منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۷
شناسه خبر: 206363
گروه :خبر
image321997

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا همزمان با ورود موگرینی و فابیوس به تهران، سیاست جدیدی را به دست گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، وزیر خارجه آمریکا “جان کری” روز سه شنبه 6 مرداد درباره توافق هسته‌ای با ایران در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شد و در این جلسه توضیحاتی پیرامون توافق هسته ای ایران داد.

در این جلسه که وزیران خارجه، خزانه‌داری و انرژی آمریکا در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این کشور حاضر شدند تا به پرسش‌های این کمیته در باره توافق هسته‌ای ایران پاسخ دهند، جان کری موضع جدیدی گرفت.

در این سخنرانی که با ورود وزیر امور خارجه فرانسه “لوران فابیوس” و مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا “فدریکا موگرینی” همزمان شده بود، جان کری تاکید کرد که محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای برنامه‌های اتمی ایران، نه ده ساله، نه ۱۵ یا ۲۰ساله است بلکه همیشگی هستند.

به نوشته روزنامه “فارن پالسی” جان کری سرسخت ترین مخالف توافق هسته ای ایران را سپاه پاسداران خواند و افزوده است که تحریم‌ها علیه سپاه همچنان برقرار خواهند بود.

این در حالی است که فرماندهان سپاه به طور مکرر از تیم هسته ای و مذاکرات هسته ای حمایت کرده اند و پیام های تبریکی را نیز در این مورد مورد انتشار قرار داده اند.

اما حالا اینکه وزیر امور خارجه آمریکا بعد از توافق هسته ای ایران همزمان با ورود وزیر امور خارجه فرانسه “لوران فابیوس” و مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا “فدریکا موگرینی” به تهران، چنین سخنرانی می کند کمی جای تامل دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است