منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۱
شناسه خبر: 343724
گروه :خبر
635983048442111466

نماینده مردم هرمزگان در مجلس با بیان اینکه اشتغال جوانان مشکل دیرینه بومیان هرمزگان است،گفت:در دوره های گذشته مدیران ارشدی که در راس قرار می گرفتند با جذب نیروهای فامیلی و قوم گزینی زمینه اشتغال را از جوانان هرمزگان سلب می کردند .

سید مصطفی ذوالقدر، نماینده منتخب مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب مبنی برمبارزه با پدیده قاچاق کالا و استفاده از کالای ایرانی گفت: پدیده افسار گسیخته قاچاق کالا مهم ترین عامل نابودی اقتصاد کشوراست که باید با آن مقابله شود و با ممنوعیت ورود بی رویه استفاده از کالای تولید داخلی رونق بگیرد.

وی قاچاق محصولاتی مانند لیمو و پرتقال به کشور را آسیبی جدی دانست واظهار کرد:باغداران و تولید کنندگان ما بهترین و با کیفیت ترین میوه ها را تولید می کنند اما شاهد قاچاق محصولات مشابه نیز به کشور هستیم که این امر باعث زیان های جبران ناپذیر به معیشت باغداران می شود.

ذوالقدر افزود: دفاتر بازرگانی و شرکت های بزرگی در دبی دایر هستند که اجناس قاچاق و غیر ضروری را مستقیما به تهران و اصفهان ارسال می کنند که باید با این دفاتر برخورد قاطع شود.

وی معضل بیکاری را زنگ خطری برای جامعه دانست و تصریح کرد:به عنوان نماینده منتخب مردم هرمزگان روزانه شاهد مراجعه تعداد زیادی جوان جویای هستیم که نبود زمینه اشتغال و بیکاری درد مشترک تمام مردم شده است.

نماینده مردم شهرستان های رودان، میناب، سیریک جاسک و بشاگرد یادآور شد: شرکت های بزرگی مانند آلومینوم و تاید واتر که در گذشته مالکیت دولتی داشت که اکنون با واگذاری به بخش خصوصی امکان اشتغال برای جوانان ما وجود ندارد.

وی ادامه داد:هرمزگان از استان های نفتی کشور است که با این وجود از ابتدا تا کنون حتی یک نفر از جوانان ما جذب این شرکت نشده اند در مقابل نیز شاهد حضور نیروهای غیر بومی از سایر استان ها بوده ایم.

ذوالقدر اظهار کرد:در دوره های گذشته مدیران ارشدی که از سایر استان ها در راس سازمان ها و شرکت ها قرار می گرفتند با جذب نیروهای فامیلی و قوم گزینی زمینه اشتغال را از جوانان هرمزگان سلب می کردند .

وی با بیان اینکه اشتغال جوانان مشکل دیرینه بومیان هرمزگان است،گفت:در دوره هشتم مجلس طرح بومی گزینی تصویب شد که این طرح توسط شورای نگهبان رد شد و اعتقاد بر این بود که این سرزمین متعلق به تمام مردم است که این گفته نیز مورد تایید ما نیز قرار دارد اما بیکاری جوانان در زادگاه خودشان با وجود فرصت های شغلی مناسب اجحاف است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس با اشاره تاکید رهبر انقلاب در خصوص اشرافی گری در جامعه تصریح کرد:اشرافی گری در مدیریت اسلامی جایگاهی ندارد و باید از انباشت ثروت برای تعداد محدودی از افراد جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه تعداد بسیاری از افراد جامعه در محرومیت به سر می برند ونگران قطعی یارانه هایشان هستند،خاطرنشان کرد:اجرای دستورات دینی در جامعه و پرداخت خمس و زکات توسط متمکنین جامعه کمک شایانی به نیازمندان است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد