منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۵
شناسه خبر: 285158
گروه :خبر
IMG_0675

کاندید حوزه مرکزی استان اظهار کرد: در برجام داده ها از ستاده ها بیشتر است و رابطه با آمریکا برای کشور ایران منفعتی ندارد.

یه گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از راه دانا؛ مهدی شهامتی کاندید حوزه مرکزی استان هرمزگان کاندید حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در نشست پاتوق فکری مطالبه گری انتخابات با اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هرمزگان با بیان اینکه وکیل مردم شدن کاری بزرگ و سخت است، گفت: با توجه به وضعیت استان، مشکلات ، توانایی و ظرفیت های موجود احساس تکلیف کردم و پا به این عرصه گذاشتم.

 

وی با بیان اینکه مهمترین کار نمایندگان مجلس قانون گذاری و نظارت بر قانون است، اظهار کرد: اگر وارد مجلس شدم تمام انرژی، وقت، علم و هر آنچه را که در توان دارم صرف این کار خواهم کرد اما کار اجرایی در حیطه وظایف من نیست.

 

کاندید حوزه مرکزی استان در ادامه به این سوال  که آیا استان هرمزگان ثروتمند است یا محروم، پاسخ داد: این سوالی است که در طول ۳۷ از عمر انقلاب هنوز کسی  نتوانسته است پاسخ آن را بیان کند.

 

شهامتی در پاسخ به اولین سوالی که یکی از کارهای اجرایی خود را ترویج بانکداری اسلامی می دانیداگر قبول دارید که سیستم بانکداری کشور ربا است تاکنون چه کارهایی جهت اسلامی کردن آن انجام داده اید، تصریح کرد: سیستم  بانکداری ما با مشکلات خاص خود متوجه است اما چه کسی آن ها را مصوب کرده است و من که فرد اجرایی بودم مجبور به انجام آن چیزی هستم که به عتوان طرحی که مصوب شده است آن را اجرا می کنم اماپس از ورود به مجلس جهت پیگیری این موضوع تلاش خواهم کرد.

 

این کاندید مجلس در سوال دیگری مبنی بر برنامه های خود جهت رفع اشتغال جوانان پاسخ داد:  استان هرمزگان ظرفیت های زیادی دارد که با شناسایی آن ها و رائه آنها در قالب طرح باید این موضوع را پیگیری کرد.

 

یکی از برنامه های این کاندید تحت عنوان پیگیری جدی در راستای جذب درصدی از درآمدهای منابع استان جهت توسعه و عمران  که در سالهای اخیر مورد قبول واقع نشده است، و در راستای پیگیری موضوع مطرح شده چه برنامه عملی و عینی دارید و اینکه به پیشرفت و عدالت یا توسعه اعتقاد دارید، اظهار کرد: اگر بتوانیم درصدی از درآمد را برای توسعه استان جذب کنیم عدالتی برقرار می شود که عموم مردم می توانند از آن استفاده کنند.

 

وی با اشاره به وجود فساد اداری و رانت در استان گفت: فساد اداری در کل کشور وجود دارد و فقط مختص این استان نیست اما پیگیری فساد اداری به عهده قوه قضاییه می باشد و نمایندگان مجلس صرفا با انعکاس فضا و نظارت بر قانون به رفع این مشکل کمک کنند.

 

کاندید حوزه مرکزی استان هرمزگان مهترین دلیل مشکلات فرهنگی استان را مرزی بودن و همسایگی با کشورهای حاشیه خلیج فارس و مشاغل کاذب در استان دانست و افزود:تغییر دادن  رفتار و فرهنگ کار سختی است و با صرف حرف زدن اقداماتی صورت نمی گیرد لذا باید  ریشه ای کار کرد  اگر بتوانیم مشکل سامان دهی کسب و کار و مشاغل کاذب را رفع کنیم به این مهم کمک کردیم.

 

شهامتی در پاسخ به برنامه عینی و عملی خود برای ثمر نشستن اصل ۸ قانون اساسی و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر شرایط مهم خود را دارد و در حوزه تخصصی علمای دین است.

 

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی از دغدغه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است ،گفت: اقتصاد مقاومتی بحث اعتقادی است و با توجه به منابع موحود در استان از آنان بهره برداری کرد که تنها به وسیله نمایندگان این امر مهم نمی شود بلکه باید تمام قوا برای محقق شدن این امر وارد عرصه شوند.

 

این کاندید مجلس درخصوص تفاوت اقتصاد مقاومتی و ریاضتی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت کشیدن و در سختی و مشقت قرار دادن مردم با توجه به منابع موجود نیست بلکه باید از این منابع در راستای فرهنگ اسلامی خود استفاده شود.

 

وی حوادث بعد از انتخابات ۸۸ را قطعا فتنه دانست و بر اساس صراط مستقیم انقلاب نظرات خود را در مورد اشخاص زیر اینگونه بیان کرد:

 

هاشمی رفسنجانی: انسانی خدمتگزار برای این نظام بوده است و در حال حاضر نیز بیشتر و بهتر می تواند به نظام کمک کند و در سال ۸۸ مواضع خودد را بهتر می توانست بیان کند و تاثیر گذارتر باشد.

خاتمی: انسانی بزرگوار بودند که خدماتی را انجام دادند اما  می توانست  با ورود در برخی از حوزه ها مانع بروز مشکلات شود و مواضع خود را بهتر مدیریت کند.

احمدی نژاد: بسیاری از کارهای وی خوب بود اما برخی از تصمیمات وی مورد تایید مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) نبود.

 

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که نظر شما در مورد جمله مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که فرمودند خاتمی یاغی بر انقلاب اسلامی و باقی بر فتنه بود چیست، گفت: قطعا نظر مقام معظم رهبری مورد قبول همه افراد است.

شهامتی نظر خود در مورد کلید واژه های ذیل را بصورت مختصر اینگونه بیان کرد:

مذاکره با آمریکا: باید ببینیم که از مذاکره چه چیزی را به دست و چه جیزهایی را از دست خواهیم داد اما دیدگاهی موافق با دیدگاه مقام معظم رهبری دارد و اینکه آمریکا منفعتی برای ما ندارد.

جشنواره فیلم عمار: در حوزه سینما و هنر زیاد علاقه ندارم اما هر اثری که به ارزش های انقلاب اهمیت دهد قطعا خوب است.

استحکام ساخت درونی نظام: همه باید تلاش کنیم.

برجام: داده هایی که دادیم بیشتر بود تا منافعی که به دست آوردیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است