منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
شناسه خبر: 231385
گروه :خبر
IMG_1349
 

در پی تجمع اعتراض آمیزمعلولین درهرمزگان؛

خیابان آیت الله غفاری مسدود شد/ سکوت رسانه ای در قبال مرگ ۲ معلول

صبح امروز جمعی از معلولین استان هرمزگان با انتقاد از سیاست های مدیران دولتی در مقابل سازمان بهزیستی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز، این تجمع از ساعات اولیه صبح امروز چهارشنبه در مقابل سازمان بهزیستی استان هرمزگان آغاز شد.

 

 

فرشید معنائی مدیر عامل انجمن ضایعات نخاعی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز می گوید : حتی ابتدایی ترین نیازهای جامعه معلولین تامین نشده است و مدیران دولتی این سازمان پروازی هستند و توجهی به این قشر ندارند و در حال حاضر 198 نفر معلول در بندرعباس در انجمن ضایعات نخاعی عضو هستند که تعداد این جمعیت در کل استان هرمزگان به 370 می رسد.

 

 

وی می گوید : با این که سازمان بهزیستی در کل کشور مکلف به پرداخت یارانه و پرداخت هزینه های درمانی معلولین است ، سازمان بهزیستی استان هرمزگان حدود چهار سال است که یارانه این قشر را پرداخت نکرده و همین موضوع باعث مرگ دو نفر از این جمعیت در 2 روز گذشته شده است.

 

 

علیرضا مشهدی محمد و غلام دیو دار دو تن از معلولینی هستند که در دو روز گذشته به علت بی مهری های سازمان بهزیستی و نداشتن هزینه های درمانی به خاطر زخم بستر جان خود را از دست داده اند .

 

 

مدیر عامل انجمن ضایعات نخاعی استان هرمزگان می گوید : مدیران دولتی این سازمان پروازی هستند و با گذشت چند سال از مدیریت آنها نه تنها فکری به حال اشتغال این قشر کار آفرین نشده اند بلکه بی کفایتی های انها جان معلولین را به خطر انداخته است.

 
معنائی با بیان اینکه هزینه های درمانی را با فعالیت در کارگاه حرفه آمیزی تولیدی تامین می کنیم افزود : مشکل رفت و امدهای شهری ، هزینه های بهداشتی و درمانی و یارانه که حق مسلم هر معلولی است در چهار سال گذشته پرداخت نشده و ما این اعتراض را تا اجرایی شدن خواسته هایمان ادامه می دهیم.

 

 

با تجمع معلولین در مقابل سازمان بهزیستی خیابان اصلی آیت الله غفاری در بندرعباس به طور کامل مسدود شده است و با اینکه مسئولین این سازمان در اتاق هایشان قرار دارند توجهی به حرفهای این قشر نمی کند و حاضر به رسیدگی این مشکلات نیستند و نزدیک به دوسال است که جلسات و نامه نگاری های زیاد معلولین با مسئولین امر هیچ خروجی نداشته است.

 

 

زهرا محمد حسینی از دیگر کارمندان انجمن ضایعات نخاعی می گوید : حدود یک سال است که قسط های خانه مسکن مهر را پرداخت می کنم و هنوز این خانه را دریافت نکرد ه ام و این مسئله به خاطر پرداخت نکردن پول بهزیستی است و مستاجر می باشم و این سازمان در استان هرمزگان عملا اقدامی در راستای حمایت از ما انجام نداده است.

 

 

با تجمع 3 ساعته معلولین در مقابل این سازمان و مسدود شدن خیابان آیت الله غفاری با حضور مامورین انتظامی و حضور نماینده معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان این تجمع خاتمه یافت و قرار بر پیگیری های این موضوع از استانداری هرمزگان شد.

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است