منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۳
شناسه خبر: 208382
گروه :خبر
غلامرضا کریمی
 

رئیس دانشگاه آزاد بشاگرد خبر داد ؛

خوی استکباری آمریکا از تحریم های ظالمانه پیداست

رئیس دانشگاه آزاد بشاگرد گفت :اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا و متحدین اروپایی علیه ملت ایران نشان دهنده خوی استکباری این کشورها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، غلامرضا کریمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: سیاست خارجی دولت یازدهم از زمان روی کار آمدن افزایش و بر گسترش تعامل با دنیا، مبارزه با ایران هراسی، اثبات و احقاق حق ملت ایران در مورد بهره مندی از انرژی صلح آمیز هسته ای و جلوگیری از منزوی شدن کشور در عرصه بین الملل متمرکز بوده است. و به قول رئیس جمهور محترم در ارتباط با کشورها شعر معروف حافظ « با دوستان مروت، با دشمنان مدارا » سرلوحه کار بوده است.

 

 

غلامرضا کریمی اظهار داشت: همه این تلاش ها بر اساس قاعده کلی نظام در روابط خارجی که توسط مقام معظم رهبری تاکید شده است یعنی “عزت، حکمت و مصلحت” بوده است و همچنین سیاست نظام در حمایت از مظلومین و متحدین منطقه ای و تحکیم سنگرهای نظام در خارج از مرزها که شامل حمایت از دولت و ملت عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن در دوران مسئولیت این دولت بدون تغییر ادامه داشته است.

 

 

کریمی با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا و متحدین اروپایی آنان علیه ملت ایران نشاندهنده خوی استکباری این کشورها است، گفت: آنان نشان دادند که تا چه اندازه می توانند پستی و رذالت علیه مردم یک کشور مستقل به خرج دهند.

 

 

وی تاکید کرد: تحریم ها می توند یک تجربه تاریخی برای نظام، دولت و ملت ما باشد؛ هم از این نظر که به بی رحمی استکبار بیشتر مطمئن شویم و هم از این جهت مهم که با رفع نقاط ضعف و افزایش قدرت نظام در عرصه های اقتصادی و نظامی در آینده حربه تحریم را ناکارآمد کنیم.

 

رئیس دانشگاه آزاد بشاگرد گفت: قطعاٌ اجرای توافق هسته ای اثرات مثبت و قابل توجهی بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت، اما همانطور که بسیاری از مسئولین و کارشناسان اذعان دارند، رفع همه مشکلات اقتصادی کشور به اجرای توافق و رفع تحریم ها وابسته نیست، بلکه ریشه بسیاری از مشکلات به نظام اداری، ساختارهای اقتصادی، نظام بانکی و مالیاتی، الگوی ناصحیح مصرف، خام فروشی نفت، عدم پایبندی دولت ها به یک نظام برنامه ریزی و نقشه راه جامع و به جای آن اعمال سلیقه شخصی و گروهی و مواردی از این قبیل برمی گردد.

 

غلامرضا کریمی با اشاره به اینکه تعامل با هر کشور اگر بر مبنای احترام متقابل باشد خوب است، افزود: در سال های اخیر در چند مورد که تعامل با آمریکا دارای این خصوصیت بوده است و نتایج مثبتی هم داشته است. به عنوان نمونه می توان به گفتگوهای نمایندگان ایران و آمریکا در خصوص عراق و نیز توافق هسته ای اشاره کرد. اما اگر آمریکا با خوی استکباری به دنبال تسلیم شدن ایران و درپی عدول ایران از اصول انقلابی خود باشد طبیعی است که تعامل با آن کشور نتیجه مثبتی برای ما درپی نخواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: قبل از توافق هسته ای و پس از اعلام حمایت مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده خصوصاٌ در روزهای پایانی به نتیجه رسیدن توافق در فضای سیاسی کشور تا حدود زیادی هم صدایی در حمایت از تیم هسته ای وجود داشت اما پس از اعلام توافق فضای سیاسی به دوگانگی رسیده است، از یک طرف طرفداران دولت که به نقاط قوت توافق می پردازند و از طرف دیگر منتقدین که غالباٌ به نقاط ضعف را برجسته می کنند.

 

کریمی گفت: به نظر من تیم مذاکره کننده همه تلاش خود را برای رعایت خطوط قرمز نظام انجام داده است، البته باید توجه داشت در مذاکره و معامله آن هم وقتی طرف مقابل شما و قدرتمندترین کشورهای دنیا هستند انتظار اینکه هر آنچه می خواهید به طور کامل به دست آورید عملاٌ شدنی نیست. و به گفته وزیر محترم امور خارجه کشورمان: این توافق آن چیزی که می خواستیم نیست بلکه آن چیزی است که توانسته ایم به دست آوریم.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور