منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
شناسه خبر: 307148
گروه :خبر
13941007000654_PhotoA

مسابقات و پویش‌های مطالعاتی در طول دو سال اخیر توانستند به موفقیتی در فروش دست پیدا کنند و اعتماد خوانندگان را به خود جلب کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، هفته چهارم فروردین 95 هفته آغازین ماه رجب‌المرجب بود و همین می‌توانست عامل مناسبی برای تحریک بازار کتاب باشد. با نگاهی به کتاب‌های پرفروش شده در هفته گذشته می‌توان بر این موضوع پی برد.

«شکوه امر خدا»، «گام‌های سلوک»، «ماه رجب»، «روزه دریچه‌ای به عالم معنا» و … برخی از کتبی است که در این هفته توانستند توجه مخاطبان را به خود جلب کنند. با توجه به اینکه هفته دوم این ماه پر برکت با اعتکاف مصادف خواهد بود برخی که قصد سه روز معتکف شدن در خانه خدا را دارند از این کتب بهره لازم را خواهند برد.

پرفروش‌ترین کتاب این هفته نیز یکی از کتبی است که مواعظ اخلاقی در آن قرار دارد و توانسته در هفته‌های اخیر مورد توجه قرار گیرد. «گام‌های سلوک» اثر حجت‌الاسلام قدوسی‌زاده که در پنجمین پویش مطالعاتی «روشنا» نیز معرفی شده در این هفته توانست در صدر جدول پرفروش‌های در کنار دو کتاب دیگر قرار بگیرد.

همچنین کتاب «دختر شینا» که در سومین دوره از مسابقه کتابخوانی «کتاب و زندگی» معرفی شده بود همچنان پرفروش است و دیگر کتابی است که در این بین دیده می‌‌شود. علاوه بر این دو کتاب، کتاب «شهر ضرب‌المثل‌ها» اثر حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری نیز دیگر کتاب پرفروش این هفته بوده است، لازم به یادآوری است که این کتاب نیز در پنجمین پویش مطالعاتی روشنا معرفی شده است.

ردیف عنوان کتاب
پرفروش اول گام‌های سلوک – دختر شینا – شهر ضرب‌المثل‌ها
پرفروش دوم شازده کوچولو
پرفروش سوم رویای نیمه شب

یکی از کتابفروشی‌هایی که پویسته از ابتدای این گزارش همکاری داشته کتابفروشی کیهان بوده است. این کتابفروشی که در شهر تهران قرار دارد بخش زیادی از مخاطبان را توانسته به خود معطوف کند و با حضور فروشندگان خبره مراجعه‌کنندگان را راهنمایی می‌کند. در هفته‌ای که گذشت این فروشگاه که در خیابان انقلاب اسلامی قرار دارد کتاب‌هایی چون، «قرارگاه‌های فرهنگی»(موسسه جهادی(صهبا))، «جوان و انتخاب بزرگ»(لب‌المیزان)، «روزه دریچه‌ای به عالم معنا»(لب‌المیزان)، «ماه رجب»(لب‌المیزان) و «استاد عشق»(سازمان چاپ و نشر ارشاد) پرفروش بوده‌اند.

یکی از کتاب‌هایی که در هفته گذشته توانست در جمع پرفروش‌ها خودنمایی کند کتاب «شازده کوچولو» اثر مشهور آنتوان دوسنت اگزوپری بود. این کتاب که تا کنون به زبان‌های مختلفی ترجمه شده اثری است خواندنی که اغلب خوانندگان از آن خاطره دارند. نکته جالب توجه در مورد این کتاب تعدد ترجمه‌های آن به زبان فارسی است که نشان از آشفتگی اوضاع ترجمه دارد.

ردیف عنوان نویسنده
نویسنده اول اصغر طاهرزاده
نویسنده دوم حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری
نویسنده سوم حسن قدوسی‌زاده

با نگاهی به جدول نهایی «زیر بازارچه کتاب» نکته‌ای که جالب توجه است پرفروش شدن کتبی است که در قالب مسابقات و پویش‌های کتابخوانی به خوانندگان معرفی شده است. این نشان از ضعف تبلیغات کتب در میان ناشران دارد و اگر کتابی با قوت بیشتری تبلیغ شود حتما جامعه نسبت به آن واکنش مثبت نشان می‌دهند. «من زنده‌ام»، «خانواده»، «نامیرا» و … کتاب‌هایی است که طی دو سال اخیر معرفی شده‌اند و همچنان پرفروش هستند.

ردیف عنوان ناشر
ناشر اول لب‌المیزان – دفتر نشر معارف
ناشر دوم سوره مهر
ناشر سوم بوستان فدک – چشمه

برای مشاهده فهرست کامل پرفروش‌های هفته چهارم فروردین 95 اینجا را مشاهده کنید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است