منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶
شناسه خبر: 368676
گروه :خبر
wpid-25668_311

ائمه جمعه استان هرمزگان اظهار کردند: ذره‌ای به آمریکایی ها خوش‌بین نیستیم چون تأسیس جاسوس خانه اروپا نمودی از برجام 2 می باشد بنابراین افزایش بصیرت سیاسی رمز رسیدن به توسعه و اقتدار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر اینکه خوی استکباری و بدعهدی آمریکا همچنان باقی است، اظهار کردند: ذره‌ای به آمریکایی ها خوش‌بین نیستیم  چون تأسیس جاسوس خانه اروپا نمودی از برجام 2 می باشد بنابراین افزایش بصیرت سیاسی رمز رسیدن به توسعه و اقتدار است

 

وصیت نامه امام خمینی(ره) شاخص انقلابی ماندن است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با اشاره به اینکه پیامبر گرامی، دختر ایشان، اصحاب، خلفا و همسر پیامبر به زیارت شهدا می رفتند، گفت:  درحال حاضر در شبکه های مجازی به زیارت حمله می کنند باید از آنها پرسید  حرف حسابتان چیست چون اطلاعی نداریم بلد نیستم جواب حمله های آنها را دهیم و سکوت می کنیم پس باید یاد گرفت و جواب آنان را داد.

وی افزود: اکثر کتبی که از گذشته به دست ما رسیده است به قلم علمای اهل سنت می باشد که زیارت شهدا بخوبی در آنها بیان شده  و از اسناد تاریخی ما هستند.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه نماز جمعه محل بالابردن بصیرت دینی و بصیرت سیاسی است، اظهار کرد: ابتدا باید بصیرت دینی را افزایش داد چون اگر دین نباشد سیاست یعنی چه، انقلاب بدون دین معنا ندارد اول دین  بعد سیاست باشد و  سنگر نماز جمعه باید سنگر بالابردن فکر مردم باشد.

نعیم آبادی تصریح کرد: نمازجمعه سربازخانه امام صادق(ع) است بنابراین باید یاد بگیرید سپس با دشمن بجنگید و آن را شکست دهید و بازگردید و نماز جمعه را به این عنوان ببینید و از نماز جمعه بصیرت دینی و اندیشه های دینی را بخواهید اگر اندیشه های دینی را بخاطر بسپارید کسی جرات نمی کند در استان حرفهای بیهوده را به زبان بیاورد و دست درازی کند.

وی افزود: جوانان چشم خود را باز کنند چون داعش خودشان اعتراف کردند که دست نشانده و سامان داده شده  آمریکا هستیم فرزندان کلینتون رها کنید که با تحریک خانم فاسقه ای بنام کلینتون جان انسانها و جان خود را به خطر انداخته اید بدانید که مهمان نمرود و فرعون در جهنم هستید.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با توصیه به تقوای فکری بیان کرد: نسبت به دیگران بداندیشی نکیند تقوای زمینی و غیبت دیگران نکنید و دینمان را به باد ندهیم و به جستجو نکردن زمینه های گسیخته شده جامعه را فراهم نکنیم سفارش می کنم تجسس حرام است در دین ما جستجو گری در اعنال شخصی  افراد حرام است و در قرآن بصورن صریح بیان شده است.

نعیم آبادی با اشاره به سفارش اخیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر خواندن وصیت نامه امام(ره) گفت: انقلابی بودن، انقلابی ماندن، مسلمان انقلابی و روحانی انقلابی و همچنین دلهره امام در این وصیت نامه مشخص شده است و مصصم شویم  و آن را بدون پیش داوری بخوانیم چون با خواندن این وصیت نامه همه اختلافات و دعواها حل می شود.

وی افزود: آنچه برای انقلابی بودن و انقلابی ماندن ما در این وصیت نامه مبارک بیان شده است پس همه این سقارش امام(ره) که به وسیله رهبر عزیزمان جایگاه آن بیشتر بیان شد را مورد غفلت قرار ندهیم.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به اربعین سالار شهیدان گفت: یکی از مواقعی که زیارت سالار شهیدان مستحب می باشد روز اربعین است البته همیشه مستحب است اما در روز اربعین در اوج است امام حسین(ع) پس از شهادتشان همچنان تکلیف خود را انجام دادند و سرشان پس از شهادت رسیدن ایشان هشت بار سخن گفتند که پشتوانه ایبرای حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بود.

نعیم آبادی خاطرنشان کرد: با توجه اینکه در روز اربعین قبر مبارک امام حسین(ع) را باز کردند و سر ایشان را در کنار بدنشان قرار دادند بنابراین در این روز امام حسین(ع) سه مهمان که عبارت بودند از سر ایشان، حضرت زینب(س)  و جابربن عبدالله انصاری را داشتند.

 

 

تأسیس جاسوس خانه اروپا نمودی از برجام 2 است

 

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه شهرستان در خطبه های این هفته نماز جمعه پارسیان با دعوت مردم به تقوای الهی و با اشاره به حدیثی از حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله گفت:آنهایی که آخرت را از دست دادند در دنیا سرمایه گذاری می کنند در حالی که باید در پیشگاه خدا حاضر شوند و پاسخ گو باشند.
میرزایی با اشاره به مراسم اربعین حسینی ،آن را نوعی عکس العمل جهان اسلام به توطئه‌ها و فتنه هایی است که دشمنان اسلام آنها را برنامه ریزی و آتش آن را روز به روز شعله ور تر می کنند لذا این حضور میلیونی مردم،موجب هراس آنها شده است.

وی اهمیت زیارت کربلا را از حضور در مناسک حج بالاتر دانست و تأکید کرد:ظاهر مراسم حج در باطن زیارت کربلا نهفته است.

خطیب نمازجمعه پارسیان هدف زائران اربعین حسینی را تجدید عهد با حسین زمان دانست که هیچ گاه با یزید و یزیدیان زمان سازش نکرده و بر ظلم آنان سکوت نخواهد کرد.

میرزایی در ادامه یادآور شد که کاروان اربعین به معنای آن است که راه حسین سرمشق انسانهای آزاده و شرافتمند خواهد ماند.

وی از آماده نبودن مرز مهران و سرگردانی هزاران زائر در طی بسته شدن آن انتقاد و گفت:چه طور برای سفر برخی برای خوشگذرانی ویزای آن کشورها برداشته شده اما برای سفر زیارتی در کشور عراق هنوز به نتیجه ای برای برداشتن ویزا نرسیدیم.

امام جمعه شهرستان با اشاره به دیدار مردم اصفهان با مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر حفظ سرمایه حرکت اربعین گفت:دولت برای رفع مشکلات مردم در اربعین بیشتر تلاش کند.
میرزایی با اشاره به فروپاشی نظام لیبرال دموکراسی آمریکا که شیفتگانی در داخل دارد و با اشاره به کلام مقام معظم رهبری که فرمودند:ما هیچ قضاوتی درباره انتخابات آمریکا نداریم زیرا آمریکا همان آمریکا است و هیچ خیری به ایران نرسانده و شر آن دائم به ایران رسیده لذا نه عزا و نه شادی می کنیم، تصریح کرد:سیاست نظام اسلامی سیاست مستقل است و مبنای آن نه شرقی و نه غربی است لذا با آمدن یک شخص سیاست نظام در مقابل استکبار عوض نمی شود.

امام جمعه شهرستان با گرامیداشت هفته بسیج گفت:امروز بسیج تنها بعد نظامی ندارد و در همه عرصه های اجتماعی ، اقتصادی فعال است و همین امر موجب خشم دشمنان انقلاب شده است.
میرزایییکی از اقدامات مهم و تاثیر گذار بسیج را ایجاد حلقه های صالحین دانست و تأکید کرد:تشکیل بسیج از برکات خداوند برای ملت عزیز ایران اسلامی است.
وی از مذاکرات در خصوص تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران انتقاد و گفت:هنوز این دفتر تاسیس نشده اعلام کردند، حکومت ایران دمکراتیک نیست و از زندانی های سیاسی حمایت می کنیم و یا عبارت های توهین آمیز، لذا نه تنها ملت ایران به این دفتر که نمودی از برجام دو است احتیاج ندارد بلکه اجازه آن را نیز نخواهد داد.
امام جمعه پارسیان حوادث نیجریه در حمله ارتش به شیعیانی که مراسم نمادین اربعین را برگزار کردند و منجر به شهادت ده ها نفر شد را محکوم و دیپلماسی فعال و انقلابی کشورهای اسلامی را دربرخورد با عاملان این حادثه خواستار شد.

میرزایی شهادت شهید خزاعی پرچمدار تفکر هیات منا الذله را به پیشگاه امام زمان تبریک و تسلیت گفت و خاطرنشان کرد:پیام شهدای مدافع حرم ، روی آوردن به روحیه جهادی،انقلابی، عاشورایی و اربعینی است که هم پاکی و صداقت دارد و هم عمل متعهدانه و راهبردی و کارآمد دارد.

وی درگذشت بانوی انقلابی خستگی ناپذیر مرحومه دباغ را تسلیت و از زحمات ایشان در قبل و بعد از انقلاب تجلیل کرد.

میرزایی با تذکر به طرح نکردن مسایل تخصصی در فضای مجازی گفت:اگر حق مطلب ادا نشود و مطلب ابتر بماند هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود.

امام جمعه شهرستان از کشف یک تن مواد مخدر توسط دریابانی شهرستان به کمک نیروهای اطلاعاتی گفت:جای نگرانی است که از زمین و دریا برای به چالش کشیدن نظام و جوانان در این حد وسیع مواد مخدر وارد می شود،لذا مردم و مخصوصا جوانان مراقب باشند.

میرزایی از میزبانی ده شهید گمنام در 6 آذرماه خبر داد و گفت:از تمام ظرفیت شهرستان برای برگزاری مراسم تشییع و شبی همراه باشهدا استفاده شود.

 

کاخ سفید برای مسلمانان کاخ سیاه است

 

حجت الاسلام حسن علیدادی، امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با تاکید و توصیه بر رعایت تقوی الهی گفت: تقوی قلعه محکم و نفوذ ناپذیری است و رعایت تقوی الهی در همه شئون زندگی موجبات خدای تبارک و تعالی را به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره فرمایشات ارزشمند و گوهر بار رهبر معظم انقلاب در جمع مردم اصفهان که برتوجه به بصیرت سیاسی و غافل نشدن از توطئه دشمن تاکید فرموده بودند افزود: کاخ سفید برای ما کاخ سیاه است و فرقی نمی کند دمکرات ها وارد این کاخ شوند یا جمهوری خواهان.

خطیب جمعه کیش ادامه داد: آنچه مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند حضور مردم در کنار مسئولان است که در سایه رهبری، رهبر معظم انقلاب و ادامه روند توسعه کشور است.

وی تاکید کرد: طبق فرمایشان رهبر معظم انقلاب ما از اینکه چه کسی به کاخ پراز تاریکی آمریکا راه پیدا می کند نه خوشحالیم نه نگران زیرا ما در همه صحنه ها آماده ایم تا در مقابل هر حرکت دشمن بایستیم.

امام جمعه کیش با تاکید بر ایستادگی و مقاومت ملت ایران و آمادگی در برابر تمامی تحرکات دشمن در منطقه تصریح کرد: ما ملتی شهید پرور ایران اسلامی با انگیزه های دینی و اسلامی و با عزمی راسخ در خدمت رهبر معظم انقلاب هستیم.

علیدادی با تبریک آغاز هفته بسیج به ملت بزرگ ایران اسلامی و رهبر معظم انقلاب و بسیجیان جان برکف افزود: بسیجی به فرموده امام راحل(ره) لشکر مخلص خداست و در دنیای امروز بسیجیان جهان اسلام باید به فکر ایجاد یک قدرت بزرگ اسلامی در جهان باشند.

وی تاکید کرد: بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه های پاک اسلامی است. بسیج یعنی سربازی مخلصانه و جان برکف در خدمت فرماندهی معظم کل قوا و رهبرمعظم انقلاب اسلامی.

امام جمعه کیش همچین با تاکید بر اهمیت حضور گسترده مردم در راهپیمایی اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین حسینی که نشان از شخصیت پرجاذبه امام حسین(ع) دارد موجب می شود هر سال میلیون ها نفر از شیفتگان اهل بیت و انسان های عاشق حول محور وجود امام حسین (ع) گرد آمده و پیاده از راه های دور و نزدیک خود را به کربلا برسانند تا بزرگترین گردهمایی عالم را در عراق، کربلا و نجف خلق کنند.

وی تاکید کرد: خلق حماسه گردهمایی بزرگ اربعین در کربلای معلی و به تصویر کشیدن حضوور بی بدیل مردم و همه این حرکت ها و پیاده روی ها زیبا و دیدنی برای این است که امام حسین(ع) با تمام وجود در راه خدا جان فدا کرد.

خطیب جمعه کیش با بیان اینکه اربعین غریب دیروز امروز به یکی از بزرگترین گردهمایی های جهان اسلام بدل شده است،  تاکید کرد: اربعین تصویر تمام نمای جان فداکردن در راه خداست.

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه سه خصلت در میان جامعه است که ظالمان را بر جامعه مسلمانان حاکم می کند، اظهار کرد: برای اینکه هر جامعه ای به این سه خصلت دچار شود نیاز است تا بستر های فرهنگی آن در جامعه آماده باشد و این بسترها در زمان اموی آماده بود تا واقعه عاشورا رقم خورد.

علیدادی با تاکید بر اینکه پیش زمینه های فرهنگی آماده ساده ترین و کم هزینه ترین راه برای دوام حکومت هاست یادآور شد: قبل از اسلام فرعون و فرعونیان با تحقیر و تهدید ابتدا مردم را استعمارسپس استثمار و در نهایت مجبور به اطاعت کردند و استبداد را بر مردم حکم کردند.

وی ادامه داد: در صدر اسلام نیز امویان با تحقیر، شکنجه و تهدید عقل و اندیشه را از مردم گرفتند و استبداد را بر آنان حاکم کردند به گونه ای که با هجوم استبداد وجدان ها زندانی شد و زبان ها محبوس و دیگر کسی در مقابل حرکت های ظالمانه آن ها هیچ اعتراضی نکرد.

علیدادی ادامه داد:  وقتی استبداد جامعه را فراگرفت طبیعی است که واقعه کربلا رخ خواهد داد.

امام جمعه کیش دنیا طلبی خواص و حاکمان جامعه اسلامی را از دیگرخصلت های سکوت در برابر ظلم در جامعه و تسلط ظالمان و جامعه اسلامی خواند و افزود: برخی خواص در مسیر رشد و ترقی گرفتار دنیا طلبی و لغزش می شوند مانند برخی انقلابیون دیروز که آنچنان جذب دنیا می شوند که در دامن دنیا می غلطند.

وی ابراز کرد: در صدر اسلام نیز برخی از صحابه در مقابل معاویه لغزیدند و حافظان بیت المال دیروز به شیفتگان بیت المال بدل شدند.

علیدادی جهالت و نا آگاهی را از دیگر علل تسلط ظالمان بر جامعه مسلمین دانست و تاکید کرد: ناآگاه یمردم در زمان بنی امیه موجب شده بود که مردم برای ریختن خون فرزند پیامبر ورسیدن به قرب الهی که حاکمان ظالم گفته بودند از یکدیگر سبقت بگیرند.

وی تصریح کرد: در جامعه اسلامی که استبداد حاکم شود، خواص به دنبال دنیا طلبی و ثروت اندوزی راه گم کنند و مردم از آگاهی کافی برخوردار نباشند طبیعی است که واقعه ای مانند کربلا رقم خواهد خورد.

پیام اربعین به جهانیان نمایش قدرت اسلام است 

حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد، امام جمعه رودان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) اظهار کرد: اقدامی انجام نده و از کاری صرف نظر نکن مگر تابلوی این راه تقوا باشد،حرکت باید براساس تقوا و اطاعت از خداوند متعال باشد.

وی در ادامه با اشاره به هفته بسیج افزود:سخن در رابطه با بسیج این شجره طیبه خیلی زیاد است ،بسیج در انقلاب رشد کرد و میوه دادو در حال حاظر با قدرتی که دارد از انقلاب اسلامی حراست می کند وامروزه بسیج و بسیجی یک فرهنگ شده است.

امام جمعه رودان تصریح کرد:همه آحاد مردم می توانند بسیجی باشند،تعریف بسیج یعنی حرکت به طرف جلو و همه ما باید در صحنه باشیم و به این فرهنگ احترام بگذاریم ودر این هفته انقلابی بودن و اقلابی ماندن را به همه تبلیغ کنیم،انشاالله که در هفته بسیج شاهد اجرای برنامه های خوب و متنوعی در سطح شهرستان خواهیم بود.

تاج زاد با اشاره به موفقیت سه دانش آموز رودانی در مسابقات محاسبات ذهنی جهان در کشور امارات بیان کرد:خوشبختانه هر سه دانش آموز راه یافته به مسابقات جهانی بعد از کسب موفقیت در مسابقات استانی و کشوری با مقام اولی و قهرمانی از بین کشورهای دنیا به کشور بازگشتند که این موفقیت را به خانواده این عزیزان و مربی آنان و جامعه آموزش و پرورش شهرستان تبریک عرض می کنیم .

وی برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی را یکی از مهمترین مراسمات دینی و مذهبی در جهان دانست و در ادامه اضافه کرد:یکی از دستاوردهای اربعین نمایش باشکوه شور و شعور مسلمانان بخصوص شیعیان است و این پیام را به غربی ها، آمریکاو اسرائیل برسانیم که مابه شما هیچ نیازی نداریم،در مراسم اربعین صف دشمن از دوست مشخص می شود.

امام جمعه رودان در پایان خاطر نشان کرد:۲۵ میلیون زائر اربعین در کربلاجمع می شود و امنیت هم به طور کامل برقرار می شود اما رژیم آل سعود خائن نتوانست امنیت ۳ میلیون از حجاج را در منا و مکه تامین نمایدو خود هم سازنده داعش و هدایت کننده آنان هستند.

 

 

پیاده‌روی اربعین میعادگاه تجدید میثاق با سیدالشهدا (ع) است

 

حجت الاسلام والمسلمین عباس کثیر، امام جمعه بندرچارک ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته تقوی را لازمه تمام کارها و رفتارها دانست و گفت : تقوی و نماز دوبال پرواز و معراج مومن است.

وی در حدیثی ازپیامبراکرم صلى الله علیه وآله وسلم در خصوص نماز اشاره کردند و افزود: پیامبر فرمودند که خداوند تبارک و تعالى برخود عهد فرموده که بنده خود را که نماز را در اول وقت بخواند دو نعمت بزرگ عطا خواهد کرد اول: آن راعذاب نخواهم کرد و دوم: بنده خودم را بدون حساب وکتاب داخل دربهشت خواهم کرد.

کثیر درباره این دو نعمت تصریح کرد: انسان به غیر از خلاصی از عذاب خداوند که کوهها توان و تحمل آن راندارند‘و داخل شدن در بهشت برین و جاودان آنهم بدون حساب وکتاب چه چیزدیگری میخواهد.این به معنای رستگاری و فوز است که بواسطه نمازاول وقت بدست می آید.

إمام جمعه بندرچارک درادامه عنوان کرد: نقطه مقابل حدیث اول که رستگاری و سعادت درنماز اول وقت بود‘شقاوت و داخل شدن در جهنم و محروم شدن ازشفاعت پیامبر صلىالله علیه وآله وسلم و اهل بیت است که حاصل سبک شمردن نماز و اهمیت ندادن به آن است.که پیامبر در حدیثی می فرمایید ازمن نیست کسی که نماز خود را سبک بشمارد و به خدا قسم بر من در حوض وارد نمی شود.

خطیب جمعه بندرچارک ددرادامه به چند مورد از مناسبت ها اشاره کرد و باب انتخابات رئیس جمهورآمریکا گفت: همانگونه که رهبر عزیز ما گفتند هرکسی که رئیس جمهورشد‘چه درگذشته وچه حال جز شرنداشته و نخواهند داشت و ما همیشه آماده هراحتمالی و اتفاقی هستیم.

وی گفت: حضرت امام خامنه ای افزودند: مسؤلین ما باید به ظرفیتهای داخلی و اقتصادمقاومتی بیشتر توجه داشته باشند و از نعمتهای داخل استفاده کامل ببرند و شعار ما میتوانیم را فراموش نکنند.

کثیر در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: از برادر عزیز و بزرگوار جناب مهندس شیری مدیرکل مسکن و شهرسازی تشکر و قدردانی می کنیم که به شهرچارک تشریف آوردند و مشکلات و نیازهای این شهر و اطراف آن را از نزدیک مشاهده کردند امیدواریم دیگرمسئولان استان هم به مناطق محروم و نیازمند سفری داشته باشند و برای مشکلات و نیازهای این مناطق چاره ای اندیشیده شود.

وی در پایان خطبه هاگفت: پیاده روی اربعین به عنوان یک حرکت خودجوش مردمی، میعادگاه تجدید میثاق با سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) است.

 

آمریکا ناقض مذاکره است /ذره‌ای به آمریکایی ها خوش‌بین نیستیم

 

آیت الله سید محمد جواد رکنی حسینی، امام جمعه بندرلنگه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه بندرلنگه به شور و بزرگداشت اربعین اشاره کرد وگفت: واژه اربعین در بسیاری از امور تعریف و تحریر شده و در بسیاری از موارد بکار رفته است دعای ۴۰مومن ، قرائت دعای عهد در چهل صبح ، پذیرفته نشدن نماز شرابخوارتا۴۰روزو…  ازمواردی است که درجایگاه و ارزش عدد ۴۰را در معارف اسلامی بیان کرده است و اربعین درمتون دینی ، حدیثی وتاریخی کاربرد زیادی داشته وبسیاری از امور با عدد اربعین تعریف شده است .

وی افزود: بعد از قضیه عاشورا آسمان ،زمین ، آفتاب و فرشتگان ۴۰ روز بر امام حسین (ع) گریه کردند و این عزاداری تا قیام قیامت هرگز خاموش نمی شود همانطوری که می بینید امروز میلیونها انسان به شوق طواف آستانه اش به پرواز درآمده اند.

امام جمعه بندرلنگه به دیدار هزاران نفر از اقشار مختلف مردم استان اصفهان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد وگفت : امام خامنه ای استان اصفهان را استان علم وفرهنگ، دین وولایت  خواندند و تاکید فرمودند : جمهوری اسلامی ایران هیچ قضاوتی درمورد ریاست جمهوری آمریکا ندارد و همواره شاهد دشمنی آنها بوده ایم و دشمنی های این دوحزب یکی پس از دیگری بر ما اعمال شده است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در ادامه گفتند مهمترین نیاز کشور برای نخبگان بصیرت سیاسی ، حفظ روحیه واقدام وعمل دراقتصاد مقاومتی ، ارائه پرشتاب مسیررشدعلمی، اتحاد و انسجام ملی و حفظ استحکام روحی وعلمی است و ایستادگی براصول انقلاب اسلامی یکی ازنیازهای مهم کشوراست .

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری توصیه هایی برای جوانان ارائه نمودند و افزودند: وصیت نامه امام به عنوان نقشه راه جوانان است و تنها راه حل مشکلات کشور و جبران عقب ماندگی ما در رسیدن به عزت و ایستادگی براصول انقلاب می باشد پس ما باید راه امام و خط امام درتمام شئونات مد نظر قراردهیم .

خطیب نماز جمعه بندرلنگه در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد:کسانی که می گویند ایران اسلامی از تروریست حمایت می کند خودشان حامی آنها بوده اند چه کسی ازصدام درجنگ ایران وعراق به صدام کمک کرد . یکی ازآن کشورها عربستان سعودی که ۴۰میلیارد دلار وکویت ۳۰ میلیارد دلار به صدام کمک کردند چه کسی حامی تروریست است .

امام جمعه بندرلنگه آنگاه به تحریم مجدد کنگره آمریکا وجلو گیری از فروش هواپیمای مسافربری به ایران اشاره کرد وگفت : آمریکا ناقض مذاکره است و ما نشان داده ایم که اهل مذاکره هستیم ما به آمریکا دل خوش نبودیم بلکه ما خدا وقرآن راداریم که قرآن خود آیینه تمام نمای ماست .

 

بصیرت سیاسی رمز رسیدن به توسعه و اقتدار است

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری، امام جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد:  راه نجات همه انسان های مسلمان را در ایمان به خدا،  رکوع و سجده زیاد بر خداوند متعال، عبادت کردن خداوند متعال و کارهای نیک انجام دادن برای خود و دیگران را از مهمترین اعمال سعادتمندی همه انسان ها برشمرد.

وی افزود:  اربعین حسینی خیلی مقدس است و عدد 40 خیلی پربار و با برکت است و معمولا انبیا و اولیاء خدا در چهل سالگی به پیامبری مبعوث شدند که سر آمد همه پیامبران خدا حضرت محمد مصطفی است که در 40 سالگی به پیامبری و راهنمایی بشریت به پیامبری مبعوث شد.

صفایی حائری ابراز کرد: اربعین یکی دیگر از معجزات الهی است که با مشارکت و همراهی امت اسلامی اهم از شیعه ، سنی ، مسیحی ، و دیگر ادیان الهی برگزار می شود و اساساً اهمیت اربعین در آن است که در این روز، با تدبیر الهی خاندان پیامبر (ص) یاد نهضت حسینی و مجاهدت ها و حقیقت فلسفه ی عاشورا و هدف قیام امام حسین (ع) را جاودان و ظلم دشمن را  تبیین و افشاگری  کردند و سبب شد تا واقعه ی عاشورای حسینی برای همیشه در دنیا جوشان و زنده بماند.

امام جمعه شهرستان سیریک با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) افزود: داشتن بصیرت سیاسی نخبگان ، اقدام و عمل در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی ، انسجام آحاد ملت ، مهم نبودن انتخابات امریکا برای ملت و نظام و اتکا به توان و ظرفیت های داخلی را رمز موفقیت و رسیدن به توسعه و اقتدار برشمرد.

صفایی حائری تصریح کرد: پیشاپیش آغاز هفته بسیج این شجره طیبه و این نهاد مردمی که همچون خونی در رگ اجتماع جریان دارد به همه ملت و بسیجیان عزیز و ایثارگر و قهرمان تبریک  می گویم و در واقع بسیج ترشحان فکری آن مرد خدا خمینی کبیر بود که برای اعتلاء و سربلندی  و هموار شدن مسیر انقلاب و نظام و انجام کارها مهم و عام المنفه و مقابله با حربه های دشمنان تشکیل و راه اندازی شد.

وی یادآور شد: معجزه یعنی ارتباط نبی و رسول خدا با خداوند است معجز سحر نیست و سحر بلکه قریشه ای است که اساس آن باطل است.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور