منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
شناسه خبر: 206397
گروه :خبر
20150615173722-1

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اجرایی نشدن حکم مهدی هاشمی خواستار برخود قاطع دستگاه قضاییه و رعایت عدالت در بین همه افراد جامعه شدند.

سید مهدی موسوی نژاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به اجرایی نشدن حکم محکومیت مهدی هاشمی گفت: متاسفانه مهدی هاشمی از نفوذ و قدرت هاشمی رفسنجانی درعدم اجرای حکم استفاده می کند.

 

 

وی در ادامه افزود: هاشمی رفسنجانی در دادگاه درخواست اجرای حکم را به بعد از ماه مبارک رمضان موکول کرد ، که با موافقت هم روبرو شد ولی هاشمی رفسنجانی به قانون توجه نمی کند.

 

 

موسوی نژاد با بیان اینکه کسانی که کمترین جرم را دارند مجازات آن ها فوری اجرایی می شود، گفت: مسئولین و آقازاده ها از مردم عادی که خونشان رنگین تر نیست و همه ما در برابر قانون برابر هستیم.

 

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:دستگاه قضا بی توجه به افراد بی نفوذ حکم را اجرای می کند وتوجه به این رفتارها که حکم افراد با نفوذ را به تاخیر می اندازد باعث تخریب جامعه اسلامی و قانون می شود.

 

وی تصریح کرد: قطعا همه افراد در برابر قانون تمکین و مساوی هستند.

 

 

در دستگاه قضا فرقی بین غنی و فقیر نیست

 

 

محمد اسماعیل سعیدی نماینده استان آذربایجان شرقی در خصوص تاخیر در اجرای حکم مهدی هاشمی گفت:در دستگاه نظام قضا فرقی بین غنی و فقیر وجود ندارد و من معتقدم در این خصوص قانون باید اعمال شود .

 

 

نماینده استان آذربایجان شرقی تصریح کرد:دستگاه قضا نباید مناقشات داشته باشد و توجه به اینکه ما این همه خون شهید ریخته شده است و با این وجود ما نباید خون شهیدان خود را پایمال کنیم.

 

 

سعیدی خاطر نشان کرد : دستگاه قوه قضایی پایه اجرایی عدالت برای دولت است و در عمل هم باید در اجرای عدالت کوشا باشد.

 

 

قوه قضاییه پاسخگوی تاخیر اجرای حکم م . ه باشد

 

 

محمد علی اسفنانی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تاخیر در عدم اجرای حکم مهدی هاشمی گفت : قوی قضاییه باید پاسخگویی این مسئله باشد.

 

وی تاکید کرد : در بحث کیفری و محکومیت هیچ تاخیری موجه نیست و در صورتی این است که تجدید نظر خواهی صورت گرفته باشد ولی در این موضوع چنین اتفاقی صورت نگرفته است.

 

اسفنای خاطر نشان کرد: برای اجرای عدالت هیچ توجیه منطقی وجود ندارد و قوی قضاییه باید پیگیر این مسئله باشد.

 

اجرایی شدن حکم قوه قضاییه جدی گرفته شود

 

موسی غضنفر آبادی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم اجرایی شدن حکم مهدی هاشمی گفت: در صورت قطعی شدن این محکومیت باید در اجرای آن توجه داشته باشند.

 

وی افزود: در صورتی که حکم امده است و فرد حکم را عمل نکرده از طریق جلب آن باید اقدام کرد .

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها