منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
شناسه خبر: 208412
گروه :خبر
431068_542

رئیس بهداشت و محیط بندرعباس با انتقاد استفاده شرکت های غیر مجاز از قرص های سمی برنج برای کشتن حشرات موضی گفت: استفاده از نور آفتاب بهترین روش برای نابودی ساس های خونخوار است.

طالب غریب پور رئیس بهداشت و محیط بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به شیوع حشره ای به نام ساس در استان هرمزگان گفت : این حشره خون خوار که از جانداران خون گرم تغذیه می کند ، شبزی هستند و هر شب هجوم می برند و با عمل خون خواری از انسان آرامش را برای همه سلب می کنند.

 
وی افزود : این حشره بیشتر در خانه های قدیمی که مصالح ساختمانشان از چوب است تولید مثل می کند و زمین های پست شن و ماسه ای ، درز و شکاف و فرورفتگی ها از مکان های مناسب رشد این حشرات است.

 
غریب پور با بیان اینکه این حشره مدتها قبل در مناطق جنوبی و گرم حضور داشته افزود : انتشار وسیع ساس بیشتر به علت عدم رعایت وسایل بهداشتی و خانه های است که پرنده و حیوانات اهلی در آن نگهداری می شود.

 
وی تاکید کرد :بندرعباس به دلیل رطوبت و گرمای زیاد محیط مناسبی برای توسعه این حشره است و کشتی هایی که با کشورهای همسایه در رفت و آمد هستند ایجاد انتقال از آن مناطق می شوند.

 
غریب پور افزود: افرادی که به شهرستان ها سفر می کنند و از وسایل نقلیه عمومی مانند قطار استفاده می کنند می تواند باعث انتقال آن به خانه های خود باشند .

 
وی یکی از راه حل های ساده مبارزه با ساس ها را روشن نگه داشتن لامپ های خانه به مدت یک هفته اعلام کرد و افزود : در یک روز آفتابی تمام وسایل خانه را در مقابل آفتاب نگه دارید ، چرا که تابش شدید آفتاب این حشره خون آشام را از بین می برد.

 
رئیس بهداشت و محیط بندرعباس در ادامه افزود : با روشن نگه داشتن تمام خانه با نور آفتاب و استفاده از یک محلول خیلی ساده که از مغازه ها هم می توان تهیه کرد، با پخش کردن بوی همین محلولهای ساده مثل حشره کش ها ساس ها از بین می روند.

 
غریب پور اظهار کرد : کسانی که می خواهند از سم پاشی شرکتی استفاده کنند سعی بر این باشد که از شرکت ها ی معتبر که با معاونت بهداشت و تحت نظر بهداشت هستند مراجعه کنند .

 
وی خاطر نشان کرد : برای از بین این حشره خونخوار از سموم قوی مانند قرص برنج و غیره که برای طبیعت و اماکن عمومی خطرناک است استفاده نشود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند