کل بحرین خواستار صدور شدیدترین مجازات برای متهم شد.

شیخ سلمان در جلسه امروز بلافاصله بعد از دادستان بحرین، به دفاع از خود پرداخت که قاضی الظهرانی صدایش را بلند کرده و خطاب به سلمان گفت «بدون بیان قضایای تاریخی و بدون مقدمه سراغ موضوع اصلی برو». شیخ سلمان در جواب قاضی گفت: من در این موضوع متهم هستم.. دادگاه نمی‌خواهد حرف‌هایم را بشنود.

بر اساس این گزارش، قاضی دادگاه از پاسخ دبیر کل جمعیت الوفاق عصبانی شده و تصمیم گرفت برای قرائت حکم، جلسه دادگاه تا 26 خرداد به تعویق بیفتد. این در حالی است که وکلای مدافع از متهم اجازه بیان دفاعیات خود را پیدا نکردند.

شیخ علی سلمان هفتم دی ماه گذشته توسط وزارت کشور بازداشت و به منظور بازجویی به دادستانی کل انتقال داده شد.

پس از تکمیل روند بازجویی، تا کنون چهار جلسه محاکمه برگزار شده و هر بار قاضی به ادامه حبس موقت وی رأی داده است. جلسه امروز دادگاه منامه پنجمین جلسه محاکمه دبیر کل جمعیت الوفاق به شمار می‌رود که با اعتراضات فراگیر مردمی روبرو شده است.

مردم بحرین طی چند ماه گذشته همه روزه در مناطق مختلف این کشور تطاهرات کرده و آزادی فوری شیخ سلمان و سایر فعالان سیاسی و حقوق بشری از زندان را خواستار شده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است