منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
شناسه خبر: 225497
گروه :خبر
image414751

حوادثی که امسال برای حجاج بیت الله الحرام در مکان مقدس مکه – که خداوند آن را امن قرار داده – روی داد، بخصوص فاجعه اخیر در منا، به قدری دردناک است که رهبر معظم انقلاب در اقدامی بی‌سابقه سه روز برای آن اعلام عزای عمومی کردند، اما در کنار لزوم بررسی ابعادی که تاکنون از سوی صاحب نظران به آن پرداخته شده است از یک بعد مهم این قضیه که همانا خیر و برکت مستور در این دست قضایاست نباید غافل شد

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حوادثی که امسال برای حجاج بیت الله الحرام در مکان مقدس مکه – که خداوند آن را امن قرار داده – روی داد، بخصوص فاجعه اخیر در منا، به قدری دردناک است که رهبر معظم انقلاب در اقدامی بی‌سابقه سه روز برای آن اعلام عزای عمومی کردند، اما در کنار لزوم بررسی ابعادی که تاکنون از سوی صاحب نظران به آن پرداخته شده است از یک بعد مهم این قضیه که همانا خیر و برکت مستور در این دست قضایاست نباید غافل شد.

 

احتمالا برای برخی این شبهه پیش می‌آید که چگونه می‌شود فاجعه‌ای به این سنگینی را با خیر و برکت جمع کرد. پاسخ به این سوال محور یادداشت پیش روست.
ابتدا برای روشن شدن بحث به دو مثال اشاره می‌شود:
بمب‌گذاری در حزب جمهوری اسلامی و شهادت شهید بهشتی و جمعی از یارانش در سال 60 واقعه‌ای بسیار تلخ و تاسف‌برانگیر بود اما در کنار آن آثار مثبت زیادی در آن دوران از انقلاب برای ملت ایران به همراه داشت. در آن برهه در تاریخ انقلاب، عناصر ضدانقلاب برای انحراف و متزلزل کردن انقلاب ملت ایران شهید بهشتی را آماج تهمت‌های ناروا قرار داده بودند و این تخریب شخصیت برجسته و فرهیخته یکی از عناصر بلند پایه کشور، موجب نگرانی حضرت امام(ره) شده بود. اما این بمب‌گذاری بسان آبی بود که بر روی آتش فتنه ریخته شد و مردم پی به ماهیت و دسیسه‌های دشمنان نظام بردند.
حضرت امام چند روز بعد از این واقعه فرمودند: «شما دیدید که صبح آن روزی که مرحوم آقای بهشتی و آن هفتاد نفر مظلوم در آنجا، آنطور به وضع فجیع شهید شدند، مردم فرق کردند؛ یکدفعه تمام صحبتها برگشت.
آنهایی که فریاد [می‌زدند،] همانهایی که بهشان تزریق کرده بودند که این آدم چطور و کذا و کذاست و آنطور برای ایشان شعار به ضد ایشان می‌دادند، یکدفعه شعارها برگشت و به نفع ایشان شد؛ یعنی، به نفع اسلام شد»
شهادت استاد مطهری نیز از وقایعی است که به روشن شدن موضوع بحث این نوشتار کمک می‌کند. مردم شخصیتی را از دست داده بودند که امام وی را حاصل عمر خویش نامیدند و تمام آثار ایشان را مطالعه و تایید کرده بودند. اما ایشان شهادت امثال استاد مطهری را باعث تایید دین دانستند و در پیامی که به این مناسبت صادر کردند فرمودند: «در حدیث است که‌ لَایَزَالُ یُؤیَّدُ هَذَا الدِّینُ بِالرَجُلِ الفاجر با مردهای فاجر – به اراده خدا – این دین ما تأیید می‌شود… ظالم با اعمال ظالمانه خودش دین عدل را تأیید می‌کند؛ و لایزال اینطور بوده است. فرعون با فرعونیت و طغیانش دین موسی را تأیید می‌کند، و ابوسفیان با طغیان، دین رسول اکرم را تأیید می‌کند …»
بنا بر استدلالی که در دو مثال فوق وجود دارد در فجایع مکه مخصوصا کشتار در منا، آثار و برکاتی نهفته است که مطمئنا به مرور زمان بیشتر و بیشتر آشکار می شود که به چند مورد آن اشاره می‌شود:
اول اینکه عربستان به عنوان متحد پر و پا قرص آمریکا و اسرائیل با این اقداماتی که در حج امسال انجام داد و صحبت‌های شاهدان عینی نیز جای هیچ شبهه و شکی در تعمدی بودن آن باقی نگذاشته است به دست خود پرده از دروغ پراکنی‌های رسانه‌های استکباری که سعی در سیاه‌نمایی علیه ایران و خود را ناجی مظلومان جهان نشان دادن دارند، برداشت. به عبارت دیگر این کشتار ناجوانمردانه از طرفی صدور انقلاب اسلامی مردم ایران را تسهیل کرد و از طرفی دیگر سکوت دولتمردان آمریکایی نسبت به این فجایع تمام سیاه‌نمایی‌های مقامات آمریکا درباره حقوق بشر در ایران را زیر سوال برد.
دوم اینکه ملت ایران از این پس وجود امنیت در داخل کشورمان را خیلی بیشتر از قبل قدر خواهند دانست. این موضوع در صحبت‌های برخی از حجاج ایرانی در فرودگاه نیز مطرح شد و همه دیدیم و شنیدیم که یکی از حاجیان امسال گفت یک مشت خاک ایران را با تمام دنیا عوض نمی‌کنم و دیگری گفت هیچ جا ایران نمی‌شود.
مورد آخر اینکه هم نمایندگان مجلس از این پس با دقت بیشتری برجام را بررسی می‌کنند و هم پشتوانه مردمی مصوبه مجلس در این زمینه محکم‌تر خواهد بود؛ چرا که تمام حساسیت‌هایی که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نسبت به این موضوع داشتند و مطرح می‌کردند که نمی‌شود به طرف مقابل در اجرای متقابل تهعدات فیمابین اطمینانی داشت اکنون رنگ واقعیت به خود گرفته است. به عبارت دیگر همه اکنون نیک دانسته‌اند که دشمنان این انقلاب و مردم مسلمان ایران که حتی حاضر شدند نفت را ارزان‌تر بفروشند تا مردم ایران را به زانو در بیاورند خیلی کینه‌ای‌تر و بی‌رحم‌تر از آنند که بشود به آنان اطمینان کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند